Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 03.04.2017

KW_TAGS

Zakup sprzętu AGD

Przedstawiamy kilka zasad, którymi warto kierować się przy wyborze sprzętu AGD do domu.Poczytaj, i podejmuje samodzielną decyzję.

Zanim podejmiesz się ciężkiego wyboru związanego z zakupem sprzętu AGD i RTV do twojego domu, zapoznaj się z ważnymi zasadami, ułatwiającymi podjęcie decyzji. Istotne jest, abyś nie kierował się głównie opiniami na forach czy jedynie doradztwem w sklepie, a raczej rozpatrywał zakup stricte wedle własnych subiektywnych oczekiwań i wymagań.

Przedstawiamy kilka zasad, którymi warto kierować się przy wyborze sprzętu AGD do domu.

Wybieraj sprzęt z odrobina intuicji.

Jeśli przez wile lat posiadałeś model pralki czy lodówki, który był niezawodny staraj się wybierać już przetestowany przez Ciebie, jednak młodszy model lub sprawdzoną markę. Możesz również sporządzić sobie listę mocnych cech Twojego byłego sprzętu i oczekiwań względem nowego. Możesz również zasięgnąć opinii wśród znajomych z jakich sprzętów korzystają i czy są zadowoleni. Taki wywiad środowiskowy pozwoli na zaoszczędzenie czasu w sklepie RTV i AGD i ułatwi poszukiwanie ideału.

Więcej nie znaczy lepiej!

Nie jest prawdą,że im więcej nasz sprzęt np. lodówka czy kuchenka będzie miała bajerów, tym będzie lepsza. Nic bardziej mylnego. Duża ilość udziwnień i nowych funkcji parokrotnie zwiększa możliwość wystąpienia niepożądanych poważnych awarii lub może skrócić żywotność danego sprzętu. W dobrej jakości sprzęcie nowinki techniczne będą utrzymane na równym poziomie z podstawowymi funkcjami i będą one traktowane jako bonus. Przy wyborze tego typu sprzętu warto również zwrócić uwagę, który z dodatkowo zamontowanych gadżetów będzie dla ciebie użyteczny życiu codziennym, a który pozostanie tylko akcentem szpanerskim - w zależności od tego, diametralnie będzie różnić się cena produktu, a tobie będzie łatwiej się zdecydować.

Pomyśl, gdzie oraz jak będziesz używać sprzętu.

Jeżeli potrzebujesz lodówki do campingu to oczywiste jest, że warto skupić się na jej energooszczędności, niedużych rozmiarach połączonych z jak największą pojemnością, zaś w dużym, wielopokoleniowym domu potrzebna jest duża lodówka z równie dużą zamrażarką- dlatego skupimy się na jej wielkości, pojemności oraz mocy, mając na uwadze również prądożerność i ekonomiczność pracy.

Biorąc pod uwagę twoje warunki mieszkaniowe, warto również zwrócić uwagę czy potrzebujemy ogromnej lodówki dwuczłonowej czy wystarczy pojedyncza, albo czy wybrać kuchenkę z piekarnikiem, czy oba te urządzenia możemy zainstalować oddzielnie. W wyborze rozmiaru sprzętu warto wziąć pod uwagę metraż naszego mieszkania i nasze możliwości zagospodarowania go.

Przemyśl czy potrzebujesz nowego sprzętu czy to tylko kaprys?

Często wpędzają się w błędne koło ciągłego ulepszania naszego wyposażenia AGD i RTV i dokonujemy zbędnych zakupów. Zawsze warto skrupulatnie przeanalizować co jest tobie i twojej rodzinie naprawdę potrzebne, a co jest dodatkowym gadżetem z którego nie będziesz korzystać na co dzień. Jednocześnie nie dokonuje wymiany sprzętu pochopnie, np. jeśli posiadasz czajnik gazowy to warto przemyśleć, czy zakup nowego, elektrycznego nie odbije się w przyszłości na wysokości twoich rachunków. Trzeba również uważać na złudne promocje typu trzy w cenie dwóch: idziesz do sklepu po kino domowe, a sprzedawca namawia Cię na nowy, większy i bardziej wybajerzony telewizor i nagle zapominasz, że obecny, który grzecznie czeka w domu na podłączenie do niego kina, kupiłeś niespełna rok wcześniej. Na takie sytuacje wielka uwaga!

Kupuj jak najlepszy produkt za jak najmniejszą cenę!

