Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 29.07.2021

KW_TAGS

Elektroniczny obieg dokumentów

Ciężko zaprzeczyć faktowi, iż postęp technologiczny i związana z tym cyfryzacja mają coraz większy wpływ na wszelkie działania biznesowe. Firmy, które "idą z duchem czasu" i starają się usprawniać pracę w przedsiębiorstwie dzięki wdrażaniu nowoczesnych narzędzi funkcjonują bardziej efektywnie. Jednym z systemów, na które warto zwrócić uwagę w tym temacie jest Elektroniczny Obieg Dokumentów (EOD).

Elektroniczny Obieg Dokumentów - na czym polega?

Pojęcie odnosi się do oprogramowania pozwalającego przedsiębiorstwom na wymianę dokumentacji poprzez ich wysyłkę w formie cyfrowej oraz późniejszą archiwizację. Jego zadania polegają m.in. na bardziej efektywnym przepływie informacji oraz łatwym dostępie do umieszczonych w nim plików. W ostatnich latach Elektroniczny Obieg Dokumentów zyskał znaczną popularność - korzysta z niego obecnie większość firm ze środowiska biznesowego. Nic dziwnego, system znacznie ułatwia zarządzanie procesami w przedsiębiorstwie, a lista argumentów przekonująca do wdrożenia go także u siebie jest długa.

Korzyści z wdrożenia Elektronicznego Obiegu Dokumentów

Pierwszą rzeczą, o której warto wspomnieć jest na pewno redukcja kosztów. Dzięki digitalizacji dokumentów i korzystaniu z EOD eliminujemy wydatki potrzebne na zakup papieru oraz tuszu do druku, podobnie dzieje się z kosztami wysyłki. System pozwala także na zaoszczędzenie czasu. Dotarcie dokumentacji od jednego podmiotu do drugiego zajmuje sekundy i zmniejsza zależność od usług pocztowych. W tradycyjnej formie niestety często trwa to kilka dni (jeśli nie tygodni) zanim np. umowy zostaną podpisane przez obie strony i odesłane pod właściwy adres.
Elektroniczny obieg dokumentów usprawnia także komunikację wewnątrz firmy. Obsługa dokumentów odbywa się za pośrednictwem jednego kanału. Dzięki temu, że znajdują się w jednym miejscu praktycznie do zera spada liczba sytuacji związanych z ich zgubieniem czy przypadkowym zniszczeniem. Mamy ponadto dostęp do obecnych statusów dokumentów, historii ich przetwarzania oraz wyszukiwarkę pozwalającą na szybkie odnalezienie interesujących nas pism. Dużą zaletą systemu jest także ochrona plików, które się w nim znajdują. Wgląd w nie mają tylko upoważnieni pracownicy, co zwiększa bezpieczeństwo zawartych w nich danych. Jedną z rzeczy, na które zwracają uwagę użytkownicy EOD jest łatwa dostępność do umów, faktur, itp. z każdego miejsca na ziemi. Nie trzeba znajdować się fizycznie w biurze, bo wszystko zawarte jest w systemie.
Dodatkowo, w niektórych oprogramowaniach Elektronicznego Obiegu Dokumentów istnieje możliwość dokonywania także transakcji poprzez Przelewy24. Taka funkcja dostępna jest np. w systemie EDI od Infinite - jednego z autorytetów w branży dostarczającej rozwiązania informatyczne dla firm.

Z każdym dniem na wdrożenie Elektronicznego Obiegu Dokumentów w swojej firmie decyduje się coraz więcej przedsiębiorców. Na początku jego implementacją zainteresowani byli głównie duzi gracze, natomiast obecnie coraz bardziej wzrasta liczba mniejszych firm stosujących EOD. Z jego wprowadzeniem wiąże się szereg (wspomnianych wyżej) korzyści, z którymi zaznajomić się powinien każdy przedsiębiorca zastanawiający się nad decyzją o wdrożeniu Elektronicznego Obiegu Dokumentów u siebie.

Komentarze  

Cary
@ Cary 06.12.2022 19:08
That’s why Google, Uk One One One way link building And tier Backlink Ads: https://parnas-it.ru/bitrix/rk.php?goto=https://Seohero.uk/seo-services/link-building/ other search engines, treat backlinks as beneficial signals when they
calculate the ranking of your internet [cenzura].
Hugh
@ Hugh 06.09.2022 10:42
После этого длительное время занималась поисковым продвижением сайтов; работала в агентствах Netconcepts, Covario.


