Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 07.04.2013

KW_TAGS

Podjęcie decyzji zabiegu tatuażu nie powinno być uwarunkowane przypływem bardzo pozytywnych albo negatywnych emocji. Pierwszym poważnym aspektem, nad którym warto jest zastanowić się przed wykonaniem tatuażu jest jego permanentność. Wykonanie tatuażu jest trwałe, pomimo faktu, że wraz z upływem czasu barwnik wchłaniany jest przez skórę. Dodatkowo procesy wymiany komórek oraz rozciągnięcie tkanki skutkują jego – większym bądź mniejszym – odkształceniem. Nie zawsze będzie więc on estetyczny oraz idealny. Obecne zabiegi kosmetyczne oferują usługę „usunięcia tatuażu”, natomiast nie obejdzie się bez pamiątkowych blizn na ciele. Drugim elementem jest brak elastyczności w zmianie wybranej grafiki.

Usługodawcy tatuażu oferują uzupełnianie barwnika, który ma poprawiać wygląd tatuażu, częściowo można również dokonać modyfikacji wybranego wzoru, natomiast nie zawsze będzie to możliwe. Zabiegi typu  laseroterapia, dermabrazja mechaniczną, usunięcie chirurgiczne, kamuflaż, krioterapia i skaryfikacja kosztują średnio dwa tysiące złotych za tatuaż średniej wielkości. Najważniejszym elementem jest ryzyko zakażenia się groźnymi wirusami podczas wykonywania samego zabiegu, np.: HIV, HBV, HCV. Nie są to ani przyjemne, ani też łatwe w leczeniu schorzenia, które często towarzyszą człowiekowi całe życie, powoli wyniszczając organizm od środka. Często po zabiegu występują również reakcje alergiczne z poszczególnymi składnikami tuszu. Nie każda osoba może też wykonać zabieg tatuażu. Jeśli chorujesz na padaczkę, hemofilię, posiadasz schorzenia związane z sercem albo układem krążenia, studio może odmówić przeprowadzenia zabiegu.

Jak wybrać odpowiednie miejsce, w którym ryzyko zakażenia będzie najmniejsze i jak zabezpieczyć się dodatkowo? Najlepszą metodą jest skorzystanie z salonu, który poza posiadaniem wszelkich atestów i zachowania higieny cieszy się dobrą opinią. Atmosfera oraz podejście do klienta nie tylko przyciągają, ale również budują zaufanie. Sprawdzana opinia powinna dotyczyć jakości przeprowadzonego zabiegu, aspektu artystycznego, a także obsługi już po zabiegu. Wszelkie akcesoria, które będą miały bezpośredni kontakt ze skórą powinny być jednorazowe, zapakowane hermetycznie i otwierane dopiero przy kliencie.

Niestety nawet sterylne narzędzia jednorazowe nie zagwarantują nam ochrony przed zakażeniem, gdyż części pozostałej aparatury nie da się w stu procentach wysterylizować. Badania dowodzą, że osoby posiadające tatuaż chorują na wirusowe zapalenie wątroby typu C nawet trzy razy częściej niż pozostała część populacji. Nie zapomnij także zaszczepić się wcześniej przeciwko żółtaczce typu A i B. Decydując się na zabieg, wybierz chłodniejszą część roku, aby powstała rana miała więcej czasu na gojenie i nie była narażona na nadmierne promieniowanie słoneczne. Jeśli boisz się bólu, najmniej bolące miejsca to łopatka, ramiona, przedramiona, pośladki i łydki. Mając jakiekolwiek obawy związane z zabiegiem, ale jednocześnie chcąc przyozdobić swoje ciało, można zdecydować się na grafikę tymczasową, która w zależności od zabiegu będzie utrzymywać się od około miesiąca do nawet trzech lat. Jest to wystarczający czas aby dokonać obiektywnej i świadomej oceny.

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

dla kogo praca programisty

Kto może zostać programistą?

Przedstawiciele tych 6 grup społecznych poradzą sobie jako programiści! Jesteś w jednej z nich?

Ucieczka z korporacji – najlepszy sposób na frustrację w pracy?

Praca w korporacji często rodzi różnego rodzaju negatywne emocje. Czy można znaleźć na nie dobre rozwiązanie?

Hotele stawiają na fitness

Propozycje fitness są dziś bardzo rozbudowane i są wraz z ofertą SPA zestawem obowiązkowym dla coraz większej liczby hoteli. 

Miękkie serce – twarde problemy, zwłaszcza dla kierownika

Wśród przełożonych spotyka się czasem tych bardzo mocno skupionych na celu, którzy ludzi traktują jak jedno z „narzędzi” do realizacji założeń.

Toksyczne zdrowie

Zdrowa żywność - raport EWG "Dirty Dozen"

Environemntal Working Group to amerykańska organizacja non-profit zajmująca się ochroną środowiska i specjalizująca w badaniach i rzecznictwie w...

Biznesplan

Gesty na wagę złota - motywowanie pracowników

Żadna firma nie osiągnie sukcesu bez silnie zmotywowanych pracowników, gotowych poświęcić jej swój czas, zaangażowanie i wysiłek nawet w trudnych czasach

Budowa własnego domu, pogodzenie własnych potrzeb z ekologią

Dzięki wielu dostępnym na rynku technologiom budowy domów jesteśmy w stanie stworzyć dom ciepły i jednocześnie energooszczędny.

Jak dbać o środowisko? - 5 sposobów na życie z myślą o naturze

Gdyby poddać recyklingowi wyłącznie niedzielne wydania tych magazynów, bylibyśmy w stanie ocalić pół miliona drzew tygodniowo. Z tego typu problemami na...