Dziennik Przedsiebiorcy

Publikacja 01.03.2017

KW_TAGS

prawo-wlasnosci-intelekturalnej

Prawo własności intelektualnej

cz.4 – 2.03.20017

  • Jakie postanowienia się powinny znaleźć w treści umowy licencyjnej ?
  • Jakie są różnice w trybie zawierania umów w sieci Internet i poza nią?
  • Co oznacza świadczenie usług drogą elektroniczną?
  • Obowiązujące regulacje prawne.

Kolejne spotkanie odnośnie tematyki prawa własności intelektualnej, tym razem poświęcone analizie zapisów regulujących prawa i obowiązki stron umowy licencyjnej m.in. w zakresie czasu trwania umowy, pól eksploatacji oraz sposobu ustalania wysokości opłat licencyjnych. Ponadto przybliżona zostanie tytułem wstępu także tematyka związana zawieraniem umów, także licencji w Internecie, a także podstawowe zagadnienia związane ze świadczeniem usług drogą elektroniczną.

e-Prawo 

cz.1 - 9.03.2017

  • Jakie dokumenty są niezbędne, jeśli chcesz prowadzić e-sklep lub inny e-interes ?
  • Świadczenie usług drogą elektroniczną i obowiązki wobec konsumentów.  

Prawo własności intelektualnej

cz. 5 16.03.2017 roku

Przedmiotem spotkania będzie ogólna analiza przepisów dotyczących sprzedaży i prowadzenia działalności  w Internecie oraz prawnych warunków świadczenia usług drogą elektroniczną w tym, w zakresie z działań podejmowanych z udziałem i na rzecz konsumentów. Wykład będzie także obejmował analizę niektórych zapisów regulaminów sklepów i serwisów w kontekście zakazu zamieszczania klauzul abuzywnych.

  • Jak wygląda ochrona praw autorskich w świetle orzecznictwa ETS?
  • Jakie są główne założenia 1 Dyrektywy 2001/29/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 22 maja 2001 r. w sprawie harmonizacji niektórych aspektów praw autorskich i pokrewnych w społeczeństwie informacyjnym (Dz. Urz. UE L Nr 167, s. 10 ze zm.) ?

Spotkanie będzie poświęcone omówieniu kilku najważniejszych orzeczeń ETUS w zakresie udostępniania utworów w sieci na zasadach określonych w treści DYREKTYWY 2001/29 /w zakresie obowiązków nałożonych tym aktem na poszczególne kraje członkowskie.

Magdalena Kot

radca prawny. 

Specjalistka z zakresu prawa korporacyjnego, autorskiego i IT.Ukończyła aplikację sądową. Pracowała jako orzekająca w sądach cywilnych, a następnie gospodarczych (w tym w sądzie w Warszawie prowadzącym Rejestr Przedsiębiorców KRS). Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców IQ Partners S.A, Rzetelna Grupa sp. z o.o. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania dla m.st. Warszawy w Warszawie sp. z o.o., Autorka licznych publikacji w prasie specjalistycznej (m.in. Gazeta Prawna, Puls Biznesu i Rzeczpospolita) oraz we współpracy z Wydawnictwem C.H. Beck. Obecnie działa w ramach projektu LEX Art. w ramach fundacji Coolturalna z siedzibą Warszawie.

Szkolenie odbywają się w Centrum Przedsiębiorczości przy ulicy Smolnej 4 w Warszawie w godz. 11-13.
Szkolenia są organizowane przez LEXART i Fundację Coolturalna. 
www.e-koolturalna.eu
Zgłoszenia udziału w szkoleniu pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub pod numerem telefonu 51092627
lub przez FB: www.facebook.com/LexArt-1211479615599106

Komentarze  

Cameron
@ Cameron 11.01.2022 11:03
I really like it when individuals come together and share views.
Great web[cenzura], keep it up!

My page: NHS Discount - Debenhams.com (Matthew: https://[cenzura]nhs discounts.org.uk/deb enhams.com)
Arturo
@ Arturo 10.01.2022 12:21
Quality content is the main to attract the viewers to pay a visit the web [cenzura], that's what this [cenzura] is providing.


Here is my web [cenzura] ... 10% extra cash at decluttr here (Jamey: http://mhwar3.com/comment/html/?220202.html)

Dołącz do dyskusji

FacebookGoogle Bookmarks