Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 30.01.2018

KW_TAGS

Zmiana dostawcy prądu

Zastanawiasz się nad zmianą sprzedawcy energii elektrycznej, jednak nie jesteś przekonany, czy naprawdę warto decydować się na ten krok? Jeśli tak, to pozwól, że przedstawimy Ci cztery ważne powody, dla których naprawdę warto zdecydować się na poszukiwania nowego sprzedawcy prądu dla Twojej firmy!

1. Niższe rachunki za prąd

Co jest najważniejsze dla firm poszukujących innego sprzedawcy energii elektrycznej? Z pewnością na pierwszym miejscu należy wymienić niższą cenę za każdą zużytą megawatogodzinę, co oczywiście bezpośrednio wpływa na niższe faktury.

To właśnie perspektywa niższych rachunków najbardziej motywuje przedsiębiorców do zmiany sprzedawcy prądu. A na jakie oszczędności można realnie liczyć?

Będzie to zależało przede wszystkim od wolumenu energii zużywanej w firmie, wybranej oferty, ale także aktualnej sytuacji na rynku. Zazwyczaj im większe zużycie energii przez firmę, tym korzystniejsza cena za MWh. Bardzo często też pierwsza zmiana prądu daje największe korzyści – realnie nawet do dwudziestu pięciu procent – mówi specjalista z firmy EWE.

2. Lepsze warunki umowy

Innym powodem, dla którego na pewno warto rozważyć zmianę sprzedawcy prądu, jest możliwość uzyskania lepszych warunków umowy. W tym przypadku chodzi szczególnie o zapisy dotyczące możliwości zmian cen energii elektrycznej, długości trwania umowy czy też zasad jej wypowiedzenia. Szczególnie korzystnym rozwiązaniem jest uzyskanie gwarancji stałej ceny prądu przez cały czas trwania umowy, co pozwala każdej firmie na lepsze zaplanowanie wydatków w dłuższej perspektywie. Warto przy tym też uważać na umowy, w ramach których przez pierwsze kilka miesięcy cena za kWh jest bardzo korzystna, jednak po tym okresie drastycznie wzrasta. Może się bowiem okazać, że początkowe zyski nie zrekompensują późniejszych strat.

3. Lepsza obsługa klienta

Kolejną zaletą zmiany sprzedawcy prądu jest możliwość zapewnienia sobie lepszej obsługi – na każdym etapie współpracy.

Profesjonalna i kompetentna obsługa, kompleksowe doradztwo, możliwość szybkiego kontaktu z dedykowanym doradcą, – to elementy dodatkowe, które mogą jednak realnie usprawnić prowadzoną przez Ciebie firmę. Wybierając nowego sprzedawcę prądu warto więc zwrócić uwagę również na te kwestie, by później czerpać korzyści z dobrej współpracy i posiadanych przez niego kompetencji – dodaje specjalista z firmy EWE.

4. Zmieniając sprzedawcę, korzystasz ze swoich praw

Jeśli jeszcze nie skorzystałeś z możliwości zmiany sprzedawcy energii elektrycznej w swojej firmie, zapoznaj się chociaż z innymi ofertami prądu dla firm. Chyba nie jest Ci obojętne to, ile płacisz, jakie masz warunki umowy i czy możesz płacić za prąd zdecydowanie mniej. To naprawdę nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje!

Jak więc widać, przemyślana zmiana sprzedawcy prądu to mnóstwo korzyści! Nie tylko jest szybka i prosta, ale też niesie za sobą oszczędności, które później można wykorzystać na rozwój firmy w innych obszarach.

Komentarze  

Lukasz
@ Lukasz 11.02.2018 21:18
Dobry Doradca wskaze wiele dodatkowych mozliwosci oszczedzenia pieniedzy na rachunku za energie elekyryczna i gaz. Nie tylko cena energii ma tu kluczowe znaczenie. Pamietac musimy rowniez o tym, ze duzo firm kiedys podpisalo albo uzyskalo znizke o obecnego sprzedawcy a zmiana moze powodowac naliczenie kar. To trzeba sprawdzic przed zmiana. Dobry Doradca to sprawdzi. Napewno zmiany sa korzystne a czym wiecejnfirm bedzie zmieniac sprzedawce tym lepsze beda ceny na rynku rozrusza to konkurencje
Krzysiek
@ Krzysiek 08.02.2018 23:53
Niestety, lojalność nie jest w cenie, opłaca się zmieniać dostawców, zarówno dostawców prądu, netu, telefonu (abonament) itp.

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

obligacje-dla-poczatkujacych

Akcje i obligacje - papiery wartościowe dla początkujących

Akcje, obligacje - papiery wartościowe, co to takiego? Przeczytaj definicję ważnych pojęć z objaśnieniem zanim zaczniesz inwestować

portfel-strategiczny-nieruchomosci

Zarządzanie portfelem nieruchomości – od czego zacząć?

Nieruchomości są jedną z najistotniejszych kategorii inwestycji - generują atrakcyjne, długoterminowe strumienie dochodów i są namacalnym aktywem o...

Obniżenie kosztów w firmie

8 skutecznych sposobów na obniżenie kosztów prowadzenia własnej firmy

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, to doskonale zdajesz sobie sprawę, że firma może generować duże koszty. Wydatki na biuro, samochód, reklamę, sprzęt.

Finansowanie firmy

Jak finansować rozwój firmy?

Jeżeli posiadasz własną firmę, może się zdarzyć, że staniesz przed możliwością rozwoju, ale… nie skorzystasz z niej ze względu na brak funduszy.

Pałac inwestycja w zabytki

Inwestycje w zabytki - od strony zarówno biznesowej jak i emocjonalnej

Hotele w zabytkach to temat obszerny i niejednorodny, z punktu widzenia realizacji głównego celu w jakim podjęto się kosztownego remontu, a więc zysku.

alternatywne finansowanie pieniadz

Alternatywne formy finansowania firmy - co zamiast kredytu?

Zdobywanie finansowania i racjonalne jego wykorzystywanie jest jednym z najważniejszych zadań jakie muszą realizować przedsiębiorcy

umowa franczyzy

Umowa franczyzy - na co należy zwrócić uwagę przed jej podpisaniem

Franczyza to sposób na własny biznes pod cudzym szyldem. Jest to rodzaj umowy, polegającym na prowadzeniu przez przedsiębiorcę działalności w ramach już...

konto fimowe vs prywatne

Konto firmowe, a konto prywatne - co je różni?

W większości przypadków konto firmowe nie będzie Ci potrzebne, nie zmienia to jednak faktu, że może być niezbędnym narzędziem