Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 14.06.2014

- Ostatnio inwestowanie w nieruchomości staje się coraz bardziej popularną formą lokowania kapitału. Państwo proponują swoim klientom innowacyjne rozwiązanie związane z zakupem mieszkań, oparte na systemie Condo. Na czym polega ta propozycja?

Condo System Dolcan to program inwestowania w nieruchomości mieszkaniowe z gwarancją zysku z wynajmu. Inwestując w ramach systemu klient kupuje pełnowartościowe mieszkanie – nieruchomość z aktem notarialnym i udziałem w gruncie. Podpisuje z nami dwie umowy: jedną dotyczącą kupna mieszkania i drugą, przekazującą lokal na wynajem. Condo System Dolcan to gwarantowany zysk w wysokości 8 proc. w skali rocznej, niezależny od zmiennego obłożenia mieszkania, czy też innych czynników rynkowych. Umowę z można podpisać na 5, 10, czy 15 lat, z możliwością przedłużenia. Przez cały ten czas ryzyko zapewnienia najemców bierzemy na siebie. W ramach systemu wynajmujemy nie jedno, a kilkadziesiąt apartamentów w różnych lokalizacjach. Gwarantuje to dochodowość całego modelu biznesowego. Nawet gdy jedno z mieszkań stoi puste, pozostałe pracują na zyski w ramach całego systemu. Zyski liczone są od kwoty brutto zainwestowanej w mieszkanie, wraz z wykończeniem – im większy ulokowany w nieruchomość kapitał, tym wyższe są zyski. Średnio inwestorzy zarabiali średnio 41 tys. złotych.

- Dlaczego inwestorzy decydują się na powierzenie zarządzania wynajmem stronie trzeciej, zamiast samodzielnie nim zarządzać? Jakim zainteresowaniem cieszy się system?

Kupując mieszkanie i decydując się na samodzielne zarządzanie wynajmem to właściciel bierze na siebie wszelkie uciążliwości z tym związane – musi odpowiednio wykończyć i umeblować mieszkanie, poszukiwać najemców, czy przeprowadzać niezbędne naprawy lub remonty. Wiąże się to zarówno z dodatkowymi kosztami, jak i znaczącym nakładem czasu, jaki trzeba temu poświęcić. Trzeba także pamiętać, że w wypadku najmu długoterminowego, który zwykle jest wybierany przy samodzielnym zarządzaniu mieszkaniem, lokal pracuje na siebie tak naprawdę przez zaledwie 10 miesięcy w roku. Pozostały czas to poszukiwanie najemców lub przeprowadzanie remontów/napraw. Decydując się na inwestycje w system condo w dużej aglomeracji klient ceduje wszystkie uciążliwości związane z samodzielnym najmem na operatora. Dodatkowo ma zagwarantowany stały, niezmienny zysk w wysokości 8 proc. w skali rocznej, przez cały okres obowiązywania umowy. Inwestor może umowę rozwiązać z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenie, jeżeli zdecyduje że np. chce sprzedać mieszkanie lub samemu w nim zamieszkać. Brak tutaj jakichkolwiek barier wyjścia z inwestycji.

Przez niemal 2 lata działania naszego systemu blisko 100 inwestorów zdecydowało się ulokować kapitał w nieruchomościach condo w naszych inwestycjach. Zaufanie tak wielu inwestorów oraz fakt, że poszerzyliśmy naszą ofertę o kolejną lokalizację, świadczą o rosnącym zainteresowaniu klientów. Indywidualni inwestorzy decydowali się na zakup nawet 3 mieszkań w ramach systemu, a instytucjonalni nawet 6. Wiele osób zadowolonych z wysokości zysków oraz poziomu bezpieczeństwa, który gwarantujemy, wracało do nas po kolejne mieszkania.

Komentarze  

Annetta
@ Annetta 12.07.2022 20:15
Thanks for some other informative [cenzura]. The place else may
just I get that kind of information written in such a perfect approach?
I have a mission that I'm just now operating on, and I have been on the look out for such information.

Feel free to surf to my [cenzura] - search engines: https://[cenzura]oce ansandsrealtyva.com/

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks