Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 05.04.2013

KW_TAGS

Właściciele i menedżerowie w polskich przedsiębiorstwach poszukują środków na nowe inwestycje, a te – jak dobrze wiemy – stanowią fundament rozwoju. Pieniądze można w firmie wygenerować wdrażając przemyślane rozwiązania, np. poprzez efektywne obniżenie kosztów procesów logistycznych i nadzorowanie gospodarki paliwowej.

Flota i tabor firmowy używany jest każdego dnia i nierzadko eksploatacja ciągników siodłowych, wyjazdy służbowe czy trasy handlowców i kierowców dostarczających produkty do klientów są nie do końca przemyślane.
Jak pokazują doświadczenia prawidłowo zarządzanych firm, kapitalnym rozwiązaniem prowadzącym do sporych oszczędności jest monitoring paliwa, realizowany przede wszystkim przez sondy paliwa.

O istocie działania sond paliwa informuje Robert Siciński, ekspert w dziedzinie monitoringu GPS z firmy Tesller Polska: W dobie bardzo drogiego paliwa rzeczywiście w tym obszarze można sporo zaoszczędzić. Warto korzystać z rozwiązań posiadających homologację oraz cyfrowe sondy paliwa, co przekłada się na bardzo dokładny pomiar takich parametrów, jak ilość tankowanego paliwa w litrach, ilość ewentualnych upuszczeń paliwa w litrach, średnie spalanie w paliwa w litrach czy bieżąca ilość paliwa w zbiorniku w litrach.

Sonda paliwa eliminuje prawie całkowicie próby upuszczeń i defraudacji paliwa, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważnym aspektem. Sondy paliwa montuje się w pojazdach oraz maszynach, w których jest tzw. bezpośredni dostęp o zbiorników paliwa, tzn. ciągniki siodłowe, pojazdy ciężarowe, busy, wszelkiego rodzaju maszyny budowane.
Podczas montażu każda sonda jest odpowiednio programowana i kalibrowana. Długość sondy wynosi do trzech metrów, dlatego sondy są także z powodzeniem wykorzystywane do monitorowania ilości paliwa w silosach na stacjach paliw czy cysternach do przewozu paliwa. Co ważne, sondy posiadają atesty antywybychowe.

Dzięki systemowi monitoringu paliwa oszczędności dochodzą do 40 proc., tymczasem koszt wdrożenia systemu jest niewspółmiernie niższy do uzyskanych korzyści. Menedżer firmy uzyskuje informacje o poziomie paliwa w zbiorniku i jego zużyciu (w litrach), średnim spalaniu (w litrach). Informacje prezentowane są zwykle w przejrzystej, intuicyjnej aplikacji dla systemu WIN, aplikacji WWW, a także różnych aplikacji na komórkę czy na tablet.

Dlaczego warto?

Jak pokazują niezależne badania, menedżerowie firm, w których działa system monitoringu GPS, efektywnie zarządzają flotą i wypracowują konkretne oszczędności. Mają bowiem stały nadzór nad gospodarką paliwową, a także:

  • ustalają najkrótsze trasy dla handlowców czy kierowców z działu logistyki,
  • istotnie skracają czas dostawy produktów do klientów finalnych,
  • eliminują zbędne przebiegi pojazdów.

System nie wymaga wielkich nakładów środków i szybko się zwraca.

System GPS jest nowoczesny, funkcjonalny i łatwy w obsłudze. Wystarczy krótkie szkolenie by menedżer z łatwością wyszukał lokalizację, odczytał geokodowanie oraz pozycje pojazdów on-line, potrafił obsłużyć geoterminarz, itp.

Zaledwie niecała godzina pracy menedżera z systemem monitoringu GPS dziennie wystarcza, aby zwiększyć wydajność pracowników, zaplanować im optymalne trasy i efektywnie usprawnić wiele innych w procesów, a co za tym idzie – zminimalizować koszty nawet o 40 proc. rocznie. Docelowo firma może przeznaczyć uzyskane oszczędności na nowe inwestycje, bo o to przecież w przedsiębiorczości chodzi. 

Ewa Szabelska
PR Manager
Tesller Polska Customer Service

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Zakup samochodu

Jak nie dać się oszukać kupując samochód

Zakup samochodu używanego nie lada wyzwanie. Na takie zakupy warto zabrać ze sobą specjalistę oraz całą gamę akcesoriów, które pozwolą nam sprawdzić...

Ubezpieczeniem OC - obalamy i potwierdzamy 10 mitów

Wokół polisy OC krąży wiele legend, przyjrzyjmy się niektórym z nich by uniknąć przykrych niespodzianek z powodu błędnego przekonania o którymś z nich

Ciśnienie w oponach

Prawidłowe ciśnienie w oponach

Jak sprawdzać ciśnienie w oponach, ile powinno wynosić i dlaczego to takie ważne?

Co warto wiedzieć o ciśnieniu w oponach?

Opona to jedyne miejsce kontaktu samochodu z nawierzchnią, dlatego ma olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

Jak wybrać idealne auto flotowe

Idealny samochód flotowy powinien charakteryzować się zestawem cech, które w przyszłości pozwolą mu osiągnąć jak najwyższą wartość odsprzedaży.

pożyczyć leasingowy samochód

Czy można komuś pożyczyć leasingowany samochód?

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wzięcie samochodu w leasing, ponieważ uznaje, że jest to rozwiązanie bardziej opłacalne.

Karty paliwowe - koszty użytkowania i kompatybilność systemów

Operatorzy oferują możliwość uiszczenia opłat za przejazdy autostradami, systemy zarządzania wspierające zarządzanie oraz inne usługi dodatkowe.

Auto w firmie - jak zaplanować zakup samochodu

Zanim udamy się do dealera samochodów i podpiszemy umowę, warto upewnić się że dokonaliśmy najlepszego wyboru dla nas i naszej firmy