Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 14.09.2016

KW_TAGS

W erze rozwoju technologii telekomunikacyjnych coraz bardziej przyzwyczajamy się do “bycia pod telefonem” w każdej sytuacji, nawet w czasie wakacji. Z kolei misją wielu hoteli jest stworzenie warunków, które umożliwią gościom pełny wypoczynek – wakacje są okazją do niespiesznego delektowania się przyjemnościami podniebienia czy do poddania się zabiegom relaksacyjnym, ale teraz zauważamy nowy trend - „detoks od urządzeń elektronicznych” i bycia bliżej siebie 
i natury.

Zamiast światłowodów, dźwięk ciszy. Zamiast głośnych miejskich pubów, śpiew ptaków. Zamiast jednakowych pokoi hotelowych, przytulne, stylowe pokoje z duszą. Taką formę wypoczynku wybiera coraz więcej wczasowiczów, którzy wyruszają na urlop poszukując odpoczynku od technologii, miasta, pracy i codzienności.

Goście, którzy do nas przybywają, mogą usłyszeć swój własny głos. Kiedy przekracza się nasze progi, wkracza się w zupełnie inny świat. Można w spokoju przemyśleć swoje życie, problemy, wyciszyć się od zgiełku miasta – mówi w rozmowie z dziennikiemprzedsiebiorcy.pl. właściciel Folwarku Karczemka. 


Na takie wakacje od technologii i nowoczesności decyduję się z roku na rok coraz więcej ludzi, bo łatwo zauważyć korzystny wpływ uwolnienia od nieustającej dyspozycji telefonicznej na jakość odpoczynku. Spokój i relaks, jakie gwarantuje chwilowe pozbycie się „telekomunikacyjnej smyczy”, sprawiają, że oferta Karczemki cieszy się dużym zainteresowaniem.

Co to za miejsce?


Wszystko w Folwarku Karczemka działa w myśl zasady: "dla duszy i dla ciała".

Chcemy pokazać naszym Gościom, którzy na co dzień funkcjonują pod dyktatem internetu, czy smarfonów, że istnieje także inny świat. Pomagamy im się wyciszyć, znaleźć czas na przemyślenia, oderwać od szumu codziennego życia – podkreśla Jacek Oksiński.  

Folwark Karczemka to miejsce z duszą i tradycją, w którym z każdego rogu wychyla się historia tego niezwykłego miejsca. Początek tej historii datuje się na rok 1837, w którym to na cyplu Jeziora Pniewskiego powstaje Młyn Nadzieja i wozownia, a w 1850 parterowy Dom Rybaków, który z czasem zyskuje drugie piętro. Majątek rozwija się i zyskuje na znaczeniu dzięki budowie Kanału Elbląskiego w 1847 roku – powstaje m.in. tartak, a z czasem także Willa Młynarza - zbudowana w stylu włoskim, z elementami regionalnej architektury, oraz Budynek Ogrodnika z zachwycającą nowoczesną metalową oranżerią wzorowaną na konstrukcji pawilonów z wystawy światowej z 1900 roku. W otaczającym dom parku rosną majestatyczne dęby i lipy, a także rzadkie klony pomarańczowe, tuje, lipy wielkolistne.

Kolejno w Karczemce buduje się Budynek Gospodarczy Willi, oraz Szkutnia, w której obecnie działa SPA z tradycyjnymi ruskimi baniami sprowadzonym z Syberii, a tradycyjny, relaksacyjny zabieg z widokiem na jezioro jest niezapomnianym przeżyciem dla każdego nawet najbardziej zestresowanego managera.

Sam młyn dostaje piętrową oszkloną werandę, a wejście główne do budynku prowadzi przez werandę wspartą na konstrukcji zawiesia koła młyńskiego. Obie werandy zachwycają bogactwem drewnianych detali.

Do młyna przeniesiona zostaje karczma powstała w 1857 roku, od której wziął nazwę cały folwark, a której to oryginalną kuchnię właściciele postanowili kontynuować  - Serwujemy unikalne dania kuchni polskiej i europejskiej podawane na porcelanowej zastawie w stylowych salach lub w miesiącach letnich na tarasie z widokiem na ogród i jezioro. Nasze produkty pochodzą z regionalnych, ekologicznych upraw, bo naszą ambicją jest zaspokajać najbardziej wymagających smakoszy i estetów – zapewnia szef kuchni.

