Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 16.01.2017

KW_TAGS

sap-cotojest

Nowy rok sprzyja tworzeniu planów rozwojowych. Każdy właściciel firmy wcześniej, czy później zderza się z sytuacją, kiedy pojawia się konieczność poprawy zarządzania firmą, redukcji kosztów, szybszego reagowania na działania konkurencji. Bez odpowiednich narzędzi nawet najlepsi pracownicy nie są w stanie spełnić takich wymagań. By sprawniej, szybciej i efektywniej działać na rynku warto pomyśleć o wprowadzeniu oprogramowania ułatwiającego zarządzanie przedsiębiorstwem, czyli systemu ERP (enterprsie resource planning).

SAP – co to jest?

Jednym z wiodących producentów systemów ERP jest firma SAP AG. System SAP jest systemem uniwersalnym i może obsługiwać złożone procesy wielu branż. Program SAP z powodzeniem wykorzystują firmy farmaceutyczne, produkcyjne, metalurgiczne, usługowe oraz zajmujące się sprzedażą i dystrybucją. Tu trzeba nadmienić, że z systemów informatycznych wspierających zarządzanie firmą korzysta już nie tylko największe firmy, ale również co raz więcej średnich i małych.

– W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie efektywne zarządzanie firmą bez danych dostarczanych na bieżąco z systemu i uporządkowanych procesów. Systemy ERP pozwalają nie tylko zoptymalizować bieżącą działalność, a także efektywnie planować zakupy, produkcję, dostawy, stany magazynowe, zatrudnienie, monitorować wpływy, wydatki i koszty. – mówi Mirosław Kapustka, dyrektor sprzedaży z firmy itelligence.

W Polsce program SAP należy do jednych z najczęściej wykorzystywanych programów wspierających zarządzanie.

Jak działa system SAP?

System SAP jest systemem modułowym, co oznacza, że jego wprowadzenie można zaplanować etapami, a także wybrać te, które są kluczowe dla działalności naszego przedsiębiorstwa, np. te związane z procesami logistycznymi lub zarządzaniem kapitałem ludzkim. Takie rozwiązanie cenią sobie zwłaszcza firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, które wdrożenie rozpoczynają od kilku najbardziej potrzebnych modułów, które mogą funkcjonować wspólnie lub niezależnie. Wdrożenie systemu poprzedza wnikliwa analiza funkcjonowania firmy. Dysponując szeroką wiedzą dotyczącą samego programu SAP, ale również posiadając know-how biznesowy konsultanci SAP nierzadko proponują wprowadzenie rozwiązań, które zmieniają dotychczasowe procesy i organizację firmy.

Zalety programu SAP

– Wdrożenie systemu SAP pozwala na optymalizację procesów biznesowych, ułatwia współpracę pomiędzy różnymi pionami firmy. Automatyczna aktualizacja danych eliminuje pojawianie się powtarzalnych błędów, przyspiesza raportowanie. Poprawia to wyniki przedsiębiorstwa, ułatwia pracę zatrudnionym, , a także podnosi poziom obsługi klienta. – dodaje Mirosław Kapustka, dyrektor sprzedaży z itelligence.

Wielu pracowników uznaje możliwość udziału we wdrożeniu SAP za milowy krok na swojej ścieżce kariery, choć udział w projekcie oznacza dla nich nowe obowiązki, które trzeba realizować niezależnie od swoich codziennych zadań.

Wdrożenie systemu SAP jest często strategiczną decyzją wpływająca na sposób działania firmy, a także znacznie zwiększającą jej wartość . Realizacja projektu wdrożeniowego wymaga współpracy z doświadczonym i zaufanym partnerem, który będzie wspierał proces począwszy od wyboru odpowiedniego rozwiązania czy konfiguracji systemu po wsparcie i serwis po uruchomieniu po jego uruchomieniu, tak aby stał się . orężem pozwalającym z sukcesem zawalczyć o przywództwo na rynku.

 
Itelligence

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Certyfikat SSL - bezpieczny protokół zwiększy pozycjonowanie?

Po zmianach algorytmu Google będzie promował strony działające w oparciu o bezpieczny protokół HTTPS. Jakie będą konsekwencje tych zmian dla...

Czy dane finansowe Twojej firmy będą bezpieczne w chmurze?

Mimo że o cloud computing napisano już chyba wszystko, temat przetwarzania danych w chmurze nadal budzi wiele kontrowersji.

Wyszukiwanie w google - tips and tricks

Google – zaawansowane funkcje wyszukiwania

Google, najpopularniejsza wyszukiwarka świata działająca na nie ujawnionych do tej pory skryptach posiada kilka przydatnych funkcji, które mogą pomóc w...

bezpieczenstwo danych w firmie

Jak mądrze przygotować wdrożenie ochrony danych osobowych w firmie?

Przetwarzający dane osobowe muszą zastosować odpowiednie środki w celu ochrony danych osobowych. Stosując się do poniższych wskazówek, nie będzie to...

Czy stać Cię na utratę danych? Sprawdź jak się zabezpieczyć

Możemy sami w pewnym stopniu zabezpieczyć się przed skutkami takich awarii, a co najmniej mamy możliwość zmniejszenia negatywnych oddźwięków utraty danych

VoIP – technologia przyszłości czy już przeszłość?

Ostatnimi czasy coraz większą popularność zyskuje w Polsce telefonia VoIP. Nazwa ta jednak wzbudza najczęściej konsternację.

Jak zablokować stronę przed indeksowaniem w Google

Bardzo często administratorzy i webmasterzy pytają, jak dodać stronę do Google lub jak zablokować stronę przed robotami Google - na przykład, gdy strona...

Bezpieczeństwo infrastruktury korzystającej z Windows XP

Aż 40% przedsiębiorstw na świecie nadal używa Microsoft Windows XP, który po ponad 12 latach od premiery przestał być wspierany przez Microsoft