Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 25.02.2021

Porównywarka ubezpieczen

Każdy właściciel samochodu raz w roku musi podjąć decyzję, czy przedłuża umowę ubezpieczeniową, czy decyduje się na nową. Dzięki porównywarce ubezpieczeń szybko i wygodnie porówna oferty z różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Jakie zalety ma takie rozwiązanie? Czy łatwo korzystać z porównywarki? I kto znajduje częściej tanie OC?

Za ile kupiłeś ostatnie ubezpieczenie OC? Są tacy kierowcy, którzy płacą za nie niewiele ponad 200 zł! Jak to jest możliwe? Co zwiększa szanse na tańsze ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej? Zajrzyj do artykułu https://porownywarka-oc-ac.pl/analizy-ubezpieczeniowe/znizki-ubezpieczenie-oc i dowiedz się, którzy ubezpieczyciele oferują zniżki na ubezpieczenie OC!

Plusy porównywarki ubezpieczeń

W XXI wieku życie bez internetu wydaje się niemożliwe. Oczywiście część osób dalej nie jest przekonana do najnowszych rozwiązań, które oferowane są w sieci, ale warto pamiętać, że znaleźć tam można wiele innowacji ułatwiających życie. Jedną z nich są porównywarki ubezpieczeń, które w kilka chwil – nawet w 4 minuty – pozwalają na znalezienie ubezpieczenia komunikacyjnego.

Jakie są zalety porównywarki ubezpieczeń? Przede wszystkim to wygodne narzędzie, dzięki któremu kierowca może szybko znaleźć ubezpieczenie OC, autocasco, NNW i assistance. Potrzebuje tylko laptopa, komputera, telefonu komórkowego lub tabletu z dostępem do internetu. Potem może wygodnie usiąść w ulubionym fotelu i ubezpieczyć auto!

Dzięki porównywarce ubezpieczeń właściciel samochodu oszczędzi czas i pieniądze. Z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie może on wejść na stronę i wypełnić formularz. Po chwili otrzyma propozycje polis od różnych ubezpieczycieli. Już samo porównywanie różnych ofert zwiększa szansę na znalezienie tańszego ubezpieczenia.  

W każdej chwili kierowca może także sprawdzić pakiety ubezpieczeń. Wystarczy, że w odpowiednim miejscu zaznaczy, które ubezpieczenia go interesują. Lista ofert się zaktualizuje do dokonanego wyboru – ustawiona jest od najtańszych propozycji! 

W razie wątpliwości użytkownik porównywarki ubezpieczeń może w każdej chwili zapoznać się ze szczegółami wybranej oferty. Przy każdej z nich znajdzie on warunki ubezpieczenia, ceny w przypadku wyboru opłaty ratalnej składki ubezpieczeniowej i najważniejsze informacje o polisie. 

Formularz w porównywarce OC i AC

Aby otrzymać listę ofert kierowca musi najpierw wypełnić formularz. Jest on intuicyjny i prosty. Przy każdym pytaniu znajduje się podpowiedź, która rozwiewa wątpliwości co do poruszanych kwestii. Dodatkowo wypełnienie formularze nie powinno zająć więcej niż kilka minut. Na jakie pytania trzeba odpowiedzieć?

Ubezpieczyciele do wyliczenia składki ubezpieczeniowej potrzebują informacji o właścicielu samochodu, o samym pojeździe oraz o sposobie jego użytkowania. Nie można określić prawdopodobieństwa wystąpienia szkody bez tych danych. Warto zwrócić uwagę, że im więcej informacji, tym precyzyjniejsza będzie kalkulacja.

Podawanie danych osobowych jest dobrowolne. Niektórzy ubezpieczyciele ich wymagają, więc po wpisaniu ich, kierowca otrzyma większą liczbę ofert. Jakie jednak informacje trzeba podać w formularzu?

