Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 24.08.2015

KW_TAGS

„Przyszłością zatrudnienia w pracy jest samozatrudnienie. Network Marketing jest jedną z nielicznych możliwości biznesowych do której ma dostęp przeciętny człowiek. Osoby z większą od przeciętnej ambicją mogą osiągnąć wyższy od osób przeciętnych standard życia, spokój ducha oraz bezpieczeństwo finansowe” . Darren Hardy, Publicysta SUCCESS Magazine Sukces w biznesie zależy od 3 głównych czynników.

Jeżeli studiowałeś kiedyś historię ludzi sukcesu to powinieneś wiedzieć, że istnieje reguła, którą można sformułować w 3 punktach:

  • odpowiednie miejsce
  • odpowiedni czas
  • odpowiedni biznes

Dlaczego Network Marketing jest aktualnie odpowiednim miejscem w odpowiednim czasie?

Każdy przemysł posiada swój cykl życia – narodziny, wzrost, dojrzałość oraz schyłek. Aby zwiększyć swoją sznasę na sukces w danej branży – przemyśle musisz dołączyć do niego w odpowiednim momencie. Zbyt wczesne (w fazie narodzin) oraz zbyt późne (w fazie schyłku) przystąpienie do danego przemysłu znacznie zwiększa ryzyko niepowodzenia.W jakim momencie aktualnie znajduje się przemysł sprzedaży bezpośredniej. Po narodzinach w ostatnim wieku oraz ugruntowaniu swojej pozycji znajduje się aktualnie w fazie akceptacji i początkowego wzrostu.

Ostatnie 20 lat to dynamiczny rozwój tej branży w ponad 50 krajach na świecie. Popularność MLM jest największa w krajach najbardziej rozwiniętych takich jak USA, Japonia czy Niemcy ale także w Indiach i Chinach.Największy rozkwit tej branży wciąż mamy przed nami, głównie za sprawą zmian gospodarczych oraz rynków pracy. Podczas kryzysu, lub spowolnienia gospodarczego, gdy bezrobocie jest coraz większe nikt nie może być pewien swojej pracy na kolejne lata, a nawet kolejne tygodnie.

Czasy, gdy dana osoba przepracowała 40 lat w jednej firmie odeszły bezpowrotnie w zapomnienie.

Obecni pracodawcy od swoich pracowników w większym stopniu oczekują kreatywności, pomysłowości i zaradności niż bierności przy wykonywaniu zleconych im zadań. To sprawia, że cechą coraz bardziej cenioną na rynku pracy jest przedsiębiorczość. Zaradność i przedsiębiorczość to cechy, które są najbardziej poszukiwane przez pracodawców podczas rekrutacji do pracy. Przykładem może być firma Google, która pozwala swoim pracownikom 20% czasu pracy poświęcać na rozwijanie i realizację własnych projektów. Google wie, że dzięki temu pod ich dachem może zrodzić się kolejna genialna aplikacja internetowa, którą będą mogli w pierwszej kolejności wykupić i która w następstwie przyniesie im ogromne zyski.

Nowe czasy z pewnością będą sprzyjać osobom przedsiębiorczym – nie chodzi tutaj jednak o model przedsiębiorcy - pioniera, czyli osoby która bierze na siebie ogromną odpowiedzialność oraz ryzyko przy tworzeniu i rozwoju nowej firmy. Przedsiębiorca taki jest narażony na duże ryzyko straty, oraz znacznie mniejsze prawdopodobieństwo wzrostów i zysków. Dlatego ten typ przedsiębiorców stanowi jedynie 5% społeczeństwa.
Drugim rodzajem przedsiębiorcy jest przedsiębiorca wewnątrz organizacji , czyli osoba która realizuje nowe projekty, lub rozwija nowe placówki danej firmy pod jej banderą zachowując jednocześnie znacznie większe bezpieczeństwo pracy. Przykładem może być franczyzobiorca otwierający sklep po znakiem rozpoznawalnej marki, ale także osoba podpisująca umowę ze znaną firmą network marketingu. Zarówno Franchaising jak i MLM to dwie gałęzie handlu, które dopiero wchodzą w fazę wielkiego rozwoju.

Aktualnie większość rynków w krajach wysoko rozwiniętych – w tym także rynek Polski jest coraz bardziej nasyconych różnorodnością towarów i usług. Mówiąc wprost konkurencja jest coraz większa, dlatego jest coraz trudniej zbudować i rozwinąć biznes na wielką skalę od podstaw. Oczywiście jest to możliwe i wciąż takie firmy powstają, jednak w praktycznie każdej branży karty zostały już rozdane pośród największych graczy. Chcąc wejść między nich musisz liczyć się z tym, że będziesz chciał im wyrwać swój kawałek tortu – z czego duzi gracze z pewnością nie będą zadowoleni.

