Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 03.07.2016

KW_TAGS

Osoby, które chcą założyć serwisy internetowe czy zająć się sprzedażą produktów w sieci, stoją przed wyborem hostingu, który będzie niezbędny do ich działalności. Na rynku informatycznym dostępne są dwa główne rozwiązania: hosting VPS i dedykowany. Który z nich jest lepszy? Za chwilę się przekonamy.

Obecnie użytkownicy mogą wybierać spośród trzech głównych rozwiązań hostingowych:

  • hostingu współdzielonego;
  • hostingu VPS;
  • hostingu dedykowanego.

Każda z powyższych technologii ma swoje plusy i minusy, które postaramy się pokrótce przedstawić. W tym tekście skupimy się na analizie dwóch ostatnich rozwiązań pod kątem ich użyteczności i dostępnych funkcji.

Hosting VPS - najważniejsze informacje

Hosting VPS (ang. Virtual Private Server, czyli 'wirtualny serwer prywatny') polega na przydzieleniu przez usługodawcę pewnej części zasobów serwera. Jest on wykorzystywany nie tylko przez nas, ale również przez innych klientów. Zasoby serwera mogą być mniejsze lub większe, w zależności od wykupionego pakietu.

Hosting VPS oferowany przez nazwa.pl jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którym zależy na optymalizacji opłat. Sprzyja temu możliwość dostosowania zasobów serwera do bieżących potrzeb podczas trwania okresu abonamentowego. Dodatkowe oszczędności można uzyskać, wybierając dłuższy okres abonamentowy.

Szansa wyboru dogodnej opcji konfiguracyjnej spośród kilkunastu różnych wariantów świadczy o elastyczności tego rozwiązania. Bogactwo funkcji i prostota działania, połączone z dowolnością konfiguracji zasobów dzielonych na serwerze stanowią mocne atuty hostingu VPS.

Ponadto,  użytkownik ma do dyspozycji profesjonalne wsparcie techniczne - 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Jakie jeszcze korzyści otrzymuje użytkownik hostingu VPS w nazwa.pl?

  • w dowolnej chwili może zwiększyć zasoby serwera VPS;
  • uniezależnia się od innych użytkowników;
  • zarządza własnym wirtualnym systemem operacyjnym na współdzielonej maszynie;
  • otrzymuje własne zasoby, które może dowolnie konfigurować;
  • otrzymuje dodatkowe adresy IP - dzięki nim możliwa jest instalacja bezpiecznego połączenia SSL (https);
  • może liczyć na zaawansowaną technicznie serwerownię;
  • korzysta z technologii parallels - doskonałej jakości narzędzia stosowanego przez liderów z dziedziny hostingu.

Serwer VPS łączy w sobie zalety hostingu współdzielonego i pełną niezależność serwera dedykowanego. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku agencji interaktywnych. Warto pamiętać, że rozwiązanie to przeznaczone jest dla użytkowników o większych umiejętnościach technicznych.

Hosting dedykowany - krótka specyfikacja

Charakteryzuje go wyłączność zasobów na serwerze, a więc pełna dowolność konfiguracji. Użytkownik otrzymuje dostosowaną do jego oczekiwań instancję systemu operacyjnego. W porównaniu z serwerem VPS, hosting dedykowany zapewnia maksymalną prędkość i kompletną swobodę w zarządzaniu. Cechuje go też wysoki poziom bezpieczeństwa.

Zalety hostingu dedykowanego

Wśród największych zalet hostingu dedykowanego warto wymienić jego elastyczność - ustawienia są dopasowane do potrzeb użytkownika. Ponadto, serwery dedykowane charakteryzuje bardzo dobra wydajność, a co za tym idzie, wielka moc obliczeniowa. Z powierzchni dyskowej korzysta tylko jedna osoba. Niezawodność, to kolejna cecha, która sprawia, że hosting dedykowany ma wielu zwolenników.

Największą wadą hostingu dedykowanego jest dość wysoka cena usługi.

Profesjonalną pomoc w wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania hostingowego można uzyskać, wchodząc na stronę internetową nazwa.pl.

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Google PLUS

Google Plus narzędziem dla przedsiębiorcy?

Jedną z najważniejszych funkcjonalności jakie oferuje Google Plus jest możliwość połączenia profilu na portalu z treściami tworzonymi na własnej stronie

Wyszukiwanie w google - tips and tricks

Google – zaawansowane funkcje wyszukiwania

Google, najpopularniejsza wyszukiwarka świata działająca na nie ujawnionych do tej pory skryptach posiada kilka przydatnych funkcji, które mogą pomóc w...

Tablet i ekran dotykowy w praktyce biznesowej

Wyposażone w ekrany dotykowe urządzenia mobilne szybko zyskują popularność w wielu zastosowaniach konsumenckich. Czy jednak interfejs dotykowy może stać...

Bezpieczeństwo IT w obliczu aktualnych zagrożeń

Tematyka bezpieczeństwa w przedsiębiorstwach oraz instytucjach użyteczności publicznej to złożony temat. Niejednokrotnie traktowany jest on zbyt...

7 grzechów głównych systemów backupu

System backupu w przedsiębiorstwie cały czas pozostaje tematem, który często pomija się w planach rozwojowych, a jeśli już się w nich pojawia to w...

bezpieczenstwo danych w firmie

Jak mądrze przygotować wdrożenie ochrony danych osobowych w firmie?

Przetwarzający dane osobowe muszą zastosować odpowiednie środki w celu ochrony danych osobowych. Stosując się do poniższych wskazówek, nie będzie to...

Potencjał rynku m-commerce w Polsce, jakie perspektywy?

Polski rynek m-commerce szybko się rozwija – w ubiegłym roku jego wartość wyniosła pół miliarda złotych, a w tym roku ma się podwoić .

Tech Week

Tygodniowy przegląd technologiczny - Tech Week

Tech Week #1 Seria 9 | Sponsoring na YouTube, targi w Las Vegas i odwrót od 4K