Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 29.10.2014

Iwona Polok: Wiedza, umiejętności i postawa menedżera wprawiają w ruch machinę każdej firmy, a wymagania stawiane przed współczesnymi menedżerami są coraz wyższe. Jak być liderem zmian i przewodzić firmie w świecie nieustającej konkurencji? Czy studia MBA mogą w tym pomóc?

Profesor Witold Orłowski: Programy MBA to nie tylko piękny dyplom, ale przede wszystkim intensywny ładunek wiedzy, ćwiczenia rozwijające talenty i zdolności menedżerskie, nowe doświadczenia w rozwiązywaniu problemów decyzyjnych i niesłychanie intensywny umysłowy trening, po którym zawodnik jest zdolny do szybszego biegu.
Programy MBA muszą zmieniać się, bowiem zmieniają się oczekiwania ich uczestników. Jest to przede wszystkim problem zmieniającej się światowej gospodarki i nowych wyzwań, stających przed ambitnymi menedżerami. Zmieniają się zasady prowadzenia biznesu, zmieniają się strategie rozwoju przedsiębiorstw, zmieniają się ludzie, zmienia się otoczenie, w którym firma działa. Uczestnicy studiów MBA oczekują nie tylko wiedzy na temat tych zmian, ale również narzędzi dalszego uczenia się, dzięki którym będą mogli dostosować się do zmian w przyszłości. I będą prawdziwymi liderami, umiejącymi kierować innymi ludźmi w zmieniającym się świecie.

IP: Studia MBA dają możliwość rozwoju wielopłaszczyznowego, szczególnie dla mniej doświadczonych menedżerów. Siłą MBA jest okazja do skonfrontowania swoich koncepcji z osobami z podobnego poziomu wiedzy i doświadczenia, ale reprezentującymi inne sektory oraz firmy innej wielkości. Dlaczego Ci profesjonaliści powinni skierować swe kroki do Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej?

Profesor Witold Orłowski: Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej ma w swojej ofercie świetny program MBA, bazujący na naszych wieloletnich doświadczeniach i realizowany w strategicznej współpracy międzynarodowej. Tworząc go, korzystaliśmy również z doświadczeń naszych założycieli: London Business School, HEC Paris i NHH Bergen. Stworzyliśmy w Szkole własny, unikalny model kształcenia oparty na trzech, realizowanych równolegle w miarę nabywania rosnących kompetencji filarach: filaru wiedzy niezbędnej dla menedżera, filaru zdolności do wykorzystania tej wiedzy w praktyce, a wreszcie filaru rozwoju osobistych umiejętności i cech przywódczych. Nasz nowy, międzynarodowy program MBA realizujemy od tego roku pod logo Katalyst MBA.

Komentarze  

Randolph
@ Randolph 09.03.2023 18:02
In Manchester, and throughout the United Kingdom, an avowed
I need
certified translation from russian to english in london: https://[cenzura]lon gisland.com/profile/ callaries0
is considered to get an "recognized" translation.

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks