Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 02.06.2015

KW_TAGS

bizoncapital

Podpisałeś kontrakt, ale brakuje Ci środków na start Twojej inwestycji? Zawarłeś umowę, ale musisz najpierw zainwestować aby zarobić? Mamy rozwiązanie! Już w maju Przedsiębiorcy mogą liczyć na pomocną dłoń w swoim biznesie - powstała nowa platforma pożyczkowa dla sektora MSP.

BizOnCapital.pl jest polską platformą pożyczkową, specjalizującą się w kredytowaniu mikro i małych przedsiębiorstw przez Internet. To instytucja skoncentrowana na alternatywnym finansowaniu rozwoju firm, które nie mogą lub nie chcą liczyć na zrozumienie i pomoc w banku.

Mimo, że małe firmy stanowią koło zamachowe polskiej gospodarki – wytwarzają one ok. 70 proc. krajowego PKB, to niestety statystyki pokazujące skalę zaniedbania w finansowaniu tych firm przez sektor bankowy są mocno niepokojące. Z danych Eurostatu wynika, że aż 41% firm nie otrzymuje kredytu (albo otrzymuje go w kwocie mniejszej od wnioskowanej) z powodu złej historii kredytowej lub jej braku albo za niskiego ratingu kredytowego.

Okresowe lub stałe problemy z płynnością to smutna codzienność olbrzymiej większości polskich przedsiębiorstw. Prawie co druga firma bez szans na kredyt to nie tylko co drugi przedsiębiorca bez szans na rozwój swojego biznesu, ale też – w skali całej gospodarki – dużo większe ryzyko upadłości firm z powodu braku gotówki w kasie. To właśnie z myślą o takich firmach powstała platforma BizOnCapital.pl „Chcemy to zmienić. W BizOnCapital.pl to mali przedsiębiorcy będą najważniejsi” - mówi Stefan Świątkowski, współzałożyciel platformy.

Na platformie obowiązywać będą jasne procedury i proste zasady czyli minimum formalności, dostęp online i szybka decyzja kredytowa.

Twórcy BizOnCapital.pl zapowiadają, że ich celem jest zbudowanie wzajemnego zaufania w relacjach ze swoim partnerem w biznesie – Przedsiębiorcą – i te zasady odzwierciedla hasło platformy - „Bo Tobie się może udać!”.

Oferta jest tworzona przy wykorzystaniu kompetencji i doświadczenia dwóch bankowców z długoletnim doświadczeniem – Michała Zielke i Stefana Świątkowskiego, który opracował m.in. efektywną metodologię analizy ryzyka i oceny zdolności kredytowej firm mikro. „Dla nas każdy Przedsiębiorca i jego firma jest warta zainteresowania. Dlatego bliska jest nam raczej filozofia działania renomowanych polskich funduszy pożyczkowych dla firm, które skupiają się na tym, aby swoim klientom dać szansę wykazania, że prowadzą zdrowy i dochodowy biznes i są w stanie w terminie regulować swoje zobowiązania, a ich pomysły mają realną podstawę”- podkreśla Stefan Świątkowski.

Swoją strategię biznesową opierają na budowaniu trwałych relacji z Przedsiębiorcami poprzez połączenie rosnącej siły Internetu ze specjalistyczną wiedzą sektora polskich funduszy pożyczkowych, które od ponad 20 lat wspierają małe i średnie przedsiębiorstwa.

„Wierzymy w wygodę, którą niesie Internet. Rozumiemy ją jako stałe dążenie do prostoty, przejrzystość bez niedomówień i niespodzianek oraz kompleksowość, czyli ułatwianie wszelkich aspektów procesu Przedsiębiorcy” – podkreśla Michał Zielke, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing. Twórcy BizOnCapital.pl wierzą, że ciężka praca poparta ciekawymi i nowoczesnymi rozwiązaniami finansowymi jest gwarantem sukcesu każdego przedsięwzięcia.

Alternatywa dla banku

„Można powiedzieć, że Platforma BizOnCapital.pl powstaje właściwie na życzenie Przedsiębiorców, z którymi do tej pory współpracowaliśmy w bankach. Wiemy, że główna przyczyna w kłopotach z finansowaniem bankowym tkwi w dość sztywnych procedurach badania wiarygodności i zdolności kredytowej oraz w przeregulowaniu sektora bankowego. My stawiamy na łatwość dotarcia do odpowiedniego pożyczkodawcy i zdrowy rozsądek przy podejmowaniu decyzji kredytowych, podparty rzetelną wiedzą o specyfice funkcjonowania małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Wierzymy, że to będzie budować długotrwałe relacje pomiędzy naszą Platformą a Klientami. - mówi Michał Zielke, członek zarządu.

Pierwszym produktem dostępnym na platformie bizoncapital.pl jest pożyczka pod kontrakt, funduszu pożyczkowego Towarzystwa Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych S.A., przygotowana z myślą o firmach realizujących kontrakty inwestycyjne swoich Klientów. Oferta opiera się przede wszystkim na finansowaniu tych firm, które chcą rozwijać swój biznes i inwestować - np. mają już podpisane kontrakty i potrzebują środków finansowych do jego realizacji. Przedsiębiorca może liczyć nawet na 200 tys. zł. Istotą pożyczki jest zasada indywidualnego podejścia do Przedsiębiorcy przy ocenie jego potrzeb i zdolności kredytowej.

