Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 06.11.2014

KW_TAGS

Marzymy o wybudowaniu domu zapewniającego bezpieczeństwo całej rodzinie. W dzisiejszych czasach staramy się pogodzić własne potrzeby z ekologią. Dzięki wielu dostępnym na rynku technologiom budowy domów jesteśmy w stanie stworzyć dom ciepły i jednocześnie energooszczędny. Dlatego zadajemy sobie pytanie – na co zwrócić uwagę budując własne cztery kąty?

Przede wszystkim warto poszerzyć własną wiedzę na temat technologii budowy domów. Polacy przyzwyczaili się do stawiania domów murowanych, ale czy to najlepsze rozwiązanie?
Firma Domy Nad Miedwiem założyła w tym roku pierwszą i jedyną inicjatywę Wioskę Deweloperską zrzeszającą najlepszych specjalistów w jednym miejscu – na Osiedlu Kryształowym i Europejskim. Dzięki temu Klienci mają możliwość wyboru działki, projektu domu i technologii budowy domu oraz opcji inteligentnego wyposażenia. Klient w 100% wybiera i decyduje o swoim wymarzonym domu.

Jako Deweloper byliśmy świadkami wielu powstających domów. Pierwsze domy jakie powstały na Osiedlu Kryształowym w Morzyczynie to klasyczne domy murowane, z czasem zaczęto budować domy w technologii szkieletowej, a z biegiem lat domy z litego drewna, czy w innych technologiach. Główną zaletą domów, które nie są domami murowanymi to przede wszystkim czas ich wybudowania. Jest on o wiele krótszy, niż czas budowy domu tradycyjnego. Warto również podkreślić, że na ogrzanie domu murowanego wydamy więcej pieniędzy, niż domu drewnianego. Modne stało się budowanie domów nowoczesnych o zdrowym mikroklimacie, czyli energooszczędnych oraz pasywnych, można do nich otrzymać dofinansowanie z NFOŚiGW. W dobie rozwoju technologii warto zastanowić się nad zainwestowaniem dodatkowych pieniędzy w instalacje i urządzenia pozwalające na oszczędniejsze ogrzanie domu, jak np. pompę ciepła, czy rekuperację. Zakup tych urządzeń zwraca się już po kilku latach, a rachunki za zużyty prąd w stosunku do wyprodukowanego ciepła są wyraźnie niższe.

Dom to inwestycja na całe życie, dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie się do tematu, a dopiero potem jego budowa. Nie oszczędzajmy na materiałach i urządzeniach – bo to właśnie one są w stanie zapewnić odpowiednią temperaturę w naszym domu, a przede wszystkim obniży koszty przyszłej jego eksploatacji. 

 
Krzysztof Stępa
Prezes spółki Domy Nad Miedwiem

Komentarze  

Rafał
@ Rafał 06.11.2014 10:31
Gratulacje dla pomysłu Wioski Deweloperskiej :)
Doris
@ Doris 06.11.2014 09:50
Ciekawy artykuł. Na pewno poszerza horyzont, co do technologii występujących na rynku.

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Miękkie serce – twarde problemy, zwłaszcza dla kierownika

Wśród przełożonych spotyka się czasem tych bardzo mocno skupionych na celu, którzy ludzi traktują jak jedno z „narzędzi” do realizacji założeń.

Joga na nadwagę

Praktycznie z każdej strony jesteśmy otoczeni receptami na zdrowy tryb życia. Jak mamy się odżywiać, ile powinniśmy wypoczywać, jaki sport powinniśmy...

Sok czy smoothies

Sok vs smoothie. Czym się różnią? Co jest zdrowsze?

Picie soków lub smoothies to jeden z najłatwiejszych i najbardziej efektywnych sposobów wzbogacenia swojego jadłospisu w dobroczynne związki odżywcze...

O pracoholizmie i entuzjazmie w pracy [część 2]

Entuzjaści w porównaniu z pracoholikami cechują się wyższym poziomem emocji pozytywnych niż negatywnych oraz przejawiają wysoki poziom zasobów osobistych

Ucieczka z korporacji – najlepszy sposób na frustrację w pracy?

Praca w korporacji często rodzi różnego rodzaju negatywne emocje. Czy można znaleźć na nie dobre rozwiązanie?

Siła coachingu. Uwalnianie potencjału do rozwoju

Wielu ludzi chce rozwoju. Osobistego i zawodowego. Poszukując sposobów na jak najskuteczniejsze wsparcie ich w tym procesie, natrafiłam m.in. na coaching.

Hotele stawiają na fitness

Propozycje fitness są dziś bardzo rozbudowane i są wraz z ofertą SPA zestawem obowiązkowym dla coraz większej liczby hoteli. 

Rola eventów biznesowych w rozwoju kadry menedżerskiej

Eventy biznesowe są ważnym elementem w rozwoju każdego menedżera. Ich rola jest wręcz trudna do przecenienia.