Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 12.01.2015

KW_TAGS

Biznesowi użytkownicy systemu Windows 8.x mają do wyboru coraz więcej aplikacji dostosowanych do ich potrzeb i profilu. Wiele spośród aplikacji biznesowych jest dostępnych w Sklepie Windows bezpłatnie.

Windows 8.x to systemy operacyjne dostosowane do współczesnego sposobu pracy i konsumpcji oraz tworzenia treści i współpracy. Poza wydajnością i bezpieczeństwem pozwalają personalizować system do potrzeb użytkownika poprzez szeroką ofertę aplikacji, w tym również tych dedykowanych dla biznesu.

Aplikacje dla biznesu, dostępne w Sklepie Windows pozwalają profesjonalnie prowadzić firmę również tym najmniejszym przedsiębiorcom, co ważne – często bez dodatkowych obciążeń finansowych. Dostępność aplikacji na wiele urządzeń pozwala z nich korzystać również przy mobilnym stylu pracy z poziomu smartfona czy tabletu PC.

Poniżej prezentujemy kilka spośród kluczowych dla prowadzenia biznesu, bezpłatnych aplikacji na platformę Windows.

Wsparcie procesów i decyzji

Comarch ERP iFaktury24

Comarch ERP iFaktury24 to w pełni funkcjonalna, nowoczesna aplikacja do fakturowania dla małych firm i jednoosobowych działalności gospodarczych, dostępna w chmurze. Intuicyjny w obsłudze program pozwala w łatwy sposób na wystawianie i druk faktur, zarządzanie kontrahentami oraz listą produktów. Aplikacja została stworzona z myślą o bezpiecznym przechowywaniu wprowadzonych danych oraz łatwej i intuicyjnej pracy. W rozwiązaniu największy nacisk położono na funkcjonalność i wygodę użytkowania na urządzeniach mobilnych oraz bezpieczeństwo danych. O popularności Comarch ERP iFaktury24, świadczy liczba ponad 23 tys. użytkowników. Aplikacja jest bezpłatna w użytkowaniu przez okres 180 dni.

eLeader Mobile Visit

Aplikacja dla przedsiębiorstw, które opierają swoją działalność na zespołach pracowników, wykonujących obowiązki poza biurem. Pozwala usprawnić pracę na przykład przedstawicieli handlowych, konsultantów, techników serwisowych, sprzedawców, merchandiserów. Kluczowe funkcjonalności aplikacji, które pozwalają na wydajniejszą pracę, to na przykład: nieograniczony mobilny dostęp do bazy danych firmy, planowanie i zarządzanie wizytami, mechanizmy wsparcia sprzedaży (budżety, plany, raporty) czy sprawozdania z działalności konkurencji. Wszystkie procesy mogą być błyskawicznie dopasowane do bieżących potrzeb klienta.

INFOR Kalkulatory przedsiębiorcy

Aplikacja Kalkulatory przedsiębiorcy to doskonałe narzędzie dla przedsiębiorców, działów kadr i księgowości, które pomaga planować i podejmować strategiczne dla przedsiębiorstwa decyzje. W aplikacji znajduje się 25 najpopularniejszych kalkulatorów niezbędnych w codziennej pracy oraz ułatwiających prowadzenie firmy, takich jak kalkulator wynagrodzeń, VAT, dni czy walutowy.

TETA Mobile HR

Aplikacja wspiera zarządzanie procesami samoobsługi pracowniczej i menedżerskiej bez względu na czas i miejsce, synchronizując najpopularniejsze procesy kadrowe. Podzielona jest na dwa moduły funkcjonalne. Employment service to samoobsługa dla pracowników, z kolei management service umożliwia samoobsługę dla menadżerów. Panel pracowniczy zawiera informacje o przysługującym wymiarze urlopu, kalendarz uwzględniający absencje oraz pakiet danych pracownika. Część przeznaczona dla menadżerów pozwala natomiast monitorować wnioski urlopowe złożone przez pracowników. Zawiera także kartę informacyjną każdego pracownika.

