Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 27.09.2014

KW_TAGS

Z badań Instytutu Turystyki wynika, że liczba podróżujących managerów stale wzrasta, a większość wyjazdów stanowią te krótkookresowe. Aby wyjazdy były efektywne nie tylko pod względem interesów, ale także aby odpocząć i zobaczyć atrakcje danego miejsca warto zaplanować swój wyjazd. Taki plan powinien zawierać przynajmniej trzy czynniki: termin, miejsce i środek lokomocji. Oto lista narzędzi i aplikacji, które pomogą szybko wszystko rozplanować.

Konsjerż - Człowiek orkiestra

Pojawiają się wtedy, gdy nie mamy czasu lub głowy zajmować się planowaniem szczegółów wyjazdu. Wtedy warto powierzyć to zadanie specjalistom. Zaoszczędzimy dzięki temu wiele czasu i energii na poszukiwanie dobrego hotelu i rezerwacji połączeń czy wyszukiwaniem atrakcji turystycznych. Kto nas w tym wyręczy? Na przykład asystent bankowy lub asystent w ramach ubezpieczenia. W poczet usługi wchodzi najczęściej rezerwacja i zakup biletów, rekomendacja i rezerwacja hoteli, aranżacje transferów. Konsjerż załatwi dosłownie wszystko, co jest konieczne i przydatne w podróży: ubezpieczenie turystyczne, pomoc w odnalezieniu zagubionego bagażu oraz kompleksową informację turystyczną.

Travell Assistance

Karty firmowe ułatwiają pracę zarówno pracownikom, jak i pracodawcom, którzy mogą łatwiej kontrolować wszelkie wydatki managera. Są one wybawieniem zwłaszcza wtedy, gdy manager dużo czasu spędza w służbowych podróżach. Wtedy istotnym elementem jest zakres bezpłatnego ubezpieczania, który gwarantuje ochronę środków dostępnych na kartach, a także jej posiadacza w razie różnych wypadków losowych mogących się wydarzyć w trakcie służbowych wojaży.

Dlatego dla często podróżujących managerów ułatwieniem będą różnego rodzaje Travell Assistance. Gwarantują one pomoc w organizacji nagłego wyjazdu, przesłanie przedmiotów osobistych, transport medyczny, a w razie kłopotów pokrycie kosztów obsługi prawnej i wpłatę kaucji. W jej ramach klienci mogą niekiedy liczyć m.in. na pełną ochronę w ramach polisy OC oraz NNW, zwrot kosztów leczenia czy też na organizację i pokrycie kosztów kontynuacji podróży lub zakwaterowania na czas rekonwalescencji. Dodatkowo specjalnie dla posiadaczy prestiżowych kart kredytowych stworzono ponad 600 komfortowych saloników na lotniskach na całym świecie, w których mogą oni wypocząć i zjeść posiłek czekając na samolot. Dzięki specjalnej funkcji karty nie jest potrzebny do tego bilet Business czy First Class.

Mobilnie na wakacjach

Podczas wakacji warto zrezygnować ze wszystkiego, co kojarzy nam się z pracą. Inaczej nie wypoczniemy. Pamiętajmy, że nawet najbardziej innowacyjne aplikacje nie nauczą nas efektywnie wypoczywać. Jednak dzięki sprytnym nowinkom technologicznym na własnym tablecie czy smartfonie możemy wyszukać noclegi, sprawdzić najwygodniejsze sposoby dotarcia na miejsce, a także zaplanować, co warto zobaczyć w danym mieście. Aplikacja Bilkom, umożliwia nie tylko planowanie podróży wszystkimi kolejami w Polsce i w niemal całej Europie, ale też zakup biletu kolejowego poprzez mobilny system. Ponadto wyszukuje pobliskie stacje na podstawie bieżącej lokalizacji oraz informuje o opóźnieniach i utrudnieniach w ruchu pociągów.