Zarządzający portalem BizOnCapital.pl deklarują, że kolejne produkty są już w przygotowaniu. Wszystkich przedsiębiorczych i pomysłowych, chcących poczuć się pełnoprawnym Partnerem godnym szacunku, osoby, którym przeszkadza przedmiotowe traktowanie ich przez inne instytucje finansowe,
i którym szkoda czasu na zbędne formalności, zapraszamy do nowej Platformy – BizOnCapital.pl.

Twórcami platformy pożyczkowej BizOnCapital.pl są managerowie z wieloletnim doświadczeniem w bankowości dla firm:

Stefan Świątkowski

Ukończył studia matematyczne na Politechnice Łódzkiej oraz The University of Leeds. W 1995r. uzyskał tytuł MBA w INSEAD. Pracował jako konsultant w McKinsey (1992 – 1997), po czym przeszedł do sektora bankowego. W Banku Handlowym (obecnie część Citigroup) zajmował się kolejno wdrażaniem nowoczesnych metod zarządzania ryzykiem portfelowym, procesem łączenia banków, zarządzaniem portfelem kredytowym i opracowaniem strategii po połączeniu. W 2002r. przeniósł się do Wrocławia, gdzie w ramach grupy Credit Agricole najpierw w Lukas Banku stworzył dział zarządzania ryzykiem rynkowym, a następnie był dyrektorem finansowym Europejskiego Funduszu Leasingowego. W 2007r. na stanowisku wiceprezesa zarządu PKO BP odpowiadał za ryzyko. Od 2008r. na analogicznym stanowisku aktywnie tworzył FM Bank – bank dla mikrofirm. Odszedł w roku 2014 i od tego czasu działa poza strukturami korporacyjnymi.

Autor powieści „Deadline czyli stryczek” będącej ironicznym spojrzeniem na polską transformację ustrojową początku lat 90-tych. W młodości działacz NZS, odznaczony za tę działalność Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Michał Zielke

Ukończył studia informatyczne na Politechnice Poznańskiej. W 1995r. uzyskał tytuł MBA
w Nottingham Trent University. W Banku Zachodnim WBK SA (1994-2007) zajmował się kolejno controlingiem oraz procesami funkcjonowania oddziałów, sprzedażą jako dyrektor oddziału, rozwojem linii kredytów MŚP, w tym również zmianą procesu kredytowego. W latach 1997-2001 był członkiem rady nadzorczej Gliwickiego Banku Handlowego S.A. W latach 2008-2010 jako dyrektor ds. małych przedsiębiorstwa w Polbanku EFG (obecnie Raiffeisen Polbank) zajmował się kredytowaniem małych i mikroprzedsiębiorstw. Następnie jako przedsiębiorca realizował projekty związane z obsługą sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Od 2012 na stanowisku Wiceprezesa Zarządu FM Bank S.A. rozwijał strategię sprzedażową Banku. Po fuzji FM Banki z Polskim Bankiem Przedsiębiorczości i zmianie strategii odszedł w roku 2014 i od tego czasu działa poza strukturami korporacyjnymi.

Więcej na temat alternatywnego finansowania firm: Kredyty dla firm - BANK VS. MŚP

 

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

condohotel - osiedle

Condo - niedoceniana inwestycja, dlaczego warto?

Sprawdź, czy pomysł wspólnego kupienia hotelu może być opłacalny, czy wiesz czym jest system condo (aparthotele) i na jakich zasadach działają?

zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa - czym jest i w jak sposób banki ją ustalają?

Osoby, które starały się o kredyt w banku doskonale wiedzą, iż nie jest to takie proste. Poznanie sposobu analizy danych może przedsiębiorcy bardzo pomóc

flaga-ue

Szlakiem Funduszy Europejskich… [część 1]

Przynależność do struktur europejskich przyczynił się do istotnych zmian w naszym kraju na każdej płaszczyźnie życia.

Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny – wybawienie czy kolejna pułapka?

Konsolidacja kredytów uznawana jest za wyjątkowe ułatwienie dla osób, które posiadają kilka pożyczek i mają problem z ich regularnym spłacaniem. Czy...

czek

Kredyt vs grant – finansowanie inwestycji

Niezależnie czy ubiegamy się o przyznanie kredytu inwestycyjnego, czy grantu, należy...

obligacje-dla-poczatkujacych

Akcje i obligacje - papiery wartościowe dla początkujących

Akcje, obligacje - papiery wartościowe, co to takiego? Przeczytaj definicję ważnych pojęć z objaśnieniem zanim zaczniesz inwestować

Jak skutecznie komunikować się z klientami w branży fintech?...

Generacja Z – urodzeni po 1995 r., wychowani w dobrobycie, mobilni, pragmatyczni, robiący karierę. Żyją po swojemu. Nie znają świata bez Internetu,...

nieruchomosci - inwestycja

Kapitał bezpiecznie procentuje w nieruchomościach

Nieruchomości, poza złotem, są jedną z najbardziej bezpiecznych inwestycji. Nie tracą na wartości, a nawet gdy przychodzą spadki cen