Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 28.03.2017

KW_TAGS

mobile trendy

Zdaje się, że nic nie może zaszkodzić wyjątkowej popularności urządzeń mobilnych. Daje to olbrzymie pole do popisu wszelkim producentom aplikacji mobilnych. W różnych kategoriach wiekowych nie da się bowiem znaleźć dzisiaj osoby, która nie korzystałaby chociaż z jednej aplikacji mobilnej w swoim smartfonie. Jak zatem wygląda przyszłość aplikacji?

W dzisiejszych czasach za pomocą aplikacji mobilnych możemy już wykonywać przelewy, robić zakupy, zamawiać bilety do kina, stolik w restauracji czy wizytę u fryzjera. Znaczna część aplikacji służy również po prostu zróżnicowanej i satysfakcjonującej rozrywce, niektóre przeznaczone są do nauki języków, inne jeszcze do poznawania zupełnie nowych osób. Zdaje się, że wszystko jest już związane z aplikacjami mobilnymi. Jak zatem może wyglądać przyszłość aplikacji mobilnych?

Nowa technologia

Dużą szansą dla różnych aplikacji mobilnych wydaje się technologia virtual reality, która w mgnieniu oka może przenieść użytkownika w świat "wirtualnej rzeczywistości". Już dzisiaj technologia ta wykorzystywana jest na dużą skalę w medycynie czy wojsku i – jak na razie dosyć powolnymi krokami – wkracza do codziennego życia użytkowników mobilnych.

Warto jednak o tym pamiętać, szczególnie dlatego że coraz więcej aplikacji mobilnych zdaje się wykorzystywać tę technologię. Może okazać się, że w przyszłości tradycyjne media społecznościowe zostaną wyparte przez platformy wirtualnej rzeczywistości, w których za pomocą odpowiedniej technologii będziemy mogli spotykać się z awatarami przyjaciół i bliskich osób, nawet jeśli w rzeczywistości znajdowałyby się one setki kilometrów od nas.

Możemy zatem wysnuć przypuszczenie, że przyszłość aplikacji mobilnych jest bardzo mocno związana z technologią vr, która jest w dalszym ciągu rozwijana. Tym, co może zaskoczyć niektórych, jest fakt, że już dzisiaj możemy nabyć sprzęt potrzebny do zabawy z wirtualną rzeczywistością bez problemu, i to poniżej stu złotych (oczywiście jeśli jesteśmy wyposażeni w smartfon z żyroskopem).

Funkcjonalności

Nie da się ukryć, że przewidzenie przyszłości aplikacji mobilnych jest bardzo trudne, chociażby ze względu na to, że istnieje bardzo mało pól, których aplikacje mobilne jeszcze nie sięgnęły. Jednym z bardzo widocznych przejawów jest konwergencja mediów społecznościowych, które wprowadzają do swojego funkcjonowania bardzo podobne opcje, sprawiając, że tak naprawdę społecznościówki zaczynają działać na takich samych zasadach, różniąc się od siebie jedynie wyglądem.

Podsumowując, rozwój technologii wirtualnej rzeczywistości jest dla aplikacji mobilnych i ich producentów bardzo dużą szansą, ponieważ mogą one wprowadzić do swojej mechaniki zupełnie nowe funkcjonalności, które są w stanie przyciągnąć rzesze odbiorców. Za kilka lub kilkanaście lat okaże się, czy deweloperzy wykorzystali w odpowiedni sposób rozwiązania, jakie niesie ze sobą wirtualna rzeczywistość, tymczasem użytkownicy urządzeń mobilnych mogą śledzić jej rozwój i korzystać z tych opcji, które są dostępne już dzisiaj.

 
Artykuł przygotowany przez
Innowacyjny system do rezerwacji online Bookero
rezerwacja przez jedno kliknięcie.

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

"Czarna dziura" - system produkcji, rozwiązaniem ERP

Wyrażenie „czarna dziura” oznacza w mowie potocznej, że jak coś tam wpadnie, to nie wiadomo co się z tym dzieje – po prostu przepadło

Technologiczne podsumowanie roku 2017 - Tech Year 2017 przygotował...

Tech Year 2017 - czyli technologiczne podsumowanie roku 2017 przygotowane przez Kubę Klawitera, jednego z najlepszych recenzentów sprzętu...

Potencjał rynku m-commerce w Polsce, jakie perspektywy?

Polski rynek m-commerce szybko się rozwija – w ubiegłym roku jego wartość wyniosła pół miliarda złotych, a w tym roku ma się podwoić .

7 grzechów głównych systemów backupu

System backupu w przedsiębiorstwie cały czas pozostaje tematem, który często pomija się w planach rozwojowych, a jeśli już się w nich pojawia to w...

Wynajem oprogramowania - czy to się opłaca?

Umiejętność wprowadzania innowacji i szybka adaptacja do zmian często decydują o konkurencyjności firm i ich przyszłych sukcesach.

Płatności w e-commerce - jak będzie wyglądał rynek w 2016 roku

Płatności ratalne wpisały się w obraz sprzedaży online. Dodatkowym udogodnieniem, o którym szeroko pisano w minionym roku, były płatności odroczone.

Bezpieczeństwo IT w obliczu aktualnych zagrożeń

Tematyka bezpieczeństwa w przedsiębiorstwach oraz instytucjach użyteczności publicznej to złożony temat. Niejednokrotnie traktowany jest on zbyt...

Jak zabezpieczyć firmową stronę www przed atakiem hakerów

Istnieje jednak kilka podstawowych rzeczy, które można i należy wykonać, aby zabezpieczyć firmową stronę internetową przed nieautoryzowanym dostępem i...