Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 22.02.2015

KW_TAGS

Smartfon, pendrive lub laptop odmówił posłuszeństwa? Straciłeś ważne dane, kontakty, filmy, zdjęcia? Jest sposób, by łatwo je odzyskać. Wystarczy jeden sprytny gadżet lub szybka i profesjonalna pomoc.

Do niedawna odzyskanie usuniętych danych wymagało nie lada cierpliwości. Poszukiwania odpowiedniego specjalisty, żmudny proces przywracania i brak gwarancji skuteczności to tylko niektóre z napotykanych przeszkód. Na szczęście to już przeszłość.

Zrób to sam

Właściciele smartfonów mogą skorzystać z bardzo przydatnego narzędzia o nazwie SmartPhone Recovery Pro. To nowoczesne oprogramowanie dostępne na nośniku pamięci flash. Podłączone do komputera i smartfona umożliwia szybkie przywrócenie utraconych danych, a przy tym nie wymaga żadnych specjalistycznych umiejętności.

Produkt firmy Enigma Recovery współpracuje z systemami Android oraz iOS. Sprawdzi się więc w większości smartfonów dostępnych na rynku. Automatycznie nawiązuje połączenie z urządzeniem, odzyskuje dane, a dodatkowo tworzy kopie zapasowe plików na dysku komputera – mówi Krzysztof Rydlak, ekspert ds. produktów w firmie Spy Shop.

Aplikacja przywraca m.in. wiadomości SMS, książkę adresową, listę połączeń, kalendarz, notatki, historię przeglądarki oraz zdjęcia i filmy. Prócz kompatybilności z popularnymi systemami obsługującymi smartfony, obsługuje też oprogramowanie Windows XP, Vista i 7 (ale tylko wersje 32-bitowe).

Bliźniacze rozwiązanie o nazwie SIM Recovery Pro przywraca dane zapisane na kartach SIM zwykłych telefonów komórkowych. Jego działanie również oparto na zasadzie oprogramowania uruchamianego z pamięci flash. Różnicą jest jednak konieczność stosowania dodatkowego programu do zarządzania danymi.

Skorzystaj z usługi

Jeżeli jednak potrzebujemy odzyskać informacje zapisane na dysku komputera lub pamięci flash, możemy skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Wystarczy wypełnić formularz, w którym opisujemy problem oraz rodzaj nośnika pamięci. Następnie przywracaniem danych zajmie się zespół ekspertów w dziedzinie data recovery, dysponujący profesjonalnym zapleczem technicznym – mówi Krzysztof Rydlak.

To skuteczne i bezpieczne rozwiązanie. Próba przywrócenia danych z dysku na własną rękę, może pogorszyć sytuację i ostatecznie całkowicie uniemożliwić ich odzyskanie. Najważniejsze, by w przypadku skasowania potrzebnych plików zachować spokój i nie działać pochopnie.

 

Przemysław Jagoda

 

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Bezpieczeństwo infrastruktury korzystającej z Windows XP

Aż 40% przedsiębiorstw na świecie nadal używa Microsoft Windows XP, który po ponad 12 latach od premiery przestał być wspierany przez Microsoft

Tech Week

Tygodniowy przegląd technologiczny - Tech Week

Tech Week #1 Seria 9 | Sponsoring na YouTube, targi w Las Vegas i odwrót od 4K

7 grzechów głównych systemów backupu

System backupu w przedsiębiorstwie cały czas pozostaje tematem, który często pomija się w planach rozwojowych, a jeśli już się w nich pojawia to w...

Płatności w e-commerce - jak będzie wyglądał rynek w 2016 roku

Płatności ratalne wpisały się w obraz sprzedaży online. Dodatkowym udogodnieniem, o którym szeroko pisano w minionym roku, były płatności odroczone.

Ich liczba sukcesywnie rośnie, ale czy warto mieć domenę .eu ?

Europejska domena .eu ma już niespełna dziesięć lat. Liczba adresów z rozszerzeniem .eu sukcesywnie rośnie, zbliżając się do 4 mln. Dla niektórych firm...

Wynajem oprogramowania - czy to się opłaca?

Umiejętność wprowadzania innowacji i szybka adaptacja do zmian często decydują o konkurencyjności firm i ich przyszłych sukcesach.

Wirtualny faks - rozwiązanie na miarę XXI wieku

Brak ciężkich i zajmujących miejsce urządzeń i szybki, łatwy dostęp do nagranych wiadomości z każdego miejsca na świecie - to zalety wirtualnego faxu. 

Hosting VPS czy dedykowany? Plusy i minusy

Osoby, które chcą założyć serwisy internetowe czy zająć się sprzedażą produktów w sieci, stoją przed wyborem hostingu, który będzie niezbędny do ich...