Inna aplikacja, która ułatwia życie turystom to aplikacja Polska Niezwykła 2014. Dzięki ogromnemu zasobowi, który obejmuje ok. 40 000 atrakcji turystycznych oraz prawie 500 000 zdjęć, aplikacja jest największym na polskim rynku mobilnym przewodnikiem po Polsce. Aplikacja pozwala na jej czynne współtworzenie, tzn. użytkownicy mogą dodawać swoje autorskie opisy miejsc, a nad rzetelnością ich tekstów czuwają eksperci, odpowiedzialni za poszczególne regiony. Nowością w aplikacji Polska Niezwykła 2014 jest możliwość dodawania zdjęć oraz komentarzy do atrakcji czy też imprez. Dzięki temu baza informacji poszerza się średnio o 1000 nowych opisów miesięcznie i ok. 500 zdjęć dziennie. Taka aktywność użytkowników nagradzana jest punktami, które można wymienić na nagrody rzeczowe, na zasadzie programu lojalnościowego. W aplikacji znajdują się także aktualne informacje na temat pogody, imprez i wydarzeń w danej lokalizacji. Wszystkie informacje posiadają dokładnie określone współrzędne geograficzne, a każdy użytkownik jest automatycznie lokalizowany poprzez odbiornik GPS. Dzięki temu prezentowane są mu wszystkie atrakcje i imprezy mające miejsce w jego okolicy, wraz z informacją o odległości od danego punktu. Z aplikacją można także zaplanować sobie podróż w wybrane miejsce i przechować wskazówki w schowku z dostępem offline - jako wcześniej przygotowanego przewodnika.

Miłośnicy górskich wycieczek docenią zapewne aplikację Peaks. Pozwala ona na zidentyfikowanie fotografowanego szczytu. Program zawiera opisy ponad miliona szczytów na całym świecie i można go używać bez konieczności połączenia z siecią. Na zrobionym zdjęciu pojawi się informacja o szczycie, na którym stoimy, wraz z dokładnym położeniem i wysokością.

 
Iwona Polok
Dziennik Przedsiębiorcy
www.dziennikprzedsiebiorcy.pl

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Dlaczego nie warto robić tatuażu?

Podjęcie decyzji zabiegu tatuażu nie powinno być uwarunkowane przypływem bardzo pozytywnych albo negatywnych emocji.

Hotele stawiają na fitness

Propozycje fitness są dziś bardzo rozbudowane i są wraz z ofertą SPA zestawem obowiązkowym dla coraz większej liczby hoteli. 

top-6-zawodow-przyszlosci

TOP 6 zawodów przyszłości - prognoza na najbliższe… 12 miesięcy!

Programista stron internetowych, robotyk, projektant interfejsów, project manager, serwisant sprzętu elektronicznego i trener personalny to zawody, w...

Lider w zespole - czy każdy może być przywódcą?

Dobry lider związany jest nierozłącznie z ludźmi. Osiąganie celów ma zupełnie inny wymiar, kiedy współpracuje się z grupą ludzi.

Rabarbar zdrowie przepisy

Rabarbar. Czy warto go jeść?

Rabarbar to rodzaj rośliny należący do rodziny rdestowatych. Obejmuje około 60 gatunków. Najpopularniejsze to rabarbar ogrodowy oraz rzewień lekarski.

Catering dietetyczny – wady i zalety

Co więcej, specjalistyczna dieta zalecana jest przecież nierzadko osobom, które borykają się z różnymi rodzajami chorób. Do tych zaliczyć można nie...

Telepracownik XXI wieku - predysponowane zawody

Pracę na zasadach elastycznych form zatrudnienia można wykonywać w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin.

Folwark Karczemka - detox od cywilizacji

W erze rozwoju technologii telekomunikacyjnych coraz bardziej przyzwyczajamy się do “bycia pod telefonem” w każdej sytuacji, nawet w czasie wakacji.