Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 01.04.2013

KW_TAGS

Instalacja samego wordrpessa jest dziecinnie prosta, większość hostingów dodatkowo posiada funkcje „one click installation”, dzięki którym za dosłownym jednym kliknięciem stawiamy bloga. Żmudna praca przychodzi potem: instalacja pluginów, szablonów, konfiguracja etc.

Przychodzi moment kiedy zastanawiamy się nad zmianą domeny, serwera naszej strony/bloga. Dotychczasowo, wymagało to wiedzy na temat bazy SQL, zgrywania kopii, plików etc i ponownego konfigurowania na nowym serwerze.

Powód przenoszenia instalacji bloga może być też inny. Każdy przyzwoity pozycjoner ma własne zaplecze seo (grupa stron, katalogów, blogów etc. służąca do „promowania” docelowych stron pozycjonowanych). Często takie zaplecza składają się z blogów typu wordpress (są one przyjazne Google, łatwo się moderują, posiadają masę przydatnych wtyczek, funkcji itd.).

Screen wtyczki Wordpress duplicatorScreen wtyczki Wordpress duplicator

Dotychczas, aby skopiować wordpressa z „starej” instalacji trzeba było, albo wykupić droga wtyczkę BeckupBuddy albo zaciosać rękawy i „manualnie” brać się za pracę (początkujący blogger, seo’wiec na pewno natrafiłby na trudności).
Rozwiązaniem dla oczekujących darmowej wtyczki, dzięki której będą mogli kopiować, przenosić gotowe instalacje z własnymi wtyczkami, szablonami w mgnieniu oka jest wtyczka DUPLICTOR. Teraz raz stworzysz gotową instalację wordpressa jako wzór będzie mogła być powielana/duplikowana wielokrotnie.  

 

Łukasz Gmys

autor bloga: Marketolog.pl
Poradnik dla e-Przedsiębiorcy

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Bezpieczeństwo IT w obliczu aktualnych zagrożeń

Tematyka bezpieczeństwa w przedsiębiorstwach oraz instytucjach użyteczności publicznej to złożony temat. Niejednokrotnie traktowany jest on zbyt...

Dla kogo ERP - jakie cele, jakie korzyści z oprogramowania?

W firmach produkcyjnych, handlowych czy usługowych na co dzień korzysta się z różnych programów wspomagających wykonywanie obowiązków

Audyt SEO

Co powinien zawierać audyt SEO

Nie istnieje jeden szablon według którego można przeprowadzić każdy audyt. Bardzo wiele zależy od specyfiki strony i jej sposobu prowadzenia działalności.

Komputer dla firmy: kupno czy leasing

Zakup sprzętu komputerowego dla firmy jest jedną z podstawowych inwestycji. Co jednak bardziej się opłaca? Kupno na własność czy leasing?

Samsung-galaxy-note-8

Galaxy Note 8 od Samsunga zapowiedzinay na sierpień 2017

Samsung zapowiedział premierę Galaxy Note 8 na sierpień 2017, jest prawdopodobna data, która wyprzedzi premierę iPhona 8.

Oprogramowanie do zarządzania produkcją

Inwestycja w oprogramowanie do zarządzania produkcją, a dokładnie w zintegrowany system ERP, może się udać jeśli zostanie spełnionych kilka ważnych...

7 grzechów głównych systemów backupu

System backupu w przedsiębiorstwie cały czas pozostaje tematem, który często pomija się w planach rozwojowych, a jeśli już się w nich pojawia to w...

Bezpłatne aplikacje dla biznesu wsparciem dla przedsiębiorcy

Biznesowi użytkownicy systemu Windows 8.x mają do wyboru coraz więcej aplikacji dostosowanych do ich potrzeb i profilu.