Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 29.05.2016

KW_TAGS

Czy zabiegi upiększające to oferta skierowana wyłącznie do bardziej zamożnej części społeczeństwa, czy jednak pozwolić może sobie na nie już prawie każdy? Zebraliśmy dla was informacje dotyczące najpopularniejszych operacji plastycznych - ich cen i trwania, by każdy mógł odpowiedzieć sobie na pytanie, czy tego typu zabiegi są w jego zasięgu.

Wzrost zainteresowania zabiegami

Niezależnie od wyników naszych badań, jedno nie ulega dyskusji – operacje plastyczne stały się w naszym kraju bardzo popularne, a z roku na rok są powszechniejsze wśród przeciętnie zarabiających osób, nie tylko zaś wśród gwiazd i celebrytów. Tym samym możemy zoperować sobie już niemal każdą część ciała, poczynając od operacji biustu, pośladków, nosa, powiek, pochwy, czy zwężaniu kostki kończąc. Różnorodne zabiegi to jednocześnie bardzo zróżnicowane ceny, które kształtują się już od 500 zł, zaś kończą na blisko 15 tysiącach.

Ile to kosztuje i jak długo trwa?

Wśród najpopularniejszych zabiegów bezwzględnie i niezmiennie królują chirurgia plastyczna twarzy, odsysanie tłuszczu, modelowanie oraz powiększanie piersi, czy też implanty pośladków. Tak wygląda zainteresowanie zabiegami ze strony kobiet, zaś mężczyźni najczęściej wybierają przeszczep włosów.

Jak wygląda szczegółowy cennik oraz ile trwają tego typu zabiegi, przedstawimy poniżej.

Swoje wyliczenia zaczniemy od twarzy oraz szyi. Tu przede wszystkim króluje facelifting, czyli chirurgiczna korekta twarzy. Tego typu zabieg to koszt około 13 i pół tysiąca do 14 tysięcy złotych. Operacja taka wymaga około 4-5 dniowego pobytu w klinice. Inny popularny zabieg to lifting szyi – około 8 tys. złotych i 3 do 5 dni hospitalizacji, lifting środkowej, dolnej oraz górnej części twarzy – wszystkie trwają około 2, maksimum 3 dni, zaś ich koszt to odpowiednio - 9200 zł, 9800 zł i 8 tys. zł.

Co i za ile można jeszcze poprawić? Lista jest oczywiście bardzo długa. Kolejny z możliwych zabiegów to endoskopowy lifting środkowej części twarzy, brwi oraz czoła. Lifting twarzy i brwi to około 9200 zł, zaś czoła około 10 do 10,5 tysiąca złotych. Czas trwania zabiegów to w każdym przypadku 2 dni. Osoby, które zdecydują się na operację powiek muszą liczyć się z wydatkiem około 9 tysięcy złotych oraz 2 dniowym pobytem w szpitalu, przy czym zabieg górnej powieki to około 4 tysięcy, zaś dolnej 5 – 5 200 zł.

Osoby niezadowolone z wyglądu nosa będą musiały spędzić w klinice 2 dni oraz wydać 11 i pół tysiąca złotych na jego korektę oraz operację przegrody. Powiększenie ust z kolei to koszt od 1400 – 1500 zł aż do kwoty nieco ponad 5 tysięcy, w zależności od metody operacji. Przy przeszczepie tłuszczu zabieg ten kosztuje około 5200 zł, zaś w przypadku wstrzyknięcia kwasu hialuronowego 1400 zł. W pierwszym przypadku zabieg trwa 2 dni, zaś w drugim zaledwie 1 dzień. Popularnym zabiegiem dotyczącym twarzy jest również korekta uszu, którą wykonuje się w 1 dzień. Na ten zabieg wydać musimy około 4000 zł.

Dużą popularnością, dodatkowo wciąż rosnącą cieszy się wstrzykiwanie Botoxu. Koszt tego zabiegu to około 700 zł w przypadku zmarszczek poprzecznych czoła, 500 zł – lwiej zmarszczki, kurzych łapek i zmarszczki palacza. Za wypełnienie botoxem całej twarzy zapłacimy już 1400 zł.

Jedna z częstszych operacji jakim poddają się Panie, to także powiększanie piersi. Tu w zależności od rodzaju implantów zapłacimy od 12 500 do 14 500 złotych. Operacja wymaga 3 dniowej hospitalizacji. Z kolei lifting piersi to koszt blisko 14 tysięcy w okresie od 3 do 5 dni.

Dużym zainteresowaniem cieszą się ponadto plastyka brzucha – około 11500 zł i czas od 3 do 5 dni, odsysanie tłuszczu około 8 do 11 tysięcy złotych w czasie 1 do 3 dni.

Źródło: Opracowanie własne, na podstawie cennika operacji plastycznych ze strony aestheticmed.com.pl.

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Dlaczego nie warto robić tatuażu?

Podjęcie decyzji zabiegu tatuażu nie powinno być uwarunkowane przypływem bardzo pozytywnych albo negatywnych emocji.

Catering dietetyczny – wady i zalety

Co więcej, specjalistyczna dieta zalecana jest przecież nierzadko osobom, które borykają się z różnymi rodzajami chorób. Do tych zaliczyć można nie...

Elastyczne techniki zarządzania: SCRUM, GTD

Elastyczne techniki zarządzania, to metody pracy uwzględniające konieczność zmienności otoczenia w wyznaczaniu strategii firmy

Czego można się spodziewać na rozmowie o pracę? Sprawdź co radzą...

Jakie są najczęściej popełniane błędy obniżające szansę na zdobycie wymarzonej pracy? Poznaj najczęściej zadawane pytania podczas rozmowy...

Coachingu zespołowego warto doświadczyć?

Organizacje poszukują sposobów na zwiększanie swojej efektywności biznesowej. Czy coaching zespołowy może być tutaj użyteczny?

dla kogo praca programisty

Kto może zostać programistą?

Przedstawiciele tych 6 grup społecznych poradzą sobie jako programiści! Jesteś w jednej z nich?

Etat czy samozatrunienie - kto marzy o umowie o pracę?

Osoby pracujące na podstawie umowy cywilnoprawnej oraz samozatrudnione wybierają tę formę tylko dlatego, że nie mogą liczyć na etat?

Toksyczne zdrowie

Zdrowa żywność - raport EWG "Dirty Dozen"

Environemntal Working Group to amerykańska organizacja non-profit zajmująca się ochroną środowiska i specjalizująca w badaniach i rzecznictwie w...