Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 27.05.2019

KW_TAGS

Utrata prawa jazdy przy za duzej ilosci pasażerów

Liczba pasażerów wpisana w homologacji jest określona oddzielnie dla każdego typu pojazdu. Mało kto wie, że karą za nieprzestrzeganie przepisów związanych z dozwoloną ilością pasażerów może być nie tylko mandat i punktami karnymi, ale również utrata prawa jazdy.

Zgodnie z taryfikatorem mandatów, każda osoba przewożona w samochodzie ponad dozwoloną liczba miejsc zwiększa mandat o dodatkowe 100zł. Kwota ta rośnie maksymalnie pięciokrotnie, co oznacza że maksymalna wartość mandatu jaki może otrzymać kierowca to ponad 500zł.

Podobna zasada dotyczy punktów karnych, które za przewóz nadmiernej liczba pasażerów również kierowca otrzyma.

Za transport jednej osoby ponad dopuszczalną liczba pasażerów, kierowca otrzyma 1 punkt karny, za transport dwóch 2 punkty, za trzy osoby będą to 3 punkty itd. Maksymalna liczba punktów karnych jakie kierowca otrzyma to 10 i przyznawane są za 10 lub więcej pasażerów, ponad wartość wpisaną w homologacji.

Kara pieniężna i punkty karne to tylko część ryzyka jakie bierze na siebie kierowca przewożąc zbyt dużą liczba pasażerów. Zgonie z myślą ustawy, za rażące naruszenie przepisów w zakresie przewozu osób konsekwencją może być również utrata prawa jazdy.

Policjant zatrzyma kierującemu prawo jazdy jeśli ten przewoził trzech lub więcej pasażerów. W takim przypadku prawo jazdy zatrzymywane jest na okres 3 miesięcy.

Komentarze  

Maybelle
@ Maybelle 07.06.2019 12:05
Witam, osobiście zupełnie zgadzam się z Twoim tekstem !


my page :: Ania: http://maliodkrywcy.ilawa.pl/

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Serwisowe granice oszczędności - ciąć koszty przez inwestycje?

Oszczędzanie to obecnie jedno z najpopularniejszych słów, także w działach flotowych. Szukający sposobów na zmniejszenie wydatków menedżer floty ima się...

Aktualny taryfikator punktów karnych 2019 r. - przekroczenie...

Nieprzestrzeganie przepisów dotyczących dopuszczalnej prędkości - taryfikator mandatów 2019. Wykroczenie drogowe, które jest powodem największej ilości...

Różnice pomiędzy leasingiem operacyjnym a finansowym

Przedsiębiorcy, który są zdecydowani na podjęcie współpracy z leasingodawcą w zakresie sfinansowania zakupu firmowej floty mogą dokonać wyboru między...

Volkswagen samochody elektryczne

Volkswagen podał datę zakończenia produkcji samochodów na tradycyjne...

Szef strategii Volkswagena, Michael Jost, podczas konferencji motoryzacyjnej w Handelsblatt powiedział uczestnikom

Ciśnienie w oponach

Prawidłowe ciśnienie w oponach

Jak sprawdzać ciśnienie w oponach, ile powinno wynosić i dlaczego to takie ważne?

Oświetlenie w aucie - jak dbać by nie wpaść w kłopoty

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami każdy pojazd, który został dopuszczony do ruchu musi mieć sprawne oświetlenie. Dotyczy to wszystkich...

Auto dla firmy z wyprzedaży

W salonach samochodowych na początku roku rozpoczynają się kampanie promocyjne informujące o wyprzedaży samochodów z rocznika ubiegłego.

Rynek motoryzacyjny - liczą się przedsiębiorcy

W zeszłym roku obserwowaliśmy poprawę koniunktury na polskim rynku motoryzacyjnym, która w największym stopniu dotyczyła rejestracji samochodów w firmach.