Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 25.05.2016

KW_TAGS

Bardzo liczna część społeczeństwa wykonuje prace biurowe, gdzie spędza minimum 8h dziennie przez 5 dni w tygodniu. Śmiało możemy powiedzieć, że w pracy spędzamy 1/3 naszego życia w związku z czym miejsce pracy możemy nazwać takim "drugim domem". Zastanawiając się nad komfortem pracy zadajemy sobie pytanie - jaki wpływ na pracownika ma wygląd i prezencja biura?

Mówi się, że atmosfera pracy ma ogromne znaczenie - co oczywiście jest prawdą. Sama atmosfera i klimat potrafią zmotywować, zachęcić albo wręcz przeciwnie - zniechęcić człowieka do pracy. Mamy tutaj na myśli nie tylko ludzi i współpracowników w pracy, ale także wygląd samego biura - czyli miejsce naszej pracy, w którym spędzamy ponad 30% swojego życia.

Jak bardzo wygląd i prezencja biura ma wpływ na naszą motywację? Ogromne. Bowiem czyste i schludne biuro potrafi zmotywować do pracy i zorganizować każdego pracownika. Wiele osób uważa, że brudne biurko, nieład i chaos wytrącają ze skupienia i wprowadzają ogólne zamieszanie.

Wszystko ma znaczenie, nawet kolory. Nie bez przyczyny większość nowoczesnych firm nastawionych na sukces na każdej płaszczyźnie powierza umeblowanie i zaprojektowanie biura fachowcom. Z pewnością słyszeliśmy o tym, że zielony kolor uspokaja, a czerwony pobudza. Czy rozdrażnienie i ogólne pobudzenie w pracy biurowej będzie tym pożądanym? Oczywiście, że nie. Dlatego nie bez znaczenia jest to, na jaki kolor pomalujemy ściany w naszym biurze.

Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni biurowej będzie sukcesem. W przypadku niewłaściwego rozkładu mebli zwłaszcza w biurach typu "open space" skutkować będzie brakiem prywatności i niemożliwością skupienia się. O ile niektórzy bez problemu radzą sobie w środowisku pracy w pokoju z innymi pracownikami biurko w biurko, to znaczna część pracowników jednak widzi w tym problem. Zastosowanie prostych rozwiązań typu mini ścianki działowe czy też parawany będą idealnym wyjściem. To, jak biuro jest zorganizowane ma ogromny wpływ na efektywność pracowników. A przecież każdej firmie powinno zależeć na tym, aby pracownik był efektywny w swoich działaniach, był zmotywowany i czuł się komfortowo.

W dzisiejszych czasach rzadko spotyka się firmę, która nie zatrudnia zewnętrznej firmy sprzątającej. Bowiem z roku na rok rośnie coraz większa świadomość tego, jak ważna jest czystość i pielęgnacja miejsca pracy - w tym przypadku biura.

Z ekonomicznego punktu widzenia, wynajęcie firmy może być stosunkowo niskim kosztem w porównaniu do tego, co zyskujemy - efektywność pracownika, motywacja i zorganizowana praca.

Jak więc widzimy, prezencja i wygląd biura jako miejsce pracy ma ogromne znaczenie dla pracowników, a w związku z tym dla całej firmy. Nie tylko pracownicy będą czuć się komfortowo w pracy, ale również osoby odwiedzające biuro - kontrahenci i klienci. Poprzez pryzmat tego, jak nasze biuro jest widziane, naszej firmie zostaje wystawiona opinia. Zadbajmy więc o to, by ta opinia była jak najlepsza. Bowiem ta opinia to ocena naszej firmy, motywacja pracowników i zadowolony klient - a to ma znaczenie.

 
Marcus MP - sprzątanie biur w Warszawie od A do Z.
www.marcusmp.pl

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

e-learning - więcej niż gadżet? konkurencja dla tradycyjnych szkoleń?

Każda większa i przełomowa innowacja przynosi pytania, wątpliwości i stawia nas przed wielką niewiadomą.

Miękkie serce – twarde problemy, zwłaszcza dla kierownika

Wśród przełożonych spotyka się czasem tych bardzo mocno skupionych na celu, którzy ludzi traktują jak jedno z „narzędzi” do realizacji założeń.

Sklepy internetowe versus tradycyjne – które z nich wolisz?

Sklepy internetowe cieszą się coraz większą popularnością. Robienie w nich zakupów jest niezwykle wygodne i szybkie, dlatego wciąż zyskuje nowych...

Biznesplan

Sukces na szpilkach - najtrudniejszy pierwszy krok

Jest naprawdę wiele powodów, dla których warto porzucić ciepłą posadę na etacie i zaryzykować, otwierając własny biznes.

Coaching - Kim jesteś?

W życiu są rzeczy mniej i bardziej ważne. Kwestie mające podstawowe znaczenie i nie wpływające na nas w istotny sposób...

Czego można się spodziewać na rozmowie o pracę? Sprawdź co radzą...

Jakie są najczęściej popełniane błędy obniżające szansę na zdobycie wymarzonej pracy? Poznaj najczęściej zadawane pytania podczas rozmowy...

Siła Luksusu - o hotelu dla wymagających opowiada Dominika Krysztow

Hotel Czarny Potok Resort & SPA w Krynicy-Zdroju jest nowym hotelem – bo oddany do użytku został w 2012 roku

Moda na historię - rozmowa ze Zbigniewem Nojszewskim

Prezes Stowarzyszenia Hoteli Historycznych opowiada co sprawia, że hotele funkcjonujące w obiektach historycznych cieszą się rosnącą popularnością