Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 24.11.2015

KW_TAGS

System klasy BPM stworzony przez krakowską firmę Webcon został uznany przez użytkowników najlepszym rozwiązaniem na SharePoint w Europie. Rozwiązanie otrzymało główną nagrodę w konkursie organizowanym przez European Sharepoint Community w kategorii Best SharePoint Solution.

Webcon Business Process Suite jest kompleksowym rozwiązaniem dla platformy Microsoft SharePoint, które pozwala skutecznie zarządzać dokumentami i procesami biznesowymi przedsiębiorstwa. System porządkuje pracę i optymalizuje procesy przebiegające w firmie. Jest rozwijany od 2006 roku przez specjalistów pracujących w Krakowie.

Rozwiązania konkursowe można było zgłaszać w pięciu różnych kategoriach. Wszystkie zgłoszenia zostały przeanalizowane, ocenione i zweryfikowane przez ekspertów European SharePoint Community (Europejskiej Społeczności SharePointa), którzy następnie wytypowali finalistów. O zwycięstwie w danej kategorii zadecydowała sama społeczność SharePointowa poprzez głosowanie.

Największą wartością dla nas jest to, że swoje głosy na nasze rozwiązanie oddawali użytkownicy systemów sharepointowych z całej Europy, czyli ludzie, którzy na co dzień pracują z systemami BPM, także z naszym, i mogą wskazać najlepsze z ich punktu widzenia narzędzie. Cieszy nas to i napawa dumą, że polski produkt najpełniej odpowiada na potrzeby międzynarodowego środowiska – komentuje Łukasz Wróbel, dyrektor działu konsultingu Webcon.

Nagroda została wręczona podczas uroczystej gali na konferencji European SharePoint Conference. To największa europejska konferencja poświęcona platformie Microsoft SharePoint, oferująca uczestnikom możliwość udziału w wielu panelach tematycznych prowadzących przez światowej klasy specjalistów. Tegoroczna edycja konferencji zgromadziła ponad 1400 uczestników z całego świata.

Podczas konferencji mieliśmy szansę przedstawić ludziom z wielu krajów świata polskie rozwiązanie stworzone przez firmę z polskim kapitałem. Nagroda, którą otrzymaliśmy, potwierdza, że nasze rodzime systemy informatyczne mają doskonałą jakość i mogą śmiało i skutecznie konkurować ze światową czołówką – komentuje dodaje Radosław Putek, prezes Webcon.

Webcon jest polską firmą, która od 2006 roku tworzy oprogramowanie klasy Business Process Management (BPM) dla platformy Microsoft SharePoint. Autorski system Webcon Business Process Suite wyróżnia się na rynku innowacyjną koncepcją technologiczną i biznesową, co jest doceniane przez największe krajowe i międzynarodowe przedsiębiorstwa. W gronie klientów Webcon znajdują się m.in.: Grupa TAURON, Intersport, LPP, Energa, Polskie Koleje Państwowe, Solar, Answear, Barlinek, Grupa Nowy Styl, a także nowojorska Haddad Brands (firma odpowiedzialna za obsługę takich marek jak: NIKE, Jordan, Converse, Levi’s).

Informacja prasowa

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

dotPR

Współczesne narzędzia pracy dla firm usługowych

Coraz częściej i coraz chętniej korzystamy ze specjalistycznych produktów, zabiegów, form leczenia oraz usług. Konieczność planowania wizyt w czasie,...

lekarz absencja chorobowa, informacja prasowa

Brak lekarzy orzeczników a zwolnienia chorobowe

Komentarz ekspercki Conperio – firmy konsultingowej specjalizującej się w zarządzaniu problemem absencji chorobowej.

Czy program MdM to europejskie kuriozum?

Wszystko wskazuje na to, że dotacje w ramach Mieszkania dla Młodych będą kontynuowane przez trzy kolejne lata. Program MdM podobnie jak wcześniejsza...

PR-imo

Recepta na programistę, czyli TOP 7 cech, które trzeba posiadać,...

Dyplomowany matematyk, informatyk lub inżynier automatyki i robotyki - czy tak wygląda profil współczesnego programisty? Zdecydowanie nie. Skoro nie...

Trendy w online marketingu kierowanym do kobiet

Dziś w Polsce jest 24,82 mln użytkowników sieci, z czego 10,98 mln to kobiety, jak wynika z badania internetu Megapanel PBI/Gemius z 2015 r.

Czy emigracja jeszcze się opłaca?

Tuż po wejściu do Unii Europejskiej Polacy masowo wyjeżdżali z kraju, głównie do Irlandii i Wielkiej Brytanii. Przez ostatnie lata ten trend wyraźnie...

Sektor finansowy inwestuje w big data, chmurę i rozwiązania mobilne

Według najnowszych danych IDC, globalne instytucje finansowe wydały w 2015 r. 114 miliardów dolarów na big data, chmurę i rozwiązania mobilne.

Program „500+” sposobem na lokum?

Ograniczenia dochodowe w rządowym programie „Rodzina 500 plus”, dotyczą jedynie pierwszego dziecka, które spełnia ustawowe kryteria.