Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 02.01.2015

KW_TAGS

Umiejętność wprowadzania innowacji i szybka adaptacja do zmian często decydują o konkurencyjności firm i ich przyszłych sukcesach.

Coraz więcej firm zmierza w stronę integracji i kompleksowości – nie z powodu mody, ale ponieważ jest to o wiele bardziej korzystne, zarówno od strony funkcjonalnej, jak i finansowej.

Z głową w chmurach

Wzrost świadomości przedsiębiorców, a co za tym idzie, znacznie zwiększone zainteresowanie dostępnymi na rynku rozwiązaniami informatycznymi, w dalszym ciągu nie oznacza inwestycji. Mimo iż systemy ERP to podstawa skutecznego zarządzania nowoczesnym przedsiębiorstwem, to w dalszym ciągu dla wielu firm – szczególnie w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw – koszt początkowy inwestycji jest barierą nie do przejścia.

Alternatywą dla nich może być tzw. oprogramowanie w chmurze, czyli takie, które jest oferowane w formie usługi, dostępne dla klienta przez Internet. Takim rozwiązaniem jest NaviTrans, który pomaga ograniczać koszty związane z inwestycją początkową, umożliwiając jednocześnie sprawne zarządzanie firmą. Stanowi jednocześnie solidne rozwiązanie stworzone w oparciu o system Microsoft Dynamics NAV.

Decydując się na ten model współpracy, przedsiębiorstwa nie muszą inwestować znacznych środków w zakup licencji, ani martwić się o infrastrukturę informatyczną. W wyjątkowo krótkim czasie uzyskują za pośrednictwem łącz internetowych dostęp do w pełni skonfigurowanego środowiska pracy. Rozliczenia odbywają się w modelu miesięcznych opłat abonamentowych. Oprogramowanie, za które płaci się jedynie niewielki abonament, to dla wielu przedsiębiorstw szansa na skorzystanie z najnowocześniejszych technologii, obniżenie kosztów i uelastycznienie działań.

Wynajem – czy to się opłaca?

Oprogramowanie w formie usługi to z pewnością kierunek rozwojowy, który przynosi firmom wymierne korzyści. Zwalnia bowiem z konieczności zakupu i utrzymywania kosztownych serwerów, nie wymaga serwisowania i licencji na dostępne w usłudze oprogramowanie.

Dostęp on-line do danych pozwala zachować użytkownikom kontrolę nad biznesem gdziekolwiek się znajdują. W opłatę za dostęp do aplikacji wkalkulowane są jej aktualizacje, dlatego przedsiębiorstwa nie muszą się martwić, że skraca się cykl życia wynajmowanego systemu. Wydatki ponoszone na wynajem systemu stanowią koszty bieżącej działalności firmy i są w całości uwzględniane przy ustalaniu bieżącego wyniku finansowego.

Przyszłość systemów informatycznych zmierza nieuchronnie w kierunku chmury. Systemy i aplikacje udostępniane przez Internet, dzięki dużej swobodzie i większej mobilności, zdobywają coraz większą popularność.

Dostęp do systemu z każdego urządzenia mającego przeglądarkę internetową i z dowolnego miejsca, wprowadza biznes przedsiębiorcy w nowy wymiar i stwarza nieograniczone możliwości rozwoju.

J. Robinson kiedyś powiedział, że „wczorajsze dane na temat oczekiwań i doświadczeń klientów to jedynie historia. Dzisiejsze wiadomości na temat oczekiwań i doświadczeń klientów to jutrzejsze zyski”. Rozwój technologiczny dokonuje się bardzo szybko. Dzisiejsze oprogramowanie przestanie być innowacyjne, zanim się obejrzymy. Nie pozwólmy, aby przestarzałe systemy spowalniały bądź całkowicie hamowały dalszy rozwój naszej firmy.

Korzystając z usługi, jaką jest wynajem systemu, przedsiębiorstwa otrzymują narzędzie, dzięki któremu są w stanie na bieżąco spełniać potrzeby obecnych i potencjalnych klientów. Przejście do cyfrowego i zautomatyzowanego świata pozwala na znaczącą oszczędność czasu i kosztów. Rozwiązanie takie jak NaviTrans pozwala przejąć pełną kontrolę nad całym procesem biznesowym oraz jego poszczególnymi operacjami, a co ważniejsze – również nad przychodami i kosztami tych działań. Nabycie i umiejętne stosowanie tej technologii jest nie tylko szansą na zwiększenie wydajności, obniżenie kosztów czy wzrost przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa, ale również swoistą inwestycją w budowanie relacji z klientami oraz całym otoczeniem biznesowym.

Tomasz Tubielewicz
prezes zarządu spółki Bank Serwis
 

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Jak zaoszczędzić na biznesie w e-biznesie?

Oszczędzamy niemal na wszystkim, jak nie pogubić się w tym gąszczu i wybrać to, co dla początkującego biznesu będzie najlepsze?

bezpieczenstwo danych w firmie

Jak mądrze przygotować wdrożenie ochrony danych osobowych w firmie?

Przetwarzający dane osobowe muszą zastosować odpowiednie środki w celu ochrony danych osobowych. Stosując się do poniższych wskazówek, nie będzie to...

Audyt SEO

Co powinien zawierać audyt SEO

Nie istnieje jeden szablon według którego można przeprowadzić każdy audyt. Bardzo wiele zależy od specyfiki strony i jej sposobu prowadzenia działalności.

Roboty-przemyslowe

Roboty przemysłowe – wprowadzenie

Poszukując rozwijających się kierunków w światowej gospodarce, natkniemy się na coraz częstsze wykorzystywanie robotów przemysłowych.

Tech Week

Tygodniowy przegląd technologiczny - Tech Week

Tech Week #1 Seria 9 | Sponsoring na YouTube, targi w Las Vegas i odwrót od 4K

Wirtualny faks - rozwiązanie na miarę XXI wieku

Brak ciężkich i zajmujących miejsce urządzeń i szybki, łatwy dostęp do nagranych wiadomości z każdego miejsca na świecie - to zalety wirtualnego faxu. 

Drukarka

Kupujesz drukarkę? Sprawdź, na co koniecznie zwrócić uwagę!

Najnowsze drukarki oferują wiele różnych funkcji. Ich użytkownicy często nie zdają sobie nawet sprawy z tego, jak bardzo mogą im one ułatwić wykonywanie...

Bezpieczeństwo infrastruktury korzystającej z Windows XP

Aż 40% przedsiębiorstw na świecie nadal używa Microsoft Windows XP, który po ponad 12 latach od premiery przestał być wspierany przez Microsoft