Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 12.01.2015

KW_TAGS

Biznesowi użytkownicy systemu Windows 8.x mają do wyboru coraz więcej aplikacji dostosowanych do ich potrzeb i profilu. Wiele spośród aplikacji biznesowych jest dostępnych w Sklepie Windows bezpłatnie.

Windows 8.x to systemy operacyjne dostosowane do współczesnego sposobu pracy i konsumpcji oraz tworzenia treści i współpracy. Poza wydajnością i bezpieczeństwem pozwalają personalizować system do potrzeb użytkownika poprzez szeroką ofertę aplikacji, w tym również tych dedykowanych dla biznesu.

Aplikacje dla biznesu, dostępne w Sklepie Windows pozwalają profesjonalnie prowadzić firmę również tym najmniejszym przedsiębiorcom, co ważne – często bez dodatkowych obciążeń finansowych. Dostępność aplikacji na wiele urządzeń pozwala z nich korzystać również przy mobilnym stylu pracy z poziomu smartfona czy tabletu PC.

Poniżej prezentujemy kilka spośród kluczowych dla prowadzenia biznesu, bezpłatnych aplikacji na platformę Windows.

Wsparcie procesów i decyzji

Comarch ERP iFaktury24

Comarch ERP iFaktury24 to w pełni funkcjonalna, nowoczesna aplikacja do fakturowania dla małych firm i jednoosobowych działalności gospodarczych, dostępna w chmurze. Intuicyjny w obsłudze program pozwala w łatwy sposób na wystawianie i druk faktur, zarządzanie kontrahentami oraz listą produktów. Aplikacja została stworzona z myślą o bezpiecznym przechowywaniu wprowadzonych danych oraz łatwej i intuicyjnej pracy. W rozwiązaniu największy nacisk położono na funkcjonalność i wygodę użytkowania na urządzeniach mobilnych oraz bezpieczeństwo danych. O popularności Comarch ERP iFaktury24, świadczy liczba ponad 23 tys. użytkowników. Aplikacja jest bezpłatna w użytkowaniu przez okres 180 dni.

eLeader Mobile Visit

Aplikacja dla przedsiębiorstw, które opierają swoją działalność na zespołach pracowników, wykonujących obowiązki poza biurem. Pozwala usprawnić pracę na przykład przedstawicieli handlowych, konsultantów, techników serwisowych, sprzedawców, merchandiserów. Kluczowe funkcjonalności aplikacji, które pozwalają na wydajniejszą pracę, to na przykład: nieograniczony mobilny dostęp do bazy danych firmy, planowanie i zarządzanie wizytami, mechanizmy wsparcia sprzedaży (budżety, plany, raporty) czy sprawozdania z działalności konkurencji. Wszystkie procesy mogą być błyskawicznie dopasowane do bieżących potrzeb klienta.

INFOR Kalkulatory przedsiębiorcy

Aplikacja Kalkulatory przedsiębiorcy to doskonałe narzędzie dla przedsiębiorców, działów kadr i księgowości, które pomaga planować i podejmować strategiczne dla przedsiębiorstwa decyzje. W aplikacji znajduje się 25 najpopularniejszych kalkulatorów niezbędnych w codziennej pracy oraz ułatwiających prowadzenie firmy, takich jak kalkulator wynagrodzeń, VAT, dni czy walutowy.

TETA Mobile HR

Aplikacja wspiera zarządzanie procesami samoobsługi pracowniczej i menedżerskiej bez względu na czas i miejsce, synchronizując najpopularniejsze procesy kadrowe. Podzielona jest na dwa moduły funkcjonalne. Employment service to samoobsługa dla pracowników, z kolei management service umożliwia samoobsługę dla menadżerów. Panel pracowniczy zawiera informacje o przysługującym wymiarze urlopu, kalendarz uwzględniający absencje oraz pakiet danych pracownika. Część przeznaczona dla menadżerów pozwala natomiast monitorować wnioski urlopowe złożone przez pracowników. Zawiera także kartę informacyjną każdego pracownika.

Newsy i biblioteki

INFOR Biblioteka DGP

Biblioteka DGP to stale aktualizowany zbiór e-publikacji z zakresu prawa, podatków i biznesu. Każda publikacja zamieszczona w Bibliotece DGP jest starannie przygotowana przez ekspertów z konkretnych dziedzin. Nie brakuje również odniesień do konkretnych sytuacji, które pozwolą lepiej zrozumieć wszelkie niuanse prawne i podatkowe. W ramach Biblioteki DGP wydawane są również akty prawne, uwzględniające wszelakie poprawki i najnowsze zmiany.

INFOR Dziennik Gazeta Prawna

Aplikacja pozwala bezpłatnie korzystać z elektronicznej wersji Dziennika Gazety Prawnej. Zapewnia dostęp zarówno do bieżących jak i archiwalnych wydań, a także do dodatków specjalistycznych dostępnych wyłącznie w prenumeracie: Księgowość i Podatki, Firma i Prawo, Nowe Prawo. Przepisy i Praktyka, Samorząd i Administracja, Prawnik, Kadry i Płace.

Wyszukiwarki biznesowe

Firmy.net

Aplikacja pomoże w zidentyfikowaniu potencjalnych partnerów czy dostawców. Pozwala w kilka sekund dotrzeć do przydatnych informacji o firmach, ich produktach i usługach. Jest to największa, dostępna na Windows 8, aktualna baza polskich firm licząca 1,3 mln rekordów. Dzięki geolokalizacji aplikacja sama ustali miejsce, w którym się znajdujesz i zaproponuje firmy w Twojej okolicy, a na Interaktywnej Mapie szybko odnajdziesz miejsce, którego szukasz i zobaczysz, jak do niego dotrzeć.

 
Robert Kamiński
 

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Sygnały, które mogą świadczyć o naruszeniu bezpieczeństwa firmy

Analizy pokazują, że w większości organizacji brakuje przekonania o skuteczności posiadanych rozwiązań pozwalających wykrywać i zapobiegać działaniom...

mobile trendy

Przyszłość aplikacji mobilnych

Zdaje się, że nic nie może zaszkodzić wyjątkowej popularności urządzeń mobilnych. Jak zatem wygląda przyszłość aplikacji?

Cloud computing - zalety i wady oprogramowania "w chmurze"

Oprogramowanie w chmurze, czyli z angielskiego cloud computing jest szybko rozwijającym się rodzajem oferowanych usług IT

Potencjał rynku m-commerce w Polsce, jakie perspektywy?

Polski rynek m-commerce szybko się rozwija – w ubiegłym roku jego wartość wyniosła pół miliarda złotych, a w tym roku ma się podwoić .

"Darmowe oprogramowanie" dla firmy? Czytanie licencji to konieczność

Pakiet aplikacji biurowych za tysiąc złotych? Program do tworzenia grafiki dwukrotnie droższy? Nie każdą firmę stać na takie wydatki

Rozwój technologii IVR, czyli jak uporządkować ruch na infolinii?

IVR, czyli z angielskiego interactive voice response to powszechnie znane automatyczne menu głosowe w telefonie. Choć korzysta dziś z niego wiele firm...

sap-cotojest

System SAP - co to jest i dlaczego warto go wdrożyć w swojej firmie?

W Polsce program SAP należy do jednych z najczęściej wykorzystywanych programów wspierających zarządzanie.

Drukarka

Kupujesz drukarkę? Sprawdź, na co koniecznie zwrócić uwagę!

Najnowsze drukarki oferują wiele różnych funkcji. Ich użytkownicy często nie zdają sobie nawet sprawy z tego, jak bardzo mogą im one ułatwić wykonywanie...