Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 22.05.2016

KW_TAGS

Wpływ na to ma przede wszystkim brak czasu lub chęć wygospodarowania go w celu wypoczynku. Bezpowrotnie minęły już chyba czasy, kiedy to życie rodzinne toczyło się w kuchni a gospodynie domowe większość dnia spędzały przy garnkach. Dzisiaj cenimy sobie wygodę i komfort życia, nie zawsze też posiadamy zresztą kulinarne umiejętności, by przyrządzać smakowite dania.

Rarytasem nie są zresztą już typowe dania kuchni polskiej. Dostępność wielorakich produktów spożywczych sprawiła, iż fascynujemy się kulinariami z niemalże całego świata. Doceniamy też coraz częściej kuchnię lekką, potrawy przyrządzone z niskokalorycznych produktów, które są w pełni zdrowe dla naszego organizmu i ekologiczne.

Warto przypomnieć również o kulcie szczupłej sylwetki. Dzisiaj propagowany jest zupełnie inny kanon piękna – wystarczy obejrzeć jakikolwiek pokaz mody. Niestety, dojście do upragnionej figury nie zawsze jest prosty a my sami, bez fachowej pomocy nie jesteśmy w stanie sprostać dietetycznym wymaganiom.

Co więcej, specjalistyczna dieta zalecana jest przecież nierzadko osobom, które borykają się z różnymi rodzajami chorób. Do tych zaliczyć można nie tylko otyłość, ale też cukrzycę, nadciśnienie, podwyższony poziom cholesterolu czy typowe schorzenia układu pokarmowego – wrzody, refluks, niedrożność jelit, zaburzenia pracy wątroby bądź przewlekłe biegunki bądź zaparcia.

Idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych osób, które mają problemy ze stosowaniem właściwej diety jest dieta lunchboxowa. To nic innego jak catering dietetyczny, polegający na dostarczaniu każdego dnia posiłków, specjalnie skomponowanych przez profesjonalnego dietetyka. Catering dietetyczny pozwala na oszczędności czasu – nie musimy przecież tracić czasu na zakupy ani gotowanie, bowiem każdego ranka otrzymujemy pod wskazany adres posiłki na cały dzień. Co więcej, menu przewiduje dokładnie 5 dań, dieta jest więc regularnie stosowana i zbilansowana. W pojemnikach, dzięki którym żywność zachowuje dłużej świeżość znaleźć można prawdziwe rarytasy: sałatkę z granatem, stek wołowy z sosie pieprzowym, mus malinowy, pieczone jabłka czy rybę z grilla z blanszowanymi warzywami. Wszystko idealnie dobrane, by przestrzegać zalecaną dietę.

Firmy, które prowadzą catering dietetyczny oferują różnego rodzaju menu – oczywiście, największą popularnością cieszą się te dietetyczne: 1000 kalorii, 1200 kalorii, 1500 kalorii. Dużym powodzeniem cieszy się też dieta oczyszczająca i dieta śródziemnomorska. Co ważne, posiłki w pudełkach można zamówić na jeden dzień, tydzień, miesiąc czy korzystać z usług tego typu stale. Niektóre z prowadzonych diet mają zaś wyznaczony termin – na przykład dieta detoksykująca organizm nie może trwać dłużej niż dwa tygodnie.

Uznaje się, że dieta pudełkowa nie ma wad, bowiem każdy otrzymuje to, na czym mu zależy. Ktoś może powiedzieć jedynie o wysokim koszcie takiej usługi, ale jeśli weźmiemy pod uwagę ceny produktów żywnościowych najlepszej jakości i czas, jaki trzeba poświęcić na gotowanie, to przyznamy chyba, że kilkaset złotych za naprawdę wartościowe jedzenie w skali miesiąca nie jest wielce wygórowanym kosztem.

Artykuł powstał w oparciu o materiały zawarte na stronie cateringu Eatfit24.pl.

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

MBA - inwestycja długoterminowa, ale opłacalna dla managera

Studia Master of Business Administration to jedne z najbardziej zaawansowanych i prestiżowych studiów w dziedzinie zarządzania.

Hotele stawiają na fitness

Propozycje fitness są dziś bardzo rozbudowane i są wraz z ofertą SPA zestawem obowiązkowym dla coraz większej liczby hoteli. 

e-learning - więcej niż gadżet? konkurencja dla tradycyjnych szkoleń?

Każda większa i przełomowa innowacja przynosi pytania, wątpliwości i stawia nas przed wielką niewiadomą.

Gdzie warto odpoczywać? – naturalnie w Manor House SPA!

ikogo nie trzeba przekonywać jak ważny dla naszego samopoczucia jest odpoczynek, regenerujący sen, zdrowa dieta, codzienny ruch i zdrowe, zadbane ciało.

Siła Luksusu - o hotelu dla wymagających opowiada Dominika Krysztow

Hotel Czarny Potok Resort & SPA w Krynicy-Zdroju jest nowym hotelem – bo oddany do użytku został w 2012 roku

Dni wolne od pracy w 2017 roku

W 2017 roku wypada 13 dni wolnych od pracy ustawowo. Sprawdź, który dzień pracodawca musi oddać pracownikowi w innym terminie.

Biznesplan

Nagradzaj swoich pracowników! - systemy motywacyjne

Różnorodność i ilość nagród zależy przede wszystkim od możliwości firmy i od przyjętego przez nią systemu motywowania pracowników.

Coachingu zespołowego warto doświadczyć?

Organizacje poszukują sposobów na zwiększanie swojej efektywności biznesowej. Czy coaching zespołowy może być tutaj użyteczny?