Ubezpieczyciele do wyliczenia składki potrzebują informacji o samochodzie. Interesuje ich model i marka pojazdu, rok jego produkcji, wersja i pojemność silnika. Istotne są także dane kierowcy, czyli jego wiek, miejsce zamieszkania, posiadane dzieci i historia ubezpieczeniowa. Dlaczego padają takie pytania?

Osoby starsze zazwyczaj jeżdżą spokojniej. W dużych miastach wojewódzkich panuje intensywniejszy ruch kołowy i pieszy, co zwiększa szansę na stłuczkę, czyli szkodę. Z kolei rodzice małych dzieci jeżdżą spokojniej z troski o swoje pociechy. Kombinacja takich korzystnych czynników może przyczynić się do otrzymania bardzo taniej oferty ubezpieczenia OC. 

Równie ważne jest także samo użytkowanie samochodu. Właśnie dlatego w formularzu padają pytania o miejsce parkowania, dodatkowych kierowców czy współwłaścicieli. Na koniec warto zastanowić się jeszcze, jacy kierowcy znajdują najtańsze polisy OC.

Kto znajduje tańsze OC?

Jak już było wyżej wspomniane, kompilacja korzystnych czynników pozwala na znalezienie ubezpieczenia OC w bardzo niskiej cenie. Rekordziści znajdowali polisy już od 212 zł! Jakie czynniki mają korzystny wpływ na obniżenie wysokości składki ubezpieczeniowej?

Bardzo duże znaczenie ma doświadczenie w jeździe i regularne ubezpieczanie samochodu. Wypracowane zniżki są ważnym czynnikiem, który pozwala na znalezienie tańszego OC. Starsi kierowcy statystycznie płacą mniej za ubezpieczenie, tak samo, jak mieszkańcy małych miejscowości. Więcej statystyk i wyliczeń dotyczących najtańszych OC znajdziesz na: https://porownywarka-oc-ac.pl/porady-ubezpieczeniowe/ubezpieczenie-samochodu/.

Dzięki porównywarce ubezpieczeń sam możesz przekonać się, czy nie przepłacasz za swoje ubezpieczenie. A nuż okaże się, że inny ubezpieczyciel zaoferuje Ci korzystniejsze ubezpieczenie OC w niższej cenie!

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Ubezpieczeniem OC - obalamy i potwierdzamy 10 mitów

Wokół polisy OC krąży wiele legend, przyjrzyjmy się niektórym z nich by uniknąć przykrych niespodzianek z powodu błędnego przekonania o którymś z nich

Multisourcing - zarządzanie flotą nie musi być trudne

W dobie wszechobecnej konkurencji opisany sposób działania nie musi pozytywnie wpływać na oszczędności, bo praktyka a teoria to dwie różne dziedziny.

Jak zaoszczędzić złotówkę na litrze paliwa

Jak jeździć ekologicznie i ekonomicznie zimą? Zasady są te same o każdej porze roku, ale w trudnych warunkach pogodowych, niskich temperaturach mają...

Ciśnienie w oponach

Prawidłowe ciśnienie w oponach

Jak sprawdzać ciśnienie w oponach, ile powinno wynosić i dlaczego to takie ważne?

Motoryzacyjne nowości w 2014 roku

Rzadko spotykana kumulacja debiutów w grupie pojazdów użytkowych, liczne nowości w segmencie miejskim oraz dwie arcyważne premiery aut dla managerów...

Używany samochód od producenta. Czy warto skorzystać z programu...

Toyota Plus to program, który udostępnia samochody używane w doskonałym stanie technicznym, po przebytych kompleksowych badaniach diagnostycznych, w...

Kradzież, wypadek a leasing - jak zabezpieczyć się przed...

Zdarzeń losowych nie da się przewidzieć, ale można się zabezpieczyć na wypadek ich zaistnienia już w momencie podpisywania umowy leasingu samochodu.

Aktualny taryfikator punktów karnych 2019 r. - skrzyżowania

Nieprzestrzeganie przepisów obowiązujących na skrzyżowaniach lub w innych miejscach przecinania się kierunków ruchu lub toru jazdy pojazdów -...