Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 21.05.2019

KW_TAGS

Przedłużenie życia samochodu

Bez względu czy samochód jest leasingowany czy własnością firmy można zmniejszyć koszty jego eksploatacji. Poniżej kilka przykładów jak w prosty sposób można to zrobić

Kontrola silnika – świecąca lampka kontrolna „check engine”

Powodów do zapalanie się lampki kontrolnej jest wiele, czasem jest to błąd czujnika i wystarczy ponowne uruchomienie samochodu, jednak w większości przypadków występuje usterka, która może doprowadzić do poważnego uszkodzenia czujnika. W przypadku zapalającej się lampki należy udać się do serwisu na sprawdzenie. Dłuższa jazda z zapaloną lampką kontrolną może pociągnąć za sobą kolejne usterki, co w rezultacie przełoży się na czas naprawy oraz jej koszty.

Wymiana płynów i filtrów

Istotny element dla przedłużenia czasu eksploatacji samochodu oraz poprawienia ekonomii spalania.

Dbanie o stan opon

Dobrze dobrane opony zapewniają lepszą przyczepność oraz skracają drogę hamowania, jednak warto wziąć pod uwagę również fakt, że odpowiednio dobrane opony oraz utrzymanie ich w odpowiednim stanie ma wpływ nie tylko na bezpieczeństwo jazdy, jej komfort ale również na parametry spalania samochodu.

Regularne przeglądy samochodu

W teorii jest to dla przedsiębiorstwa dodatkowy koszt czasu oraz środków. W praktyce, regularna kontrola samochodu pozwala na usunięcie usterki i zapobieżenie nieszczęśliwych skutków, takich jak unieruchomieniem samochodu na dłuższy okres.

Odpowiedzialna jazda

Źle dobrana trasa, zbyt rygorystyczne terminy przejazdu, zbyt duże obłożenie trasą nakładane na pracowników poruszającymi się samochodami służbowymi wymuszają na nich pracę w zbyt dużym pośpiechu, przez co ich sposób jazdy niesie za sobą ryzyko nadmiernej eksploatacji podzespołów samochodu.

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Taryfikator punktow karnych - światła

Aktualny taryfikator punktów karnych 2019 r. - używanie świateł...

Naruszenie przepisów dotyczących używania świateł zewnętrznych - aktualny taryfikator punktów karnych 2019 roku z segregacją od najciężysz wykroczeń.

Jak wybrać idealne auto flotowe

Idealny samochód flotowy powinien charakteryzować się zestawem cech, które w przyszłości pozwolą mu osiągnąć jak najwyższą wartość odsprzedaży.

Samochody dla przedsiębiorców, ranking na podstawie raportu...

Przedstawiamy ranking aut dostawczych, których parametry i osiągi spełnią wymagania najbardziej wymagających przedsiębiorców.

Ubezpieczeniem OC - obalamy i potwierdzamy 10 mitów

Wokół polisy OC krąży wiele legend, przyjrzyjmy się niektórym z nich by uniknąć przykrych niespodzianek z powodu błędnego przekonania o którymś z nich

pożyczyć leasingowy samochód

Czy można komuś pożyczyć leasingowany samochód?

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wzięcie samochodu w leasing, ponieważ uznaje, że jest to rozwiązanie bardziej opłacalne.

Multisourcing - zarządzanie flotą nie musi być trudne

W dobie wszechobecnej konkurencji opisany sposób działania nie musi pozytywnie wpływać na oszczędności, bo praktyka a teoria to dwie różne dziedziny.

Mandat, czy trzeba podpisać? kiedy odmowa przyjęcia ma sens?

Mandat uprawomocnia się w momencie gdy zostaje podpisany przez kierowcę. Przyznaje się on w ten sposób do popełnienia zarzucanego mu wykroczenia.

Jak bezpiecznie kupić samochód używany i na co uważać?

Każdy kupujący samochód używany powinien liczyć się z dodatkowymi wydatkami po jego zakupie. Czy w „stanie idealnym” można kupić "używkę"?