Bez względu czy samochód jest leasingowany czy własnością firmy można zmniejszyć koszty jego eksploatacji. Poniżej kilka przykładów jak w prosty sposób można to zrobić
Kontrola silnika – świecąca lampka kontrolna „check engine”
Powodów do zapalanie się lampki kontrolnej jest wiele, czasem jest to błąd czujnika i wystarczy ponowne uruchomienie samochodu, jednak w większości przypadków występuje usterka, która może doprowadzić do poważnego uszkodzenia czujnika. W przypadku zapalającej się lampki należy udać się do serwisu na sprawdzenie. Dłuższa jazda z zapaloną lampką kontrolną może pociągnąć za sobą kolejne usterki, co w rezultacie przełoży się na czas naprawy oraz jej koszty.
Wymiana płynów i filtrów
Istotny element dla przedłużenia czasu eksploatacji samochodu oraz poprawienia ekonomii spalania.
Dbanie o stan opon
Dobrze dobrane opony zapewniają lepszą przyczepność oraz skracają drogę hamowania, jednak warto wziąć pod uwagę również fakt, że odpowiednio dobrane opony oraz utrzymanie ich w odpowiednim stanie ma wpływ nie tylko na bezpieczeństwo jazdy, jej komfort ale również na parametry spalania samochodu.
Regularne przeglądy samochodu
W teorii jest to dla przedsiębiorstwa dodatkowy koszt czasu oraz środków. W praktyce, regularna kontrola samochodu pozwala na usunięcie usterki i zapobieżenie nieszczęśliwych skutków, takich jak unieruchomieniem samochodu na dłuższy okres.
Odpowiedzialna jazda
Źle dobrana trasa, zbyt rygorystyczne terminy przejazdu, zbyt duże obłożenie trasą nakładane na pracowników poruszającymi się samochodami służbowymi wymuszają na nich pracę w zbyt dużym pośpiechu, przez co ich sposób jazdy niesie za sobą ryzyko nadmiernej eksploatacji podzespołów samochodu.
Dołącz do dyskusji