Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 21.07.2017

KW_TAGS

Zgodnie z badaniami Eurostatu z 2016 roku, 52% badanych deklarowało brak chęci wejścia do świata cyfrowego z powodu „braku umiejętności”. Czy zauważa Pan wśród swoich klientów obawę związaną z prowadzeniem działalności w sieci?

Niektórzy nasi klienci zupełnie nie mają umiejętności programistycznych, ale znają się na handlu. Początkowo, gdy takie osoby rozmawiają z naszym działem Obsługi Klienta, można zauważyć, że obawiają się konfiguracji sklepu i zarządzania nim. Jednak, gdy użytkownicy wchodzą do panelu administracyjnego Sky-Shop.pl okazuje się, że nie jest to takie trudne. Nasza platforma sklepowa jest intuicyjna i prosta w obsłudze. Ponadto w panelu admina jest system pomocy. Klienci posiadają również dostęp do bazy wiedzy oraz mają wsparcie naszej Obsługi Klienta. Ostatecznie sprawia to, że każdy laik z łatwością nauczy się zarządzać swoim sklepem internetowym, więc bariera „braku umiejętności” znika. Właśnie ta łatwość obsługi dla Kowalskiego jest przewagą platformy sklepowej w stosunku do darmowego oprogramowania.

Jakie z Pana doświadczenia są największe obawy przyszłych przedsiębiorców?

Klienci zazwyczaj obawiają się, że nie poradzą sobie z konfiguracją sklepu. Przykładowo chodzi mi o dodawanie produktów czy konfigurację płatności i dostawy. Problematyczne jest dla nich również przygotowanie grafiki sklepu internetowego.

Ale rozumiem że obawy można rozwiać? Jakie argumenty przekonują najbardziej?

Tak już wcześniej mówiłem, klient Sky-Shop.pl ma dostęp do instrukcji, gdzie krok pro kroku opisana jest konfiguracja sklepu internetowego. Ponadto w razie problemów użytkownik może skontaktować się z naszą Obsługą Klienta przez maila czy infolinię. Nasi konsultanci zawsze starają się udzielić wyczerpującej wypowiedzi, ponieważ zależy nam na komforcie pracy na naszej platformie. Warto też dodać, że prowadzimy Webinary szkoleniowe, nie tylko o tematyce zwiększenia sprzedaży, ale i konfiguracji e-sklepu. W czasie internetowych konferencji klienci otrzymują praktyczną wiedzę, co jest to dużym ułatwieniem dla początkujących e-przedsiębiorców. Natomiast jeżeli chodzi o grafikę sklepu internetowego to tutaj również wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom klientów. Niedawno w Sky-Shop.pl premierę miał Kreator Szablonu Sklepu, który umożliwia tworzenie oprawy wizualnej na podstawie dostępnych modułów w technologii Drag&Drop. Jednak jeśli klient nie ma czasu, aby zająć się zaprojektowaniem grafiki, to może zamówić u nas indywidualny projekt, co rozwiązuje w pełni ten problem.

OK, przypuśćmy że jestem osobą zastanawiającą się nad założeniem sklepu, a Pan w kilku zdaniach ma mnie przekonać do tego żebym wybrał Sky-Shop.pl, jakie byłyby to argumenty?

Przede wszystkim to, że platforma sklepowa Sky-Shop.pl stworzona jest z myślą o użytkownikach. Stworzyliśmy oprogramowanie, które jest funkcjonalne i intuicyjne. Klient może od podstaw przygotować swój sklep internetowy do sprzedaży – zaprojektować grafikę, zintegrować go systemami płatności i kurierami czy narzędziami marketingowymi. Sky-Shop.pl jest również liderem na rynku e-commerce pod względem integracji z hurtowniami. Oferujemy naszym klientom zaawansowany moduł do skonfigurowania sklepu internetowego z hurtownią, który umożliwia m.in. pobranie produktów ze wszystkimi parametrami w ciągu kliku minut oraz aktualizacje stanów magazynowych nawet 8 razy na dobę. Oprócz tego aktualnie mamy 164 integracji z hurtowniami, w tym 45 dropshipping, więc nasz odbiorca z pewnością znajdzie idealnego dostawcę ze swojej branży.

Rozmawiamy o osobach chcących zacząć przygodę w e-commerce, ale co z osobami, które mają już swoje e-sklepy, jednak nie są zadowolone ze sposobu ich funkcjonowania, czy dla nich również wypracowaliście propozycję?

Dla takich osób również przygotowaliśmy propozycję. Umożliwiamy przeniesienie sklepu internetowego z innego oprogramowania na serwery Sky-Shop.pl. Praktycznie codziennie zajmujemy się migracjami e-sklepów z innych platform, więc mamy doświadczenie pod tym względem. Cieszy nas również to, że klienci, którzy przenieśli się na nasze oprogramowanie, są zadowoleni i zostają z nami.

Czy jest jakiś sklep internetowy, działający na Sky-Shop.pl, który może pokazać Pan za wzór? Opowiedzieć krótkie success story?

Tak naprawdę jest wiele sklepów internetowych, działających na Sky-Shop.pl, które osiągnęły sukces w swojej branży. Na uwagę zasługuję tutaj chociażby e-sklep Ivet.pl z branży odzieżowej, mający prawie 650 tys. fanów na Facebooku. Jest to główny konkurent innej marki odzieżowej, Denley. Na Sky-Shop.pl działa również duża hurtownia z zabawkami, Ramiz.pl, czy lider branży gastronomicznej, GastroProfit.pl. Praktycznie od początku działania naszej platformy jest z nami także sklep SS24.pl z asortymentem sportowym, który bardzo dobrze radzi sobie na rynku. Chciałbym wspomnieć o jeszcze jednym sklepie internetowym, Cottonovelove.pl, który podbija branżę hand made ze swoimi unikatowymi produktami, jakimi są świecące kule. Witryna ta ma prawie 100 tys. fanów na Facebooku. Mógłbym wymienić jeszcze kilkanaście naszych sklepów, które świetnie działają, ale chyba nie mamy tyle czasu ;)

W zeszłym roku Sky-Shop.pl zajął III miejsce w konkursie Ekomersy. To bardzo duży sukces, jakie są dalsze plany rozwoju platformy?

III miejsce w konkursie Ekomersy motywuje nas do dalszej pracy. Prawdziwą satysfakcję sprawia nam rozwój platformy sklepowej Sky-Shop.pl i zadowolenie naszych klientów. Codziennie wdrażamy mniejsze i większe funkcjonalności, bo tworzymy oprogramowanie z pasją. W najbliższym czasie planujemy chociażby wprowadzenie systemu płatności Sky-Pay. Chcemy również skupić się na edukacji sprzedawców internetowych, dlatego we współpracy z innymi markami przygotowujemy wielkie szkolenie. Odbędzie się ono we wrześniu, więcej szczegółów przestawimy w najbliższym czasie. Jakie są nasze plany dalekosiężne? Chcemy rozpocząć ekspansję na zagraniczne rynki, ponieważ jesteśmy przekonani, że Sky-Shop.pl to idealne rozwiązanie e-commerce nie tylko dla Polaków, ale i obcokrajowców.

Wywiad z Maciejem Cebertowiczem, managerem platformy sklepowej Sky-Shop.pl

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks