Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 13.09.2017

KW_TAGS

Odporny koputer

Podczas pracy na budowie potrzebujemy wytrzymałych narzędzi. Trudno sobie wyobrazić koparkę, która będzie pracowała wolniej niż człowiek, albo młotek, który pęknie przy pierwszym uderzeniu. Podobnie musi być ze sprzętem elektronicznym, szczególnie tym, który posłuży nam do pracy w trudnych warunkach. Na co więc zwrócić szczególną uwagę, wybierając laptop do pracy w terenie?

Wybierając sprzęt, można odnieść wrażenie, że każdy laptop musi zmierzyć się z niezliczoną liczbą zagrożeń – szczególnie podczas pracy w terenie. Na budowie może zdarzyć się niemal wszystko – dookoła pełno kurzu, brudu, wody, środków chemicznych, miejsc, gdzie laptop może spaść, oraz przedmiotów, które mogą spaść na niego. W takich warunkach bezapelacyjnie potrzebujmy sprzętu wytrzymałego, a nawet – pancernego. Laptop pancerny powinien jednak jednocześnie zachować sprawność i szybkość działania – mówi specjalista ze sklepu rugged.com.pl.

Czym musi cechować się laptop na budowę?

Wytrzymała obudowa

Na tyle mocna, aby bezboleśnie zniosła uderzenia oraz działanie czynników zewnętrznych.

Wzmocnione zawiasy

Wzmocnione zawiasy usprawnią funkcjonowanie sprzętu oraz poprawią parametry wytrzymałościowe. Zawiasy to miejsce, które najszybciej ulega uszkodzeniom mechanicznym w komputerach przenośnych.

Szczelne osłony portów

Zabezpieczymy w ten sposób wszystkie wejścia przed wodą i kurzem. Szczelność powinna dotyczyć całego komputera. Pancerny laptop musi być wodoodporny! – podpowiada przedstawiciel rugged.com.pl.

Wysoka rozdzielczość

Laptop na budowę wykorzystywany jest często do dokładnych analiz planów, obliczeń i opracowywania szczegółów wykończeniowych – dlatego dobra rozdzielczość to podstawa.

Przekątna ekranu nieprzekraczającą 15,6 cala

Większy laptop będzie po prostu mało praktyczny do przenoszenia, jego waga również wzrośnie, co dodatkowo zmniejszy mobilność. Większy wyświetlacz to także pobieranie większej energii z baterii, przez co laptop wytrzyma znacznie krócej podczas pracy bezprzewodowej.

Wytrzymała bateria

Wytrzymały laptop obowiązkowo powinien posiadać baterię, która będzie w stanie funkcjonować co najmniej kilka godzin bez ładowania.

Duża pojemność dysku

To ważny parametr, szczególnie, jeśli nasz laptop do pracy musi przechowywać programy techniczne i specyfikację budynków.

Dobre chłodzenie

Dobry system chłodzący jest konieczny, aby zapobiegać przegrzewaniu. Będzie to ważne szczególnie latem. Wentylator chłodzący musi być ponadto skutecznie zabezpieczony przez czynnikami zewnętrznymi.

Dodatkowe, przydatne elementy, które powinien posiadać laptop do pracy w terenie, to między innymi wygodny uchwyt lub rączka, dzięki której będziemy mogli łatwo przenieść komputer z miejsca na miejsce, nie zajmując sobie obu rąk. Jeśli laptop przewozimy luzem, a jedziemy po wyboistych miejscach lub takich, w których panuje duża wilgotność, to możemy dodatkowo nasz sprzęt zabezpieczyć wytrzymałą walizką, wyściełaną wewnątrz miękką gąbką, a od zewnątrz chronioną przez niemal niezniszczalną powłokę. W ten sposób zyskamy pewność, że do środka nie dostanie się wilgoć – radzi ekspert rugged.com.pl.

Ponadto, jeśli chcielibyśmy jeszcze bardziej wyśrubować parametry naszego laptopa oraz przede wszystkim poprawić jego szybkość, możemy zainwestować w dysk półprzewodnikowy, zwany dyskiem SSD. Podstawową zaletą dysków SSD jest brak ruchomych części. Co za tym idzie, ich praca jest znacznie cichsza. Posiadają też o wiele większą odpornością na uszkodzenia. Istotną cechą jest także szeroki zakres temperatur pracy dysków SSD – od -40 °C do +85 °C.

Wybierając laptop do pracy w terenie możemy śmiało kierować się powyższymi poradami. Kupując prawdziwie pancerny laptop zyskamy trwały sprzęt, który na pewno posłuży nam przez lata, a który nada się nie tylko do pracy w trudnych warunkach, ale również świetnie sprawdzi się w biurze oraz pracy w domu.

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Mobilne technologie wsparciem dla pracowników sektora MŚP

Aż 72% pracowników w Polsce widzi w urządzeniach mobilnych wsparcie dla efektywnej pracy, a 64 % uważa, że nowoczesne technologie są kluczowe dla...

Wynajem oprogramowania - czy to się opłaca?

Umiejętność wprowadzania innowacji i szybka adaptacja do zmian często decydują o konkurencyjności firm i ich przyszłych sukcesach.

Bezpłatne aplikacje dla biznesu wsparciem dla przedsiębiorcy

Biznesowi użytkownicy systemu Windows 8.x mają do wyboru coraz więcej aplikacji dostosowanych do ich potrzeb i profilu.

Komputer dla firmy: kupno czy leasing

Zakup sprzętu komputerowego dla firmy jest jedną z podstawowych inwestycji. Co jednak bardziej się opłaca? Kupno na własność czy leasing?

Tech Week

Tygodniowy przegląd technologiczny - Tech Week

Tech Week #1 Seria 9 | Sponsoring na YouTube, targi w Las Vegas i odwrót od 4K

Czy dane finansowe Twojej firmy będą bezpieczne w chmurze?

Mimo że o cloud computing napisano już chyba wszystko, temat przetwarzania danych w chmurze nadal budzi wiele kontrowersji.

Ich liczba sukcesywnie rośnie, ale czy warto mieć domenę .eu ?

Europejska domena .eu ma już niespełna dziesięć lat. Liczba adresów z rozszerzeniem .eu sukcesywnie rośnie, zbliżając się do 4 mln. Dla niektórych firm...

Cloud computing - zalety i wady oprogramowania "w chmurze"

Oprogramowanie w chmurze, czyli z angielskiego cloud computing jest szybko rozwijającym się rodzajem oferowanych usług IT