Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 23.01.2015

KW_TAGS

Fakturowanie online jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, które docenia coraz więcej przedsiębiorców w Polsce. Wystarczy dobry program do wystawiania faktur lub system księgowości online i za pomocą kilku kliknięć, w ciągu paru minut faktura trafia do klienta. Dla tych, którzy nie są przekonani do wystawiania faktur elektronicznych przedstawiamy trzy podstawowe plusy fakturowania online.

Plus dla fakturowania online za liberalne przepisy

Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, że od początku 2013 roku zliberalizowane zostały przepisy regulujące fakturowanie online. Od tego czasu faktury elektroniczne są traktowane na równi z ich papierowymi odpowiednikami. Oznacza to, że po otrzymaniu takiego dokumentu, u przedsiębiorcy powstają takie same prawa i obowiązki, jak w przypadku tradycyjnego fakturowania.

Nowe przepisy dotyczące e-faktur umożliwiają również zastosowanie dorozumianej zgody na otrzymywanie faktur w wersji elektronicznej (akceptacja jest nadal wymagana). Oznacza to, że jeżeli przedsiębiorca wyśle do nabywcy taki dokument i nie dostanie w odpowiedzi informacji, że ten nie zgadza się na taką formę fakturowania, wówczas może uznać, że klient wyraził zgodę na otrzymywanie e-faktur.

Plus dla fakturowania online za oszczędności

Dużą zaletą fakturowania online są oszczędności w zakresie czasu oraz pieniędzy - i to zarówno po stronie sprzedawcy, jak i jego klientów. Oszczędności powoduje brak konieczności ponoszenia opłat związanych z wysyłką faktur w tradycyjny sposób - zakupem znaczków pocztowych oraz kopert.
Przesłanie faktury elektronicznej na maila nabywcy sprawia, że może on od razu dokonać zapłaty. Ponadto, dzięki wygodnym aplikacjom możliwe staje się automatyczne zaksięgowanie transakcji w systemie księgowym.

Plus dla fakturowania online za ekologię

Decydując się na fakturowanie online, przedsiębiorca kształtuje również pozytywny wizerunek swojej firmy. Dlaczego? Przede wszystkim stosuje nowoczesne rozwiązania, które usprawniają codzienną pracę. Po drugie - jego firma dba o środowisko. Jak pokazują dostępne dane, w Polsce wystawia się około 1,5 mld faktur rocznie, co przekłada się na wycięcie 255 tys. drzew!

Andrzej Lazarowicz
WFirma.pl
www.wfirma.pl

Komentarze  

fakturzysta
@ fakturzysta 14.02.2015 21:56
Dla usług abonamentowych czy innych faktur powtarzalnych idealnym rozwiązaniem jest automatyczne fakturowanie online
http://[cenzura]automatycznafaktura.pl/

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

VAT: jak przeliczyć walutę obcą na złotówki?

Należy prawidłowo przeliczyć podstawę opodatkowania na złotówki. Podatnik nie musi stosować kursów wymiany ogłaszanych przez NBP...

Rejestr GIODO a regulamin sklepu www

Po powszechnej modzie na „przyjazne ostrzeżenia”, pochodzące od wszelakich stowarzyszeń pro-konsumenckich...

zawiedzenie działalności

Na czym polega zawieszenie działalności gospodarczej?

Każdy przedsiębiorca dochodzi w pewnym momencie do granic swoich możliwości i po dłuższym czasie nieustającej walki, musi naładować akumulatory.

kruczki w umowach

Kruczki w umowach leasingowych - czego należy się wytrzegać?

Leasing należy do najpopularniejszych form zewnętrznego finansowania inwestycji w biznesie. Rynek rośnie w dynamicznym tempie.

Reklamy na blogu a powstanie obowiązku podatkowego

Jak należy rozliczać się z przychodów osiąganych z reklamy na blogu? - odpowiedź na często zadawane pytanie o obowiązek podatkowy

Komputer w firmie - rozliczenie jako środek trwały?

Korzysta się z nich nie tylko w biurach - większość firm prowadzi komputerową ewidencję, przechowywana jest w nich ważna dokumentacja czy elektroniczne...

Poprawianie błędów na fakturach – 5 praktycznych kwestii

Błędy na fakturze to utrapienie niejednego przedsiębiorcy. Oto 5 ważnych aspektów, których znajomość pomoże w walce z błędami na fakturze.

Działalność gospodarcza a działalność rolnicza

Przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych co do zasady regulują opodatkowanie wszelkich dochodów osób fizycznych.