Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 12.12.2017

KW_TAGS

PR-imo

Sporo mówi się o deficycie programistów na rynku pracy, a także o robotyce, jako jednym z zawodów przyszłości. Nic więc dziwnego, że powstaje wiele projektów, mających uczyć analitycznego myślenia już od najmłodszych lat. Obok aplikacji i gier, to roboty pozwalające na zgłębianie tajników programowania przez to, co dzieci cieszy najbardziej, czyli zabawę.

Każdy rodzic marzy o tym, aby jego dziecko w przyszłości pracowało w perspektywicznym zawodzie, dającym satysfakcję oraz lukratywne wynagrodzenie. I choć mówimy o sytuacji, która będzie mieć miejsce za kilka czy kilkanaście lat, wygląda na to, że takim zawodem będzie specjalista IT, w tym przede wszystkim programista. Skąd ta pewność? Potwierdzają to statystyki płynące z rynku. Już teraz absolwent szkoły wyższej umiejący programować może liczyć na pierwszą wypłatę rzędu 4-7 tys. zł netto, a wynagrodzenia będą rosły, tak samo jak zapotrzebowanie na specjalistów IT. - Zgodnie z danymi Komisji Europejskiej, tylko w ciągu najbliższych trzech lat na informatyków z UE będzie czekać 825 tys. wakatów, choć uczelnie techniczne skończy zaledwie 400 tys. studentów. W Polsce deficyt programistów szacuje się na 50 tys. i będzie rósł, bo do 2020 r. mury uczelni opuści nie więcej niż 13-13,5 tys. absolwentów. Programista to bez wątpienia zawód przyszłości – mówi Marcin Stefanow z JIMU Robot.

Buduj. Programuj. Baw się!

Niejeden z nas pamięta słowa własnych rodziców – ucz się języka angielskiego, ponieważ to język jutra, którego znajomość otworzy drogę do ciekawej kariery, pozwoli poznawać świat, zdobywać międzynarodowe kontakty i mówiąc kolokwialnie – ustawić się w życiu. Dziś umiejętnością przyszłości jest nie tylko sprawne posługiwanie się językami obcymi, ale także znajomość nowoczesnych technologii. Warto rozwijać w dziecku tę pasję, szczególnie że programowanie może być tak samo dobrą i kreatywną zabawą, jak rysowanie, wyklejanie czy lepienie babek z piasku. Co więcej, kodowanie pozwoli wykształcić wiele pożądanych cech, ucząc analitycznego myślenia, rozwiązywania problemów, wyciągania wniosków z popełnionych błędów i wytrwałości w osiąganiu celów. To umiejętności, które przydadzą się zarówno wtedy, gdy dziecko w przyszłości zostanie specjalistą IT, jak i wtedy, gdy będzie realizowało się w innym zawodzie, wymagającym logicznego myślenia, kreatywności czy determinacji.

Jeżeli dziecko interesuje się technologiami, a świat komputerów i smartfonów nie jest mu obcy, warto wykorzystać tę pasję, dając mu do ręki narzędzie, które umożliwi nie tylko zabawę, ale także naukę. Jak zacząć? Podstaw kodowania można uczyć się grając w logiczne gry - przeglądarkowe lub przeznaczone na smartfony i tablety. Krokiem dalej są specjalne zestawy klocków, z których dziecko samodzielnie lub z pomocą rodzica buduje robota o różnych kształtach, funkcjach i możliwościach. Atrakcją jest nie tylko składanie zabawki zgodnie z instrukcją czy własną wyobraźnią, ale późniejsza zabawa polegająca na sterowaniu robotem, którego umiejętności rozwijają się wraz z nabywaniem przez dziecko wiedzy dotyczącej programowania.

