Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 06.11.2014

KW_TAGS

Marzymy o wybudowaniu domu zapewniającego bezpieczeństwo całej rodzinie. W dzisiejszych czasach staramy się pogodzić własne potrzeby z ekologią. Dzięki wielu dostępnym na rynku technologiom budowy domów jesteśmy w stanie stworzyć dom ciepły i jednocześnie energooszczędny. Dlatego zadajemy sobie pytanie – na co zwrócić uwagę budując własne cztery kąty?

Przede wszystkim warto poszerzyć własną wiedzę na temat technologii budowy domów. Polacy przyzwyczaili się do stawiania domów murowanych, ale czy to najlepsze rozwiązanie?
Firma Domy Nad Miedwiem założyła w tym roku pierwszą i jedyną inicjatywę Wioskę Deweloperską zrzeszającą najlepszych specjalistów w jednym miejscu – na Osiedlu Kryształowym i Europejskim. Dzięki temu Klienci mają możliwość wyboru działki, projektu domu i technologii budowy domu oraz opcji inteligentnego wyposażenia. Klient w 100% wybiera i decyduje o swoim wymarzonym domu.

Jako Deweloper byliśmy świadkami wielu powstających domów. Pierwsze domy jakie powstały na Osiedlu Kryształowym w Morzyczynie to klasyczne domy murowane, z czasem zaczęto budować domy w technologii szkieletowej, a z biegiem lat domy z litego drewna, czy w innych technologiach. Główną zaletą domów, które nie są domami murowanymi to przede wszystkim czas ich wybudowania. Jest on o wiele krótszy, niż czas budowy domu tradycyjnego. Warto również podkreślić, że na ogrzanie domu murowanego wydamy więcej pieniędzy, niż domu drewnianego. Modne stało się budowanie domów nowoczesnych o zdrowym mikroklimacie, czyli energooszczędnych oraz pasywnych, można do nich otrzymać dofinansowanie z NFOŚiGW. W dobie rozwoju technologii warto zastanowić się nad zainwestowaniem dodatkowych pieniędzy w instalacje i urządzenia pozwalające na oszczędniejsze ogrzanie domu, jak np. pompę ciepła, czy rekuperację. Zakup tych urządzeń zwraca się już po kilku latach, a rachunki za zużyty prąd w stosunku do wyprodukowanego ciepła są wyraźnie niższe.

Dom to inwestycja na całe życie, dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie się do tematu, a dopiero potem jego budowa. Nie oszczędzajmy na materiałach i urządzeniach – bo to właśnie one są w stanie zapewnić odpowiednią temperaturę w naszym domu, a przede wszystkim obniży koszty przyszłej jego eksploatacji. 

 
Krzysztof Stępa
Prezes spółki Domy Nad Miedwiem

Komentarze  

Rafał
@ Rafał 06.11.2014 10:31
Gratulacje dla pomysłu Wioski Deweloperskiej :)
Doris
@ Doris 06.11.2014 09:50
Ciekawy artykuł. Na pewno poszerza horyzont, co do technologii występujących na rynku.

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

O pracoholizmie i entuzjazmie w pracy [część 2]

Entuzjaści w porównaniu z pracoholikami cechują się wyższym poziomem emocji pozytywnych niż negatywnych oraz przejawiają wysoki poziom zasobów osobistych

Cytaty motywacyjne - ich znaczenie i wpływ

Coaching rozwoju osobistego – motywujące frazesy okiem psychologa

Wszyscy zetkneliśmy się z motywującymi cytatami, ale co się stanie jeśli psycholog wypowie się na temat ich wartości i ewentualnych zagrożeń?

Folwark Karczemka - detox od cywilizacji

W erze rozwoju technologii telekomunikacyjnych coraz bardziej przyzwyczajamy się do “bycia pod telefonem” w każdej sytuacji, nawet w czasie wakacji.

Wypalony potencjał - kto jest narażony na wypalenie zawodowe?

Wzrastające zdenerwowanie, wywołane nawet drobnymi sprawami, ciągłe uczucie zmęczenia, niechęć do przebywania z ludźmi to pierwsze sygnały wypalenia...

Hotele stawiają na fitness

Propozycje fitness są dziś bardzo rozbudowane i są wraz z ofertą SPA zestawem obowiązkowym dla coraz większej liczby hoteli. 

Rabarbar zdrowie przepisy

Rabarbar. Czy warto go jeść?

Rabarbar to rodzaj rośliny należący do rodziny rdestowatych. Obejmuje około 60 gatunków. Najpopularniejsze to rabarbar ogrodowy oraz rzewień lekarski.

Jak ważny jest kontakt wzrokowy w relacjach międzyludzkich?

To właśnie dzięki niemu rozmówca odbiera pozytywnie nas i to co mówimy. Pozwala także stwierdzić czy rozmówca jest szczery w tym co mówi i jak mówi.

Sok czy smoothies

Sok vs smoothie. Czym się różnią? Co jest zdrowsze?

Picie soków lub smoothies to jeden z najłatwiejszych i najbardziej efektywnych sposobów wzbogacenia swojego jadłospisu w dobroczynne związki odżywcze...