Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 12.01.2015

KW_TAGS

Biznesowi użytkownicy systemu Windows 8.x mają do wyboru coraz więcej aplikacji dostosowanych do ich potrzeb i profilu. Wiele spośród aplikacji biznesowych jest dostępnych w Sklepie Windows bezpłatnie.

Windows 8.x to systemy operacyjne dostosowane do współczesnego sposobu pracy i konsumpcji oraz tworzenia treści i współpracy. Poza wydajnością i bezpieczeństwem pozwalają personalizować system do potrzeb użytkownika poprzez szeroką ofertę aplikacji, w tym również tych dedykowanych dla biznesu.

Aplikacje dla biznesu, dostępne w Sklepie Windows pozwalają profesjonalnie prowadzić firmę również tym najmniejszym przedsiębiorcom, co ważne – często bez dodatkowych obciążeń finansowych. Dostępność aplikacji na wiele urządzeń pozwala z nich korzystać również przy mobilnym stylu pracy z poziomu smartfona czy tabletu PC.

Poniżej prezentujemy kilka spośród kluczowych dla prowadzenia biznesu, bezpłatnych aplikacji na platformę Windows.

Wsparcie procesów i decyzji

Comarch ERP iFaktury24

Comarch ERP iFaktury24 to w pełni funkcjonalna, nowoczesna aplikacja do fakturowania dla małych firm i jednoosobowych działalności gospodarczych, dostępna w chmurze. Intuicyjny w obsłudze program pozwala w łatwy sposób na wystawianie i druk faktur, zarządzanie kontrahentami oraz listą produktów. Aplikacja została stworzona z myślą o bezpiecznym przechowywaniu wprowadzonych danych oraz łatwej i intuicyjnej pracy. W rozwiązaniu największy nacisk położono na funkcjonalność i wygodę użytkowania na urządzeniach mobilnych oraz bezpieczeństwo danych. O popularności Comarch ERP iFaktury24, świadczy liczba ponad 23 tys. użytkowników. Aplikacja jest bezpłatna w użytkowaniu przez okres 180 dni.

eLeader Mobile Visit

Aplikacja dla przedsiębiorstw, które opierają swoją działalność na zespołach pracowników, wykonujących obowiązki poza biurem. Pozwala usprawnić pracę na przykład przedstawicieli handlowych, konsultantów, techników serwisowych, sprzedawców, merchandiserów. Kluczowe funkcjonalności aplikacji, które pozwalają na wydajniejszą pracę, to na przykład: nieograniczony mobilny dostęp do bazy danych firmy, planowanie i zarządzanie wizytami, mechanizmy wsparcia sprzedaży (budżety, plany, raporty) czy sprawozdania z działalności konkurencji. Wszystkie procesy mogą być błyskawicznie dopasowane do bieżących potrzeb klienta.

INFOR Kalkulatory przedsiębiorcy

Aplikacja Kalkulatory przedsiębiorcy to doskonałe narzędzie dla przedsiębiorców, działów kadr i księgowości, które pomaga planować i podejmować strategiczne dla przedsiębiorstwa decyzje. W aplikacji znajduje się 25 najpopularniejszych kalkulatorów niezbędnych w codziennej pracy oraz ułatwiających prowadzenie firmy, takich jak kalkulator wynagrodzeń, VAT, dni czy walutowy.

TETA Mobile HR

Aplikacja wspiera zarządzanie procesami samoobsługi pracowniczej i menedżerskiej bez względu na czas i miejsce, synchronizując najpopularniejsze procesy kadrowe. Podzielona jest na dwa moduły funkcjonalne. Employment service to samoobsługa dla pracowników, z kolei management service umożliwia samoobsługę dla menadżerów. Panel pracowniczy zawiera informacje o przysługującym wymiarze urlopu, kalendarz uwzględniający absencje oraz pakiet danych pracownika. Część przeznaczona dla menadżerów pozwala natomiast monitorować wnioski urlopowe złożone przez pracowników. Zawiera także kartę informacyjną każdego pracownika.

Newsy i biblioteki

INFOR Biblioteka DGP

Biblioteka DGP to stale aktualizowany zbiór e-publikacji z zakresu prawa, podatków i biznesu. Każda publikacja zamieszczona w Bibliotece DGP jest starannie przygotowana przez ekspertów z konkretnych dziedzin. Nie brakuje również odniesień do konkretnych sytuacji, które pozwolą lepiej zrozumieć wszelkie niuanse prawne i podatkowe. W ramach Biblioteki DGP wydawane są również akty prawne, uwzględniające wszelakie poprawki i najnowsze zmiany.

INFOR Dziennik Gazeta Prawna

Aplikacja pozwala bezpłatnie korzystać z elektronicznej wersji Dziennika Gazety Prawnej. Zapewnia dostęp zarówno do bieżących jak i archiwalnych wydań, a także do dodatków specjalistycznych dostępnych wyłącznie w prenumeracie: Księgowość i Podatki, Firma i Prawo, Nowe Prawo. Przepisy i Praktyka, Samorząd i Administracja, Prawnik, Kadry i Płace.

Wyszukiwarki biznesowe

Firmy.net

Aplikacja pomoże w zidentyfikowaniu potencjalnych partnerów czy dostawców. Pozwala w kilka sekund dotrzeć do przydatnych informacji o firmach, ich produktach i usługach. Jest to największa, dostępna na Windows 8, aktualna baza polskich firm licząca 1,3 mln rekordów. Dzięki geolokalizacji aplikacja sama ustali miejsce, w którym się znajdujesz i zaproponuje firmy w Twojej okolicy, a na Interaktywnej Mapie szybko odnajdziesz miejsce, którego szukasz i zobaczysz, jak do niego dotrzeć.

 
Robert Kamiński
 

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

VoIP – technologia przyszłości czy już przeszłość?

Ostatnimi czasy coraz większą popularność zyskuje w Polsce telefonia VoIP. Nazwa ta jednak wzbudza najczęściej konsternację.

mobile trendy

Przyszłość aplikacji mobilnych

Zdaje się, że nic nie może zaszkodzić wyjątkowej popularności urządzeń mobilnych. Jak zatem wygląda przyszłość aplikacji?

Wykorzystanie kodów QR w firmie

Fotokody znane są od ponad 20 lat, ale na dobre rozpowszechniły się dopiero kilka lat temu wraz ze wzrostem popularności smartfonów.

Cloud computing - zalety i wady oprogramowania "w chmurze"

Oprogramowanie w chmurze, czyli z angielskiego cloud computing jest szybko rozwijającym się rodzajem oferowanych usług IT

Jak zarobić na aplikacjach mobilnych?

Dynamiczny rozwój rynku aplikacji mobilnych powoduje, że przybywa deweloperów decydujących się na stworzenie własnego projektu. Przybywa też startupów

Odporny koputer

Idealny laptop dla budowlańca? Pancerny laptop!

Podczas pracy na budowie potrzebujemy wytrzymałych narzędzi. Na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając laptop do pracy w terenie?

Audyt SEO

Co powinien zawierać audyt SEO

Nie istnieje jeden szablon według którego można przeprowadzić każdy audyt. Bardzo wiele zależy od specyfiki strony i jej sposobu prowadzenia działalności.

Jak zablokować stronę przed indeksowaniem w Google

Bardzo często administratorzy i webmasterzy pytają, jak dodać stronę do Google lub jak zablokować stronę przed robotami Google - na przykład, gdy strona...