Astrobot – robot, który okazuje emocje

Nowością na rynku jest Astrobot stworzony przez markę JIMU Robot z myślą o dzieciach w wieku od 8 lat wzwyż. To zabawka, a jednocześnie narzędzie edukacyjne, które zapewnia wieloetapową i rozwojową rozrywkę, od etapu budowania robota, po późniejsze programowanie, sterowanie i zabawę. Poza tym to pierwszy JIMU Robot, który potrafi wyrażać emocje i wchodzić z użytkownikiem w interakcję, a to wszystko dzięki oczom wyposażonym w diody LED. Astrobot z powodzeniem rozpoznaje przestrzeń wokół siebie, omijając wszystkie napotykane przeszkody. Umie też chwytać i przenosić najróżniejsze przedmioty, co jest możliwe dzięki wbudowanemu czujnikowi podczerwieni. Ponieważ robot został wyposażony w głośnik i technologię Bluetooth™, odtworzy każdy nagrany dźwięk, np. głos dziecka czy muzykę, co w połączeniu z interaktywnymi oczami i swobodą poruszania sprawi, że Astrobot będzie nie tylko mądrą zabawką, ale i dobrym przyjacielem młodego programisty.

Astobot nigdy się nie znudzi. Z 371 klocków dołączonych do zestawu można bowiem stworzyć trzy przygotowane przez producenta modele lub puścić wodze fantazji, budując robota o dowolnym, innym kształcie. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia młodego konstruktora. Po zbudowaniu swojego Astrobota można zacząć zabawę, wypełniając misje specjalnie lub tworząc zupełnie nowe sztuczki, zaprogramowane przez dziecko. Jego obsługa jest prosta i intuicyjna dzięki polskiej aplikacji na smartfony i tablety z systemem Android lub iOS.

Bateria w Astrobocie wystarcza na ok. 2,5 godziny zabawy. Zasięg Bluetooth™ wynosi 30 metrów. Robota można zakupić w popularnych elektromarketach oraz w Internecie. Sugerowana cena to ok. 899 zł.

Źródło: www.jimurobot.pl

Dołącz do dyskusji

Kod antyspamowy
Odśwież

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Kobieta aktywna zawodowo - Infografika, [GUS]

Aktywność zawodowa kobiet dynamicznie zmieniała się na przestrzeni lat. Na podstawie Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności Główny Urząd Statystyczny...

dotPR

Niech wnętrze mieszkania zaskakuje

Łazienka w sypialni, akwarium nad łóżkiem czy w umywalce, schowane w szafie biurko lub warsztat czy efektowne malunki na ścianie – to tylko niektóre...

PR-imo

Jak dobrać certyfikat SSL do potrzeb strony www?

Certyfikat SSL powinna mieć każda strona www, na której dokonuje się płatności lub która obliguje do pozostawienia danych osobowych. Ponieważ istnieją...

Wolontariat pracowniczy coraz ważniejszym narzędziem motywacyjnym

35 proc. polskich menadżerek i menadżerów uważa wolontariat kompetencji za jedno z najlepszych narzędzi CSR w pracy.

Popularność wynajmu długoterminowego samochodów w sektorze MŚP nadal...

Już 18,5 proc. firm z sektora MŚP korzysta z wynajmu długoterminowego samochodów

PR-imo

Wielkopolska fabryka sushi podwaja moce i zwiększa zatrudnienie

Na ponad 10 mln zł szacowana jest wartość fabryki dań gotowych Sushi Factory z podpoznańskiego Robakowa. Przedsiębiorstwo właśnie zainwestowało kolejne...

PR-imo

TOP 6 umiejętności, które ułatwią awans w 2018 roku

Programowanie, kompetencje cyfrowe, języki obce, prawo jazdy i samoorganizacja - to umiejętności, które można nabyć w ciągu zaledwie kilku miesięcy, a...

instore marketing

7 błędów popełnianych w komunikacji in-store.

Odpowiednie dopasowanie komunikatów, mechanik promocyjnych i formatów komunikacji może znacząco wpłynąć na wzrost sprzedaży.