Chlubą Folwarku jest sala myśliwska, w której biesiadował sam Cesarz Wilhelm, który w 1892 roku polował tu z ówczesnym właścicielem majątku hrabią von Eben. Karczemka oferuje swoim Gościom możliwość smakowania ciekawych dań oraz wynajmowania sali na specjalne okazje, z tradycyjnym wystrojem i porcelanową zastawą, a wyjątkowy charakter tego miejsca zostaje dopełniony dzięki takim tradycjom jak rytuał „fajfów” czyli delektowanie się specjalną mieszanką herbaty parzonej w samowarze na tarasie herbacianym.

Co można zobaczyć?

Różnorodność sposobów podróżowania oraz mnogość ciekawych miejsc sprawią że każdy spragniony „analogowego odpoczynku” znajdzie coś interesującego dla siebie. Folwark Karczemka oferuje wszystko, co niezbędne do aktywnego odpoczynku dla każdego miłośnika przyrody, historii, architektury i sztuki - kije do nordic walking, rowery, kajaki, łodzie. Naszym Gościom chętnie także podpowiemy, co warto zobaczyć i pomożemy zorganizować ciekawe wycieczki – zapewnia właściciel Folwarku. To niezapomniana przygoda, doskonały relaks, wyjątkowy czas oraz mnóstwo atrakcji po drodze. A jest co oglądać!  

  • „Wycieczka pod zielonym parasolem” - turystyczna wyprawa piesza lub rowerowa na terenach rezerwatu „Zielony Mechacz” lub „Niedźwiedzie Wielkie”
  • „Spacer po wodzie” - wycieczka kajakiem lub łodzią do pochylni w Buczyńcu lub w kierunku Miłomłyn, jezioro Jeziorak.
  • „Cuda i Cudeńka” - wycieczki samochodowe specjalnie zaplanowanymi trasami: do Malborka,  Fromborka lub perły północnych Prus - Kadyn.

Cyfrowy Detox daje możliwość obcowania z innymi ludźmi, z naturą i w końcu z samym sobą –  w zupełnie inny sposób niż do tej pory. Jeśli zatem myśl o byciu offline przyprawia Cię o zawrót głowy, to sygnał, że warto przekroczyć próg tej bariery, aby wrócić do tego, co najważniejsze – do siebie samego – w niezapomnianym miejscu, w odmiennej rzeczywistości, w wysokim standardzie  odpoczynku.  Zgodnie z mottem - wszystko "dla duszy i dla ciała".

 
Jacek Oksiński
Folwark Karczemka
www.karczemka.pl

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

e-learning - więcej niż gadżet? konkurencja dla tradycyjnych szkoleń?

Każda większa i przełomowa innowacja przynosi pytania, wątpliwości i stawia nas przed wielką niewiadomą.

Catering dietetyczny – wady i zalety

Co więcej, specjalistyczna dieta zalecana jest przecież nierzadko osobom, które borykają się z różnymi rodzajami chorób. Do tych zaliczyć można nie...

Coaching - Kim jesteś?

W życiu są rzeczy mniej i bardziej ważne. Kwestie mające podstawowe znaczenie i nie wpływające na nas w istotny sposób...

Budowa własnego domu, pogodzenie własnych potrzeb z ekologią

Dzięki wielu dostępnym na rynku technologiom budowy domów jesteśmy w stanie stworzyć dom ciepły i jednocześnie energooszczędny.

Bizneswoman ma pod górkę na etacie i samozatrudnieniu

Dlaczego kobietom tak ciężko się przebić i czy biznes faktycznie skorzystałby na daniu im szansy? Ponadczasowe pytanie - niestety aktualne

ajprodukt

Źle zaprojektowane biuro: jak kosztowne może być dla firmy?

Niewłaściwie zaprojektowane stanowisko i złe nawyki pracowników są głównymi przyczynami problemów wynikających z siedzącego trybu pracy.

MBA - inwestycja długoterminowa, ale opłacalna dla managera

Studia Master of Business Administration to jedne z najbardziej zaawansowanych i prestiżowych studiów w dziedzinie zarządzania.

zdrowie w ziemie

Jak utrzymać dobrą formę przez zimę

Zima to nie jest dobry czas na odchudzanie. Mróz za oknem, długie wieczory i ciepłe kaloryfery skłaniają do tego, żeby docenić smak chipsów, popijanych...