Newsy i biblioteki

INFOR Biblioteka DGP

Biblioteka DGP to stale aktualizowany zbiór e-publikacji z zakresu prawa, podatków i biznesu. Każda publikacja zamieszczona w Bibliotece DGP jest starannie przygotowana przez ekspertów z konkretnych dziedzin. Nie brakuje również odniesień do konkretnych sytuacji, które pozwolą lepiej zrozumieć wszelkie niuanse prawne i podatkowe. W ramach Biblioteki DGP wydawane są również akty prawne, uwzględniające wszelakie poprawki i najnowsze zmiany.

INFOR Dziennik Gazeta Prawna

Aplikacja pozwala bezpłatnie korzystać z elektronicznej wersji Dziennika Gazety Prawnej. Zapewnia dostęp zarówno do bieżących jak i archiwalnych wydań, a także do dodatków specjalistycznych dostępnych wyłącznie w prenumeracie: Księgowość i Podatki, Firma i Prawo, Nowe Prawo. Przepisy i Praktyka, Samorząd i Administracja, Prawnik, Kadry i Płace.

Wyszukiwarki biznesowe

Firmy.net

Aplikacja pomoże w zidentyfikowaniu potencjalnych partnerów czy dostawców. Pozwala w kilka sekund dotrzeć do przydatnych informacji o firmach, ich produktach i usługach. Jest to największa, dostępna na Windows 8, aktualna baza polskich firm licząca 1,3 mln rekordów. Dzięki geolokalizacji aplikacja sama ustali miejsce, w którym się znajdujesz i zaproponuje firmy w Twojej okolicy, a na Interaktywnej Mapie szybko odnajdziesz miejsce, którego szukasz i zobaczysz, jak do niego dotrzeć.

 
Robert Kamiński
 

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

"Darmowe oprogramowanie" dla firmy? Czytanie licencji to konieczność

Pakiet aplikacji biurowych za tysiąc złotych? Program do tworzenia grafiki dwukrotnie droższy? Nie każdą firmę stać na takie wydatki

Utracone dane - jak je odzyskać samemu, a kiedy wezwać specjalistę

Smartfon, pendrive lub laptop odmówił posłuszeństwa? Straciłeś ważne dane, kontakty, filmy, zdjęcia? Jest sposób, by łatwo je odzyskać

Czego nie ujawniać w internecie - bezpieczeństwo w sieci

Bezpieczeństwo w internecie nigdy nie jest całkowite – zarówno zagrożenia, jak i korzyści z nim związane, zmieniają się praktycznie z dnia na dzień

Roboty-przemyslowe

Roboty przemysłowe – wprowadzenie

Poszukując rozwijających się kierunków w światowej gospodarce, natkniemy się na coraz częstsze wykorzystywanie robotów przemysłowych.

Samsung-galaxy-note-8

Galaxy Note 8 od Samsunga zapowiedzinay na sierpień 2017

Samsung zapowiedział premierę Galaxy Note 8 na sierpień 2017, jest prawdopodobna data, która wyprzedzi premierę iPhona 8.

Odporny koputer

Idealny laptop dla budowlańca? Pancerny laptop!

Podczas pracy na budowie potrzebujemy wytrzymałych narzędzi. Na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając laptop do pracy w terenie?

Bezpieczeństwo IT w obliczu aktualnych zagrożeń

Tematyka bezpieczeństwa w przedsiębiorstwach oraz instytucjach użyteczności publicznej to złożony temat. Niejednokrotnie traktowany jest on zbyt...

Czy stać Cię na utratę danych? Sprawdź jak się zabezpieczyć

Możemy sami w pewnym stopniu zabezpieczyć się przed skutkami takich awarii, a co najmniej mamy możliwość zmniejszenia negatywnych oddźwięków utraty danych