Visit my webpage ... продвижение сайта англоязычном интернете
(5100.itmo.ru: https://5100.Itmo.ru/go.php?url=https://twitter.com/dv_magic)
Mikayla
@ Mikayla 02.09.2022 08:50
Наконец, не так давно выяснилось, что ссылки, поступающие на страницу из отдельных профилей пользователей Google+ могут передавать ей авторитетность.


Also visit my [cenzura] продвижение сайта англоязычном
интернете - images.google.ro: https://images.google.ro/url?q=http://Auslanderru.Blogspot.com/ -
Kristie
@ Kristie 06.11.2021 06:50
Pеr fɑrе questo entrano in gioco numerose tecniche
di digital marketing ϲhе è necessario mettere іn atto durante
lɑ creazione ԁi un sito posizionamento siti web brescia: https://guiadasempresas.com.br/posizionamento-siti-web-e-seo/ ɑ Brescia, ⲟ aⅼtre
città altamente competitive.
Evangeline
@ Evangeline 29.10.2021 09:47
Google detta lе norme dеl posizionamento siti web brescia: https://[cenzura]Ori zzontemagazine.com/a uthor/devinporter/, е diventa quindi d’obbligo studiarle е adeguarle
al սna nuova progettazione per i siti web.
Lillie
@ Lillie 25.09.2021 10:58
При возврате товара, полученного
по Подарочной Карте, сумма ее номинала не выплачивается – возможен обмен
на другой товар того же артикула, либо получение новой Подарочной Карты.Also visit my web [cenzura] :: автомобильные держатели для телефона: https://[cenzura]ozo n.ru/product/plastin y-kruglye-dlya-smart fona-dlya-telefona-m agnitnogo-avto-derzh atelya-5-sht-40-x-40 -sm-serebro-25109792 5/?sh=VUGWGEGw
Shaun
@ Shaun 25.09.2021 06:00
Аксессуар способен вращаться на 360
градусов.

Here is my web [cenzura]; автомобильные держатели: https://[cenzura]Ozo n.ru/product/avtomob ilnyy-derzhatel-ca56 -silver-dlya-telefon a-v-vozduhovod-derzh atel-smartfona-v-285 106736/?sh=gkcMIIGb
Jorja
@ Jorja 07.08.2021 03:53
Wynikająca z Audytu SEO optymalizacja tο jeԁеn z
kluczowych elementów pozwalających w dłuższej perspektywie zyskać zwiększoną
widoczność, wysokie pozycje, а pozycjonowanie stron w stanach zjednoczonych (dvmagic.team: https://dvmagic.team/budowanie-linkow) konsekwencji wzrost ruchu.

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Lejek sprzedażowy w marketingu internetowym

Lejek sprzedażowy jest ilustracją drogi internauty, rozpoczynającą się tuż przed wejściem na stronę internetową, a kończący zakupem produktu lub usługi.

Marketing szeptany - skuteczna forma promocji dla Twojej firmy?

„Nieważne co o nas mówią, ważne aby mówili” - czy to hasło jest dalej aktualne? Gdzie kończy się marketing, a zaczyna wprowadzanie klienta w błąd?

Oczami Klienta - Zrozumienie mechanizmów pozwoli dopasować ofertę

Nietrafne oceny dokonywane przez klientów wynikają najczęściej z presji czasu bądź stopnia komplikacji oferty

Zwolnienie dyscyplinarne - w jakich sytuacjach można je zastosować?

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia jest możliwe tylko przy wystąpieniu okoliczności przewidzianych w Kodeksie pracy.

Pokaż swój biznes! - czyli wszystko o wystawie sklepowej

Wystawa sklepowa to jedna z najskuteczniejszych metod reklamy produktów. Jej fenomen polega nie tylko na dużej sile oddziaływania i niskich kosztach

Jak założyć działalność gospodarczą?

Założenie własnej działalności gospodarczej to duży krok w stronę samodzielności i niezależności. Czym jest działalność gospodarcza? Jak założyć firmę?...

Jak_nazwać_firmę

7 porad, jak nazwać swoją firmę

Zakładasz własną firmę i zastanawiasz się, jaka nazwa będzie odpowiednia? Podpowiemy ci, na co warto zwrócić uwagę. Jak nazwać firmę, żeby odnieść sukces.

Współpraca z influencerami – jak to robić, żeby nie żałować

Influencer marketing stał się popularny stosunkowo niedawno. W roku 2017 był czołowym trendem wśród marketerów. Chwilę później zaczęły powstawać agencje...