Network Marketing oferuje ci niezależność pod parasolem dużego brata. Twój sukces zależy w największym stopniu od twojego zaangażowania – firma daje ci wsparcie w postaci, produktów oraz gotowych systemów zarabiania.

Dlaczego sprzedaż bezpośrednia będzie rosnąć w siłę i będzie zdobywać coraz szersze grono zwolenników?

Ponieważ zapowiada się, że najbliższe lata upłyną pod znakiem pogłębiającego się kryzysu gospodarczego. Wiele osób może stracić pracę i będzie zmuszone do poszukiwania alternatywy. Ray Higdon najlepiej zarabiający lider amerykańskiej firmy MLM „Numis Network” (oferującej złote i srebrne monety) był wcześnie agentem nieruchomości. Ponieważ kilka lat temu kryzys w Stanach praktycznie sparaliżował handel nieruchomościami Ray przeszedł do branży MLM i stał się najlepiej zarabiającym dystrybutorem w firmie.

Patrząc z punkty widzenia założyciela firmy network marketingowej, również łatwiejsza może okazać się dystrybucja swojego nowego produktu właśnie przez grupę niezależnych dystrybutorów, którzy są wynagradzani za efekty pracy niż zatrudnianie na pełen etat przedstawicieli handlowych. To z kolei przemawia za powstawaniem nowych firm tej branży.

Nie można również zapomnieć o rozwoju technologii, a w szczególności komunikacji. Internet jest wszechobecny. Obecnie mam do niego dostęp nie tylko w moim laptopie, ale także smartfonie. Na telefonie mam również zainstalowanego Skype’a – a wiadomości e-mail, odczytuje i odpisuje tak jak sms’y. Odkąd pamiętam wszystkie transakcje, płatności, przelewy robię tylko przed ekranem komputera. Sprzęt audio, rtv i agd, a także ubrania kupuję w 90% przypadków w sieci. Jedynie zakupy spożywcze jeszcze robię w tradycyjny sposób – choć nie wiadomo jak długo. (supermarket Alma już od jakiegoś czasu ma swój market internetowy).

Internet sprzyja także rozwojowi branży MLM. Aktualnie można prowadzić rozmowy, webinary, reklamować się i poznawać ludzi z całego globu nie wychodząc nawet z pokoju. To staje się wręcz naturalne, dlatego budowanie biznesu mlm przez internet będzie coraz łatwiejsze za sprawą tych mediów. Być może doczekamy się kiedyś czasów, gdy dystrybutorzy marketingu sieciowego będą się dziwić, że kiedyś organizowało się spotkania – prezentacje domowe na których przedstawiało się produkt.

Wszystkie znaki na niebie wskazują zatem na to, że zbliżają się tłuste lata dla branży sprzedaży bezpośredniej, czego wszystkim dystrybutorom network marketingu życzę.
mlm

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks

Czytaj również

Multi Level Marketing – alternatywna emerytura w stosunku do ZUS?

Osoby związane z branżą sprzedaży bezpośredniej i marketingu wielopoziomowego doskonale wiedzą, że taka forma pracy jest alternatywą dla pracy na etacie...

Przyszłość Marketingu Sieciowego – odpowiednie miejsce i czas?

Network Marketing oferuje ci niezależność pod parasolem dużego brata. Firma daje ci wsparcie w postaci, produktów oraz gotowych systemów zarabiania.

Czy w Polsce złoto też trafi „pod strzechy”?

Pod pewnymi warunkami złoto może być najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Oczywiście nie chodzi o złoto inwestycyjne dostępne od tysięcy lat dla bogatych.

Network marketing kontra piramidy finansowe – porównujemy mechanizmy

Większość zarzutów, które ludzie stawiają w odniesieniu do marketingu sieciowego, związana jest z tym, że nie uświadamiają sobie oni różnic pomiędzy nimi

Trendy w szkoleniach 2016

Rynek szkoleniowy zmienia się. Nowe trendy widoczne są w podejściu do planowania szkoleń oraz w ich organizacji.

Tłumacz przysięgły języka angielskiego - ile zarabia i jak nim zostać?

Tłumaczenia przysięgłe to coś więcej niż porozumiewanie się w danym języku czy opanowanie zasad gramatyki i słownictwa używanego na co dzień w...

Prawdziwe oblicze marketingu sieciowego w Ameryce

Postrzeganie branży MLM kształtowane jest w dużej mierze przez stereotypy, którym ulegają nawet klienci czy współpracownicy firm sprzedaży bezpośredniej