Wyzwaniem nie będzie kupienie nowego telewizora czy laptopa nie bacząc na cenę, sztuką będzie zaś kupić najlepszy sprzęt z wybranego przedziału cenowego. Udając się do sklepu należy wcześniej ustalić kwotę do jakiej chcemy dokonać zakupy, dobrze jest również, przejrzeć co proponują nam różne sklepy i ustalić w którym oferta jest najatrakcyjniejsza. Należy porównać wybrane przez siebie modele, ich ceny, parametry i specyfikacje aż do wyłonienia zwycięzcy naszego konkursu. Pamiętaj również, aby w twoim budżecie zaplanować coraz częściej dostępną ofertę przedłużenia gwarancji i ubezpieczenia swojego nowo zakupionego cacka od wszelkich możliwych katastrof, które mogą przytrafić się sprzętom elektronicznym.

Wygląd też ma znaczenie!

Pamiętaj, że wygląd jest również bardzo ważnym kryterium w wyborze nowego sprzętu do domu. Trzeba zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany wytypowany przez ciebie sprzęt,czy łatwo się rysuje, czy jest odporny na uszkodzenia, czy plastik nie ugina się od naciśnięcia z umiarkowaną siłą. Może udać ci się znaleźć super okazję, ale co z tego, jeśli będzie ona w kolorze czarnym i o zaokrąglonych liniach, kiedy cała reszta sprzętów w kuchni jest np. biała, kwadratowa i nowoczesna, a do tego twój wymarzony sprzęt wykonany jest ze słabej jakości metalu lub plastiku. Kiedy wybieramy sprzęt, równie ważne jest dopasowanie go nie tylko do ogólnego wystroju wnętrza, ale również do twoich upodobań estetycznych. Wbrew pozorom, duże znaczenie ma np. kolorowa pokrywa laptopa, kształt rączek i gałek w kuchence i tym podobne detale, będące wisienką na torcie podczas dokonywania wyboru.

 
Artykuł został przygotowany przez firmę Milenium Piotr Młynarczyk
z Wrocławia specjalizującej się w serwisie i sprzedaży urządzeń AGD

Komentarze  

Selene
@ Selene 17.01.2018 16:40
I was suggested this blog Ƅy my cousin. I am not suгe whethеr thiѕ post iѕ written by him as
nobody else knoԝ ѕuch detailed ɑbout mү trouble.
Yߋu are wonderful! Thankѕ!

Alsо visit my page ... Νecessary Elements For gsm forum
Acrosѕ Thе Usa: http://missionfor.me/10-straightforward-web[cenzura]-positionin g-methods-for-rating -local-companies-org anically/

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

dla kogo praca programisty

Kto może zostać programistą?

Przedstawiciele tych 6 grup społecznych poradzą sobie jako programiści! Jesteś w jednej z nich?

Budowa własnego domu, pogodzenie własnych potrzeb z ekologią

Dzięki wielu dostępnym na rynku technologiom budowy domów jesteśmy w stanie stworzyć dom ciepły i jednocześnie energooszczędny.

Lider w zespole - czy każdy może być przywódcą?

Dobry lider związany jest nierozłącznie z ludźmi. Osiąganie celów ma zupełnie inny wymiar, kiedy współpracuje się z grupą ludzi.

Czy siła światła lampy LED mierzona jest tak jak w tradycyjnej...

Czy każda lampa LED jest bezpieczna dla użytkownika? Jakie oznaczenia musi zamieścić producent na opakowaniu? Odpowiedzi znajdziemy w poradniku...

Coaching - Kim jesteś?

W życiu są rzeczy mniej i bardziej ważne. Kwestie mające podstawowe znaczenie i nie wpływające na nas w istotny sposób...

ajprodukt

Źle zaprojektowane biuro: jak kosztowne może być dla firmy?

Niewłaściwie zaprojektowane stanowisko i złe nawyki pracowników są głównymi przyczynami problemów wynikających z siedzącego trybu pracy.

MBA - inwestycja długoterminowa, ale opłacalna dla managera

Studia Master of Business Administration to jedne z najbardziej zaawansowanych i prestiżowych studiów w dziedzinie zarządzania.

Coachingu zespołowego warto doświadczyć?

Organizacje poszukują sposobów na zwiększanie swojej efektywności biznesowej. Czy coaching zespołowy może być tutaj użyteczny?